Tanrı sizce sıkılıyormudur?

Düsünsenize olsun demesiyle herseyi yapan bir varlik sice sıkılıyormudur. Tek, eşsiz, ve yanlız ve yoktan var etmek herseyi olan biz insanlar yanlız kalsak dunyada kimse olmadan nasıl sılılıcaginizi bir hayal etsenize 😕

2|1
21|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

• Bizlerle uğraşmaktan sıkllmaya vakti kalmıyordur herhalde. Ben ne yaptımda bu kadar dengesiz adamı yarattım diye kara kara düşünüyordur.

1|1
    0|0
    • Bencede biz tanrinin kucuk oyuncaklariyiz 😕

• Allahi araplar kulanir türkçede tandirdir asil türkler tanri der

• En basiti yesil cam filimleri izle orda tanrimi yoksa allah mi diyorlar anlarsin 😊 Asıl türkler tarkanin filimlerinde bile tanrı der bunlari en basit ogrenebilecegin yerler :)

• ordan biri çıkıcak dicek ki sıkılmak insana mahsus bir özelliktir. şahsen ben inanmadığımdan sadece gülüyorum

1|1
    0|0
    • İnsana mahsus olabilir ama bence tanrida olsa sıkılmasa bizleri yaratmazdi deilmi dusunsene essiz bir varlik ve sadece Duruyor ugrasacak biseylere ihtiyaci var

• şimdi şu an senin açından bakmaya çalışıyorum. evet sanki küçük bir çocuk ve sıkıntıdan bizleri yaratmış ve sürekli oynuyor gibi bir algı oluşuyor

• Evet oyle gozukuyo 😕

• birincisi sıkılmak insana özgü bir davranış. Allah a insana ait şeyler yüklenmez. çünkü o Allah. kimseye muhtaç değil. ama kendinden başka herkesi öyle yarattı

0|2
    0|0
    • Anlamiyosun tek olan birsey sıkılmasa bizleri yaratmazdi oyle deilmi?

• se in soyledigin daha sacma kendini tanitmak icin yaratmak sen ürettigin urunemi kendini tanitirsin? Seninki bin kat daha sacma

• birincisi yaptığımız icatlar cansız ikincisi bizim ruhumuz var. bu olamaz mı? sen kendi çocuğundan sıkılır mısın

• Sıkıldığından insanları yarattı bence. Eğleniyordur bizi izleyip. 😂

1|1
    0|0
  • Bir soru sordun ortalık karıştı Allah olduğunu biliyor bu çocukda herhalde :D Soruna cevap veriğim bilmiyorum benim geçmişe inancım yok uydurma her kualktan çıkma şeyler :D neyin doğru neyin yanlış olduğunu Allah bilir derler bakalım görücez :D

0|1
    0|0
  • Bence bizi yarattığı için binpismandir

0|1
    0|0
    • Yo deildir cunki ona kosulsuz ibadet etmek istesek bunu yaptirtirdi biz oyuncak gibiyiz 😕

• Bende düşünüyorum bunu😄

0|2
    0|0
  • Sıkılmak diye bir duygu ahirette yok evrende yok.. o bizim kucucuk dunyamizin bir ürünü.

0|1
    0|0
    • Bunu bilemeyiz oomadihini sadece varyayim yapiyorsun

• 😃 olabilir dimi.. mantikli.

• Evet olabilir 😅

• Tanrı nedir allah aşkına.

1|2
    0|0
  • Bizi yarattı ya işte.😕

0|1
    0|0
  • Hayır sıkılmaz o tür duygular sadece insanlarda var

0|1
    0|0
  • Sıkılıyodur bence

0|1
    0|0
  • Sıkılıyor bence

0|1
    0|0
  • Neden sıkılsın ki insanları izlemek çok eğlenceli :/

0|1
    0|0
    • Bencede sıkıldığından bizlerei yarattı biz onun kucuk oyuncaklariyiz

• Carpilmak mi istiyorsun sen?

1|0
    0|0
    • Ne alaka carpilmakla tanri bizlere beyin bahsetmis nasilki kulhü okurken o dogmamis dogurmamis onun hicbir dengi yotur diyosun demi. Peki yanlız olan bir varlık sıkılmazmı?

• İnsanım ve sorguluyorum.

• Bence derhal tövbe edip kendine gel.

• Kendını nasıl onunla bır tutarsın haşa. Aklını basına devşir

0|0
    0|0
    • Aklım başımda oldugu için sorguluyorum tanrı bizleri bukadar zeki varliklar olarak yarattiysa sorgulamamiz icindir. Tanrının insanları yaratmada bir amacı varsa bu onun oyuncakları oldugumuzu gosterir.

• Sen beni tamamen yanlis anliyosun biz meleklerden daha zekiyiz onlar sadece ibadet icin yaratildilar secdeden baslari kalkmamakta ben kurani da tevratida zeburuda cok iyi biliyorum. Bir amaci ve plani var insanlar icin tanrinin belki hepinizden daha muslumanimdir orasini allah bilir ama tanri bir mesguliyet icin yaratti bizleri cunki daha mantikli

• Paranında imanında kimde olcagı bellı olmaz demisler ona bırsey demem zaten haddim degıl. Önceden neden yaratıldığımı degılde bir araştırmada bulunmuştum herneyse. Bizden once bir cin halkı yarattığını ve meleklerle savas cıkardıkları ıcın onları lanetledıgını duymuştum cinler bu yuzden ınsanlara musallat oluyorlar meleklerinde zekası var merak etme üstünlük kısmı için emin değilim haşa yanlıs yapıyorsam Allah affetsin bilmediğimden. Ama zeki olmasalardı düşünemeselerdi ölüm meleği Azrail görevini aldıktan sonra Allaha ' insanlar benden nefret edecekler bana lanet okuyacaklar ' dıye dusunup Rabbinden yardım ıstemezdi sorgusuz sualsiz yapardı Rabbi ona ' merak etme hastalıkları ve kazaları sebep göstereceğim ' gibi bir terim kullanıp rahatlatıyor dusunsene hangimiz daha ustunüz sence?

• Haklısın

0|1
    0|0
  • Benim Tanrım her türlü noksanliktan uzaktır. O, yarattıklarına benzemez kesinlikle.

0|1
    0|0
    • Noksanlik deilki bu essiz bir varlik dogmamis dogurmamis hicbir dengi yok peki neden dunyani insanlari yaratti? Bir nedeni olmali bizleri sıkıldıgı icin yaratma ihtimali daha on planda biz onun kucuk oyuncaklari gibiyiz 😕

• Evet tek bir tanri evet ama oyuncak olmasanda kul olarak gorsen ne deisicekki biseyin himayesindeyiz

• Bu inandigin Tanrıya, dine bağlı. Eger islama inaniyorsan evet Allahin himayesindesin ölünce de Ona varacaksin sorguya cekileceksin. İster ağaca tap bu benin tanrim de sonra ne düşünürsen düşün inançta özgürsün. Sen ahirete kitaba peygambere inaniyor musun onu bir sorgula. Hangi dine inaniyorsan onu araştır bul sorularinin cevaplarını. Ya da inanmiyorsan. Secim hakki senindir. Umarim açıklayıcı olabilmisimdir

• Bilmem yalnizlik zor is

0|1
    0|0
  • Sıkılmak mı ^ALLAH^ beyninizi kullanmanızı tavsiye ederim

0|1
    0|0
    • Beynimizi kulaniyoruz sorguluyoruz nekadar yobazimsi saldiri dusuncelerine sahipsiniz

Erkekler Ne Diyor 6

• Duyguları olduğunu düşünmüyorum ;) Çok farklı bir boyut ve onu anlamamızın sadece bize yeterli olacak kadarını istemiş :) Yanacazzzzzz :D :D Ateş bizi çağırıyoooo :D :D
    pbs.twimg.com/.../t2p53Enr.jpg

0|1
    0|0
    • Olabilir ama hani insanligi yaratim iyilik yapanlar cenete kotuluk yapanlar ceheneme gitsin diyede olmamistir bukadar basit olamaz 😅 Bir amac olmali diye dusunuyorum ama bakalim olmeden goremicez 😅 Tuçe kazaz gibi butun dinlere inanip garantiyrmi alsak kendimizi 😅

• İnsan ruhunun kendi iradesinde yaşadığı ve bu yaşadıklarının biz oluşur oluşmaz alnımıza yazıldığı gerçeği var. Buna kader diyoruz. Biz artık istesek de o yazı değişmez. Yani olayı çoban ve sürüsü olarak düşünme. Dediğin gibi ölünce görücez :D :D

• Bu soruyu ben sorduğumda --hoşgörülü müslümanlar (!)-- ne kadar çirkinleşebileceklerini kanıtlamışlardı yorumlarında :D
    bakalım sana ne diyecekler :d

0|1
    0|0
    • manriha baksana dedikleri bizi sinamak icin yaratti 😂 Birisi bizi tanitmak icin yaratti 😅 Bunlar benim sorfugum sorudan daha sacma cevaplar deilmi? Sen ürettihin biseye kendini niye tanitasinki veyahut iste yaratim insan oglu simavdan gecsin iyiler cnete kotuler cehenneme iyide amac ne yani cok sacma geliyor. Bence tanri bizleri yaratti ve oyalaniyor bizlerlen

• Yokki?

0|1
    0|0
  • Eyyy Allah ın verdiği o cüzzi aklı sadece boş işlerde kullanan gafil soruna vereğim cevaptan önce şu sözü hatırlatim

"Senin anlattıklarının değeri karşındakinin anladığı kadardır"

Yazdığın sorunun cevabı o kadar güzel ki velhasıl eşeğe altın semer vursan eşek yine aynı eşek.
    Her neyse :

Öncelikle Tanrı ne demek ondan başlıyalım Tanrı sıfatı şu anlama gelir Her şeyden üstün ve sonsuz kudret sahibi yoktan var eden ve sınıyan doğa üstü bir varlık sen ise o beynin ile o derecede ki canlıyı aciz bünyen ile ayni kefeye koyuyorsun unutma ki bilmediğin bir çok şey var Çünkü o senden büyük sen doğmadan o senin Anne ni Baba nı ve Kaderini çizdi sen bilmeden O dedi ve oldu.

Teşbihte hata olmaz Kusura Bakma :D

0|0
    0|0
    • Nekadar bos muhabetler icerisindesin sorgugum soruyu dahi anlayamiyorsun dolu kaba su doldurmak benim yaptigim tanri sana bir beyin bahşetmiş ve sen o beyni kulanmiyorsun yazik. Tanri yok demiyorum benim akli kit kardesim. Varsa kulhüde okudugun gibi o dogmamis dogurmamis onun hicbir dengi yok diyosan. Boyle bir varlik neden insanligi yaratti? Bir sebebi olmali istese yaratmazdi demekki bu onun ugrasacak biseylere ihtiyaci olup insanlari yaratti. Bukadar beyni kit olmana gerek yok tanri sana o beyni bahsetmisse kullan cahil kardes

• Tamam iste allaha mahsus kendin soyluyosun yanliz ben diyince gafil 😂 İnsanalrida yanliz oldugu icin yaratti ozaman kendinde bunu soyluyosun halen farkinda deilsin 😅

• Biz onun yalnızlığını Tamamlayamayız. Bizi yaratması onun sonsuz ilmi ve kudreti ile ilgilidir ve bunun hakkında bir çok soruda sorulabilir çoğuda paradox şeklinde olur Maalesef.

O yücedir ki sıkılma hissiyatına girmez #Giremez Amenna

Sıkılmak ona yakışmaz. Amin

• Olmayan birşeyin sıkılıcağını sanmıyorum :)

0|1
    0|0
  • Türkçe'yi adam gibi kullan !

0|0
    0|0
    • Anlamicsk kadar cahilsen yorum yapma zaten burada devlet dairesine yazmiyorum

• Eee ozaman ne diye bos konusuyon 😅

• Düzgün yaz, onun için dedim. :)

Yükleniyor...