Evinizin yakınlarındaki sokak hayvanlarını besler misiniz?

Bundan rahatsız olmak nasıl bir zihniyettir. Bana açıklar mısınız? Hayvanların bir zararı da yok üstelik.

1|1
25|23

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Niyet çok iyi ancak yanlış besleme zarar veriyor hayvanlara. Bazı yanılgılar var kedilerin süt içmesi ya da çiğ balık sevmesi gbi. Öncelikle bilmeyenler için süt hayvanlara özellikle kedilere zarar veriyor gaz yapıyor ve vücut ısılarını düşürüyor çok da sevmezler zaten. Çiğ et çiğ balık gibi besinler bakteri oluşumunu hızlandırıyor sokak hayvanlarında. Özellikle tatlı bisküvi tatlı besinler içinde şeker çikolata olan besinler de yavaş yavaş gözlerini kör edebiliyor görüşlerine zarar veriyor. Bunun gibi araştırılarak verilmesi veya verilmemesi gereken bir çok besin var. Yine de İyi niyetinizden öper, hayvan dostlarımızla mutluluklar dilerim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Evet beslerim.

2|0
    0|0
  • ben köy çocuğu olduğum için köyde hayvan eksik olmuyordu ama üniversitede bayat ekmekleri ıslayıp kuşlar yesin diye balkona sokak hayvanları yesin diye ağaçların altına koyma alışkanlığı edindim. bir taşta iki kuş. onların bir tanesinin eksikliğinde dünya düzeninin bozulacağının farkındayım.

1|0
    0|0
  • geçen yıl. Mahalle de herkesin tek elbisesi ayakkabısı kaybolmustu

Örneğin; senin ayakkabının teki 3 sokak alalı komşunun ayakkabsiyla yer değişir.

Çorap
    Sütyen
    Kilot.

Kamera kayıtlarında bu işi yapan kediler olduğu tespit edildi. Mahalle olarak dukkan kiralandi. Tüm. Eşyalar oraya toplandi

Çok çektik çok

1|0
    0|0
  • Beslerim.

1|0
    0|0
  • Yavru ise ebeveyni var mı diye gözlerim yoksa, eve alır büyüyene kadar beslerim.
    Yetişkin hayvan ise, suyunu ve evdeki yemek fazlalıklarını veririm

1|0
    0|0
  • sorumluluk istwer

1|0
    0|0
  • Sokakta yürüyemiyoruz ailecek müptela oldular 😀😀

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • beslerim besledim de

1|0
    0|0
  • evet efendim kuşlarım var benim hemde serçe beni balkonda beklerler onları çok seviyorum bir gün göremessem merak ediyorum

1|0
    0|0
  • Rahatsız olanın neden oluyor nedenini araştırmalısın.

1|0
    0|0
  • ancak akşam kalan yemek artıkları ile su verebiliyorum

1|0
    0|0
  • Çocuğuna oyuncağı pahalı diye almayıp günlük sigaraya en az 10 tl basan bir milletin zihniyetini sorgulamak yanlış en başta.
    Bize insan olarak bize muhtaç olanlara yardım etmek düşer adı hayvan ya da insan farketmez

1|0
    0|0
  • yok bizim burda öyle şeyler :D

1|0
    0|0
  • Zaman xaman

1|0
    0|0
  • Sokak kedilerim vardı. Yavru 4-5 tane onları ben büyüttüm. Yavrularımdı hepsi ama işte bizim kiracı raatsız olmuş. Mejburen cıkarttık ama baya büyüttüm adam ettim onları. Şimdi babalarını ne arıyorlar ne de soruyorlar. Vefasızlar

1|0
    0|0
  • Elimden geldiğince beslerim

1|0
    0|0
  • evet baslerim kedi köpek maması alırım su koyarım yemekten artanları onlara veririm

1|0
    0|0
  • her zaman mama biraknaya çalişirim.

1|0
    0|0
  • biz onlara cani diyoruz

1|0
    0|0
  • Evimde besliyorum ben kedimde var köpegimde

1|0
    0|0
  • hayır ben tekmelerim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Hayir beslemem

1|0
    0|0
  • evet beslerim.

1|0
    0|0
  • Besliyorum günlük.

1|0
    0|0
  • En son annesi ölen üç kedi yavrusunu almıştım eve iki sene önce annemi zorlayarak onlara baktım iyice besilenince saldım geri sokağa. Yazık gözleri daha açılmamıştı. Annelerinin yanına gidip gidip ağlıyolardı. Onun haricinde dışarıya yemek artıklarından bırakıyorum aç olan kedi ve köpeklere bir öğünlük kıyak geçiyorum

1|0
    0|0
  • Beslememe :((

1|0
    0|0
  • evet :D
    benim bir kedi var her akşam yemektn sonra geliyo bnde tabakta ayırıyom biraz ona veriyom :) :)

1|0
    0|0
  • beslerim hatta pazar kahvaltısında dışardaydık yanıma bir kedi geldi bütün peynirleri kediye verdim :)

1|0
    0|0
  • Balkonda her zaman su kabı ve ekmek vardır. Onun dışında dışarda gördüğüm hayvanları doyurmaya calısırım

1|0
    0|0
  • beslemiştim

1|0
    0|0
  • Besliyorum.☺Çöpe gideceğine onlara vermek daha iyi hem sevap hem de ziyan olmuyor yiyecekler.😊sokak hayvanlarının beslenmesinden rahatsiz olan insanları hic anlamıyorum, sanırım hiçbir zamanda anlamıycam.

1|0
    0|0
  • Mümkün olduğunca beslerim :)

1|0
    0|0
  • göremiyorum bile

1|0
    0|0
  • Tabiki beslerim onlar bize emanet canlılar. Keşke elimizden gelse de hiç biri aç kalmasa, insan zulmüne mağruz kalmasa.

1|0
    0|0
  • Beslenmiyorum.

1|0
    0|0
  • Bazen.

1|0
    0|0
  • tabisiii

1|0
    0|0
  • kesinlikle beslerim hatta eğer dışarıda dolaşırken hayvan görürsem yanımda yiyecek birşey varsa hemen veririm :)

1|0
    0|0
  • hayir cünkü Köpeklerden korkarim.
    kedi filan olsa beslerim.

1|0
    0|0
  • Hayır korkup kaçarım

1|0
    0|0
  • Karton kutudan kedi evi yaptım belediye kaldırmış bina sakinleri rahatsız olmuşlar da, okadar ugrasmistim üstelik dilekce verdim fakat halen biseyler yapan yok.

0|0
    0|0
  • beslerim tabiki !

0|0
    0|0
  • Tabiki beslerim onlarında canı var

0|1
    0|0
  • Bu nasıl bir zihniyettir değil. Ap açık zihniyetsizlik. Hayvanları seviyorum✋

0|0
    0|0
  • sokakta beslediğimiz kediler var hatta o kadar alıştılar ki kapıdan çıktığım anda beni takip etmeye başlıyorlar 15 20 dk boyunca yanımda yürümüşlükleri vardır köpek gibi 😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...