Neden milletçe eleştiriye kapalyıız hemen savunmaya geçiyoruz?

ya bir turist geliyor ırkçılık yapmadan bizim hakkımızda yanlış olduğunu düşündüğü bir şeyi söylüyor. Bizimkiler hemen savunmaya geçiyor o zaman ülkene git falan fian diye. Neden kabullenme duygumuz yok neden eleştiriye kapalıyız? Neden hatalarımızı kabul etmek onlardan ders çıkarmak yerine hemen red ediyoruz görmezden geliyoruz? Irkçılık yapan turist buraya neden gelsin, adam bir yanlışımızı görmüş şaşırmış bunu bizimle paylaşıyor. Bu normal değil mi, burada biz sürekli o yanlışı gördüğümüzden alışmışız ama dışarıdan gören insan anında fark ediyor bir de böyle düşünsek, bence eleştirilmek hakaret olmadığı sürece iyi bir şey, yanlışımızı görüyoruz. Görelim ki düzeltelim değil mi? :) :) Mesela ben işim gereği turistlerle iletişim içindeyim, mesela dün Kanadalı bir aileye onlarda bana tuhaf gelen bir özelliklerinden söz ettim güldüler gerçekten de öyle şimdi fark ettik dediler. Ama bizimkiler öyle ddeğil, en ufak konuda milliyeetçilik yapıp türklüğün üstüne alınıyor, savunmaya geçiyorlar. Yahu ne var bunda :) hakaret etmiyor adamlar şaşırdığı noktaları söylüyorlar. Benim gibi düşünen var mı :) yoksa savunmaya geçmeyi mi doğru buluyorsunuz

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Haklisin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• cehalet ve aşağılık kompleksi üst düzeyde bizimkilerde.

1|0
    0|0
  • istisnalar hariç ama etrafımızda dedigin gibi çok var

1|0
    0|0
  • Aileler erkek çocukların egosunu kaldırıyor. Erkek çocuklar büyüyor. Kızların egosunu kaldırıyor. Böyle egoist bir toplum olduk.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...