Ülkelere Göre Tecavüz Cezaları?

Selam arkadaşlar tecavüz olaylarının artmasıyla ilgili bugün forumda Çorumdaki haberi gördüm ve küçük bir araştırma yapmak istedim.
Ülkelere göre tecavüz cezalarını araştırdım ve bunları sizinle paylaşacağım sizden isteğim sizce nasıl olmalı tecavüzcüye verilecek ceza ne olmalı?
Ülkelere Göre Tecavüz Cezaları?BATI'DA NASIL CEZALANDIRILIYOR?
Avrupa ülkeleri cinsel saldırı suçlusuna hapis cezası veriyor. Cezası biten mahkuma ilaç verilerek cinsel hayatı sıfırlandırılıyor.
Avrupa Birliği ülkelerinde cinsel saldırı mahkumlarına yönelik, hapis, psikolojik takip ve rehabilitasyona ek olarak iki tür ceza uygulanıyor.
CİNSEL HAYATI BİTİREN İLAÇ
Bunlardan birincisi cinsel isteği azaltan hatta yok eden ilaç uygulaması. Söz konusu uygulamada cinsel saldırıdan mahkum olan kişi hapis cezasını tamamlamasının ardından psikolojik tedaviye ek olarak cinsel isteği sıfırlayan bir ilaç veriliyor. İlacın kandaki dozu belli aralıklarla kontrol ediliyor ve gerekirse ilaç yenileniyor. Bu yöntem İngiltere, İrlanda ve kısmen Fransa'da kullanılıyor.


ABD'DE CEZASI AĞIR
Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) uygulamalar ise daha sert. Genellikle cinsel saldırı suçlusu, hapis cezasını tamamladıktan sonra psikolojik tedavi ve hormon tedavisi görüyor. Ancak bunun yanında Loisianna ve Teksas eyaletlerinde fiziki hadım cezası var. 7 eyalette ise tecavüz suçunu işleyenler kimyasal yollarla hadım edilebiliyor. Hadım kararı psikologların tavsiyesi doğrultusunda alınıyor.

Benim şahsi fikrim halkın gözü önünde idam edilmeli ki bu tarz suçların caydırıcılığı olsun ve tekrarı yaşanmasın.

Evet Sizce Tecavüzün Cezası Ne Olamalı?

 • Ömür Boyu Hapis
  25%(5)23%(7)Oy Ver18%(2)
 • İdam
  45%(9)42%(13)Oy Ver36%(4)
 • Hadım Edilmeli
  30%(6)35%(11)Oy Ver46%(5)
 • Şuanki hali hazırda cezayı yeterli buluyorum
  0%(0)0%(0)Oy Ver0%(0)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...