Askeriyeyi biraz anlatir misiniz? Özellikle mavi bereylileri?

Merak ettim. Askeriye de mavj bereli nasil olunuyor zor mudur?

0|0
0|15

En İyi Erkek Görüşü

• Mavi bere komando oluyor zaten. Acemi birliklerinde ağır bir eğitim alıp, refüze olmayanları doğu illerine yolluyorlar.

0|0
    0|0
    • Refüze ne demek?

• @HuLk_25 e daha iyi olmuş öylesi.

• tabiki daha iyi ne o öyle dövme olan adamı pskolojik manyak diye yargılıyorlardı askerde

Erkekler Ne Diyor 14

• Askeriyede mavi bere olması komando, siyah bere olması tankçı, bordo bere olması ise özel kuvvetler askeriyenin göz bebeği elit özel askerler olduğu anlamına gelir.

Komando, havacı, denizci, tankçı olunacağı bilgisayarlı sistem tarafından belirlenir. Eğer ki askere gidecek olan erkekte sağlık problemleri varsa, psikolojik sebepler varsa çürük raporuda verilebilir, bu rapor askerliğe el verişli değildir raporudur. Eğer askerlik yapabilecek durumda ise de komando olamaz. Normal piyade olarak vatani görevini yerine getirir.

Bordo Bereye gelecek olursak bu özel askerler subay ve astsubaylardan oluşur ve tamamen gönüllülük esasına dayanır. 3.5 sene çok özel eğitimlere tabi tutulanlar ve kurslarda başarılı olanlar Bordo Bereyi takmaya hak kazanır.

0|0
    0|0
  • maviyi boşver asıl olay bordo bereliler, pkk mağarasında yazan bir yazıda şöyle diyor ;)

Eğer bir asker sizi gördüğü zaman durmadan ateş ediyorsa, bilin ki o acemidir, kurşununun bitmesini bekleyin, bittiği zaman gidin ve kafasına sıkın, eğer sadece sizi gördüğü zaman ateş ediyor saklandığınız zaman duruyorsa o bir Komandodur, kaçın ve canınızı kurtarın. Eğer sizi gördüğü zaman ortadan kaybolmuşsa ve etraf sessizce bilin ki o Bordo Berelidir...
    Merak Etmeyin O Sizi Bulur...

image.cdn.iha.com.tr/.../1215037.jpg

0|0
    0|0
  • Mantığın bittiği yerde askerlik başlar

0|0
    0|0
  • :/ er sir vermez

0|0
    0|0
  • en kolayı mavi bere zaten. komando diye gçiyorlar. spor olayı kolay ole zor degil. komandonun aldıgı egitim bitik dusuk seviye egitimleri var. buyuzden dagda birbirlerini şehit etmelerinden tutun yerdeki mayını bıle bulamıyorlar. ben daha yeni tezkere aldım ordan biliyorum komandonun ne oldugunu. komando boş. olucaksa asker terorle savscaksa ozel birlige giricek. bunlar nelerdir : sad komandosu --- jöah gibi özel birliklere giricekki adam gibi egitim alsın dusman korksun

0|0
    0|0
  • Gel yanima anlatayim

0|0
    0|0
  • Asker olmak kutsaldır şükür rabbime o gunleride gösterdi bizlere

0|0
    0|0
  • Zordur mavi bere olmak komando olmaktır komando okullarında uç ay süren zorlu uykusuz yarı aç geçen eğitimlerden sonra başarı ile bitirenler komando brövesi alır alamayanlar refize olur

0|0
    0|0
  • Komado olmak zordur diyeyim gerisini sen anla ;)

0|0
    0|0
  • Bereyli diil o 😉

0|0
    0|0
  • Kazığı sokmadanolmuyor.. önce kazık hhaghh

0|0
    0|0
    • yaa bir git yaa

• İzmir focada bir güzel agır egitim.. sonra mavi bere falan filan.. olay bu dövme ve façalı olan delikanlı gecinenlerde geri hizmet e düşüyolar aval aval bakıyolar sonra.. komando acemilikte sıkıntı ustalıktada düştüğü yere göre rahatlığı falan değişiyo görev olarak.. canm bnim merak etmişsin bak senn için yazdım merakın giderrrrrr

• tesekkür ederim eigi verim sonra

• Ne diyim Allah kurtarsın

0|0
    0|0
  • gitmedim daha

0|0
    0|0
  • Eğitimleri kolay değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.