Evet arkadaşlar bu aralar KS de de sıkça gördüğüm yobaz kelimesinin size ne çağrıştırdığını merak ediyorum. Size göre dinine bağlı olanlar yobaz mıdır?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Değildir. Dinine bağlı olup, olmayanlardan rahatsız olandır yobaz.

3|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yobaz dinine bağlı olan demek değildir. Benim fikrimce yobaz kendi dinini bağıra çağıra baskıyla başkalarına dayatmaya çalışan, "herkesin dini kendine" düşüncesini benimseyemeyen, kendinden başka düşüncede dinde olan bir insana karşı çirkefleşip vahşileşebilecek düzeye gelen insanımsı canlıdır.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yobaz; bir görüşe körü körüne bağlanmak, diğer fikirleri kabul etmemektir.

1|1
    0|0
  • Eline bir kitap dahi alip okumamişken, herşeyi bildiğini sananlar yobazdir. Ha birde Atatürkü kötüleyenler. Cehalet.

1|0
    0|0
    • Atatürk,'ü kötüleyenler neden yobaz sence

• Kim bilir ki

• Ben biliyorum. Görecez

• Yobaz bir seye körü körüne bagli olana yeniliklere kapali olana herseyi ben bilirim edasinda olup aslinda bir hayat görüsü bile olmayana denir.

1|0
    0|0
  • yobaz cahil kimsedir körü körüne yaşayandır

1|0
    0|0
  • at gözlüğü takan insanlara

1|0
    0|0
  • Kaynanam demek.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Dinine bağlı herkes yobaz değildir. Yobaz kendi düşüncesine körü körüne bağlı olup başka görüşlere sahip kişilere kin tutana denir.

1|1
    0|0
  • Bir düşünceye, inanca körü körüne başka hiçbirini tanımadan inanmak ve bağlanmaktır. Hoşgörüden hatta saygıdan yoksun, baskıcı kimselerdir. Bağnazlıktır. Sencesi bencesi yok.:)

2|0
    0|0
  • Geri kafalı sahte dinci insanlara denir genelde

1|0
    0|0
  • Alakası yok ben yobaz karşısındakini kendinden küçük görmek dedikodu yapmak böbürlenmek egosu tavan yapmış herkestir

1|0
    0|0
Yükleniyor...