Toplumuzda kadına taciz, tecavüz vs sebebi sizce bekarların geç evlenmek zorunda kalmasından dolayı mıdır?

Toplumuzda kadına taciz,tecavüz vs sebebi sizce bekarların geç evlenmek zorunda kalmasından dolayı mıdır?

• Evet, kesinlikle
    13% (7)14% (7)13% (14)Oy Ver
  • Hayır, ne alakası var
    64% (35)53% (26)59% (61)Oy Ver
  • Başka sebepten doayı, o sebep de...
    23% (13)33% (16)28% (29)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Arkadaşlar hiç bir suçu bir sebebe dayandırıp meşrulaştırmaya çalışmıyorum, sebep arıyoruz sadece bunun için sorduk bu bir sebep midir?

1|1
15|24

En İyi Kız Görüşü

• Tecavüzlerin fazla sayılabilecek bir kısmının evli erkekler tarafından gerçekleştirildiğini göz önüne alınca evlilikle bunun bir alakası olmadığı net bir şekilde anlaşılıyor zaten. Nitekim eşine tecavüz edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok.
    Sapkınlıktır. O kadar.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Alakası yok; hiçbir düzlemde hiçbir şekilde bir etkisi de yok toplumdaki bu tip suçlarda bireylerin evli olup olmamasının. Çok farklı sebepleri olan bir sonuç bu; öncelikle cezalar caydırıcı değil, komik cezaları olduğundan bu tip sapıklara cesaret verdiğini düşünüyorum. Sonrasında toplumda kaliteli birey yetiştirme devri bitti, aile kuranlara bakıyorum da; çocuk nasıl yetişmiş, ne ortamda büyümüş de ne tip arkadaşlar edinmiş ve geleceğe dair ne şekilde beklentileri ve çabaları var. Çoğu aile problemli; çocuklar onlardan da problemli. Son olarak toplumun bu tip olaylara bakış açısını beğenmiyorum; babamlar anlatır, böyle insanlara olan tavırlar ve tepkiler bambaşkaymış onun gençliğinde; keşke bugün de öyle olsa.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Evle barkli olan da desinki, karim isteklerimi karsilamadi. Bunun boyle sacma bahaneleri olamaz. Sapiklik, sapikliktir! ihtiyac artmasiydi diyip kabul edilir mi sayalim?

0|2
    0|0
    • asla! o anlama glsin die söylemedim özür dilerim, o sapıklaşmanın sebebi geç evlilik mi asıl sorum buydu

• Evli cocuklu adam, okulda ogrencilerine tecavuz ediyor. Yani bu kisilikteki bozukluktan sadece

• tamam

• Hayır alakası yok sebebi toplumumuzda kadının değersizleştirilmesi, eşya ya da arzu nesnesi gibi gösterilmesi. Kadının yaptığı en küçük şeyleri bile büyütüp olay haline getirmek. En temel sorunda kadınların bir birey olduklarını hala kabullenemeyen erkekler.

1|1
    0|0
  • Başka sebeplerden dolayı, tecavüz kesinlikle cinsel ihtiyaç istekle ilgili değil güçlü olduğunu kanıtlama çabasıdır. Bir kadınla düzgün bir iletişime giremeyen erkek bu eksiğini kaba kuvvet ve tecavüzle kapatmaya çalışır. Psikolojik derin sorunlarını bu şekilde yansıtır.

0|1
    0|0
  • Tecavuzculere caydirici ceza verilmemesi ve hukuk kurumundaki zayifliklar. Tabi toplumunda etkisi var. Egitimsiz aileler erkek cocuklarina ahlak kazandirmak yerine kizlari baskilamayi tercih ediyorlar. Bazilari dinsizlikten diyor ama eger oyle olsaydi dunyanin en cok istismar yasanan ulkeleri afganistan arabistan ve turkiye olmazdi. Ve erkek cocuklarina tecavuz edilmezdi. Is egitimde bitiyor. Çunku bu normal bir insanin yapabilecegi bir davranis degil bunu hayvanlar bile yapmiyor.

1|1
    0|0
  • Hayır alakası yok evli olanlar da taciz, tecavüz girişiminde bulunuyor.
    Ruhlarında sapkınlık var ondan bunlar.

0|1
    0|0
  • Alakasız

0|1
    0|0
  • Hayır, ne alakası var

0|1
    0|0
  • Geri kalmis ulkelerde yaygin iste ne alakasi var

0|1
    0|0
  • Alakasi yok

0|1
    0|0
  • Kim zorluyo sizi gec evlenmeye :/ ne alaka ya 😂😂

0|1
    0|0
  • bu bir zihniyet kişilik ve karakter bozukluğu tamamen psikolojiyle bağdaştırılabilir

0|1
    0|0
  • Alakası yok

0|1
    0|0
  • O sebepte serefsizlerin aklina sahip cikamamasi.

0|1
    0|0
  • erkeklerin sapıklığından dolayı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Erkeklerin genetiginde var, dünyanin neresine gidersen git, her ülkede her toplumda tecavüz, taciz olaylari var..
    Türkiyeye özgü birsey degil.. Birde tecavüz olaylarinin geneline bir bakmak lazim, genelde tecavüz taciz yapanlar evli, ailesi olan erkekler..

0|1
    0|0
    • Ne demek genetiğinde var? Bence tecavüz taciz kültürünün arkasındaki zihniyet tam olarak bu. "Erkek" adı altında yapılan her şeye kılıf uydurmak. Her iki cinsiyette toplumda birey statüsü kazandığı zaman bu tür şeyler olmayacaktır.

• Biraz konu hakkında kitap okumanı öneriyorum. Yani sana göre tek sebep libido? 😕

• @Asya1603 senin yasin kadar ben kitap okumusumdur, bana göre tek sebep lipido oldugunu simdi bana neden yamadin? Okudugun ask kitaplarindami ögretiliyor?
      Tecavüzün sebebini, dünyada okadar uzmanlar cözemedi, senin gibi cok aklli 18 yasinda ergen buldu, cözdü ama kimse dinlemiyor..

• Genel ev ne güne duruyor. ? Onun bunun çocukları. Gelmişler kendilerini hicbir şekilde anlayamazlar. Dinsizlik imansizlik şerefsizlik tir bu

0|1
    0|0
  • Güzel bir soru olmuş bu.. Evet bunun da etkisi vardır toplumda yaşanan cinsel suçlarda. Ama tek başına budur ya da % şu kadar oranında etkilidir demek mümkün değil. Zira toplum olarak sağlıklı bireylerden oluşmuyoruz

1|1
    0|0
  • Kadına taciz , şiddet vs gibi sorunların başında yine kadın geliyor.

Kimse kusura bakmasın da son zamanlar da kadınlar iyice bir tuhaf olmaya başladılar.
    Yok evli adama aşık olurlar yok bilmem ne yaparlar vs vs. Kendi kendilerine ters düşüyorlar.

0|3
    0|0
  • Nedeni millet canım yobaz dinin altına saklanmış kendine hakim olacak zekası bile yok özgürlük duygusu yok kızı bırak köpek bulsa tecavüz eder bunlar damacana yı hatırlatıyorum işte hepsi eğitim ve bu toplumu cahilleştirme dini politika yapma sebebiyle salak insanların yaptığı şeyler

1|1
    0|0
  • ben de bekarım 25 yaşındayım kimseyle cinsel ilşki de yaşamadım. kmseyi de taciz etmedim abaza gibi ağzımın suyunu akıtıp bakmadım. demek ki sorun bu değil.

1|1
    0|0
    • peki sence nedr asıl sorun

• bu konu sosyolojik bir konu ve incelenmeden yapılan yorumlar yorum olarak kalır sadece benm de sosyolojik bir altyapım olmadan bir araştrma yapmadan mutlak bir gerçekliğe ulaşmam imkansız. yapacğm tahmnler olur kahvehane muhabbetine döner. gerek yok.

• O düşüncesi olan adam erken evlense nolacak. Bu sefer karısına sapık sapık şeyler yaptırıcak. Hamuru bozuk olandan bir b*k olmaz afedersiniz. Bizde erkeğiz bizdede hormon var. Ama biz böyle şeylere evli olmasakta yeltenmiyoruz. Allaha şükür şerefimizde var kanımız bozuk değil. Bu tür sapık olan ve tecavüzcü asalakların Allah cazasını versin.

0|1
    0|0
  • Son zamanlarda da haberlere baktığımiza gore taciz tecavüz gibi olaylar baya bir artmış millet kudurmus mastürbasyon kurtarıyor tecavüze kalkışıyor lar bunun çözümünu Osmanlı devleti zamanında iken padişah Osmanlınin her yerine ücretsiz genel ev açmış ve böylece bu gibi iğrenç olaylar kalkmış yine bu sistem kurulsa abaza pis insanlar gidip ihtiyacını gorur

0|1
    0|0
    • gerçekten var mıymış osmanlıda şaşırdım bilmiyordum

• Oraya da 15 yaşındaki kızları getirirler. Bu sefer gıkınız çıkmaz rezillik resmen

• @Asya1603 o kadar da değil canilik bu kesinlikle olmaz böyle bisi yaş 15 te hiç olurmu

• C dedim. Aileden yetişmeyle alakalı. Anne baba oğlum yapar derse, tecavüz de artar.
    ve tecavüz arttıkça zaten önyargılı olan kadınlar erkeklerden hep kaçar. Türkiye'de erkeksen her kadın sana ilk başta potansiyel sapık olarak görür.

1|1
    0|0
  • Kimse gec evlenmek zorunda bitakilmiyo erkekler gezeyim yatayim 30 da evlenirim kafasinda

0|1
    0|0
  • İşi yok gücü yok evlenemiyor o yüzdeni her tecavüz taciz eden de zaten aklı başında yerinde olmayan kişilerdir. mesela ilk başta aile eğitimi, din egitimi eksik olan kişilerdir vs.

0|1
    0|0
  • bence öyle

0|1
    0|0
  • Evliliğin çok pahalı ve zor olmasından.
    İnsanlar evlenmek istesede evlenemiyor.

0|1
    0|0
  • kültür
    terbiye
    ahlak
    beyin
    bunların yoksa yapavak birşey yok

0|1
    0|0
  • Yok abicim tecavüz eden ibnelerin yaşları genelde 30 ve üstü geç evlilikle ilişkendirmek yanlış

0|1
    0|0
  • Yine Kadınlardan Kaynaklanıyor.
    Aklı Başına Hiçbir İnsan Çok Çok Çok Uç Noktalara Gelmedikçe Kadına Bunları Yapmaz.
    Ama Getiriyorlar.
    Demekki Suçu Sadece Erkekte Aramak Yanlış.

0|0
    0|0
    • 6 yaşındaki kız çocuğundan kaynaklanan tecavüz vakalarıyla karşılaştık hatta geçenlerde de dimi. Hep o kızın edepsizliği. Zihniyete bak ya. Kadın yaşamasın, evinde otursun istiyorsunuz. İki yüzlü iğrenç mahluklarsınız hepiniz.

• @Pythia sana katilmakla beraber. Arkadasa da katiliyorum. Kadindan kaynaklanan vakalar oldugu gibi. Sapkinliktan kaynaklanan vakalarda oluyor

• @Pythia Emin ol kadınların özgürlüğünü, rahat ve mutlu yaşamasını en az sizin kadar istemekle beraber kadının kariyer sahibi olmasınada son derece sıcak bakıyorum.
      Ayrıca sende diyorsun 6 yaşında kız çocuğu? Ben kadınlardan kaynaklanan dedim sen 6 yaşında henüz hiçbir bilinci olmayan ufacık bir yavrucağı ortaya koyuyorsun. 6 değil 16 18 20 de olsa bilinci tam oturmamışsa onu suçlu bulmak doğru olmaz.

Ayrıca şunu belirteyim ne çok tecavüz taciz olayı kadınlardan kaynaklanıyor bir bilsen... İşin görünmeyen kısmı koca bir buzdağı...

• imanı zayıf bır toplum yetıştığı için

0|1
    0|0
  • Kadın ve erkek ilişkilerinin tabulaştırılması, islam, muhafazakar kültür, araplaşma.

1|0
    0|0
  • bekarlıkla alakası yok arkadasım
    insanlıktan nasibini almamış dengesizlerin işidir

0|0
    0|0
  • alakası bile yok

0|0
    0|0
  • Kadınların kendilerini fazla teşhir etmesinden kaynaklanıyor.

0|0
    0|0
  • Kızların çok açması

0|1
    0|0
    • o ne alaka bakma sen de

• Şimdi merdiven çıkıyoruz. Öyle bir gösteriyolarki. Yukarı baksan g. t aşağı baksan g. t

• Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokuyorlar

• telefondan p*rno bile açamıyorummm mobil netle . reklam doldurmuslar . bırakın millet izlesin ona buna sapıtmasın awk. yas ilerledikçe daha azgınlasıyor insan..

0|1
    0|0
Yükleniyor...