Ailenin kararı mı yoksa tarikatına bağlı olduğu şeyhin kararını mı daha önemli?

Biz Ailece bulunduğumuz ortamdan taşınmak başka şehre geçmek istiyoruz ama babamın bağlı olduğu şeyh çocuklar gitsin ama siz taşınmayın diyor bu konuda bir fetva var mı bir çıkış yolu dinen yok mu bir yolu? Babam şeyhin sözünden çıkmıyor :/ şeyh dediğim öyle filmlerde gördüğünüz muska yazıp arkadan dolaplar çeviren biri gelmesin aklınıza saygın iyi biri türkiyenin her yerinden ziyaretçisi var. Bizde öylece kaldık burada kimsemiz yok annemiz yalnız ne olacak bu iş? Kaç kere konuştuk olmadı yok mu bu konuda bir hadis bir kıssa?

0|0
10|2

En İyi Kız Görüşü

• bölge müftüsünden bilgi alın sonuçta İslam asla insanları zor durumda bırakın demez biraz tuhaf geldi

0|0
    0|0
    • Bu işlere bakıyor mu ki

• benimde çok fazla bilgim yok ancak sizi böyle zor durumda bırakmaya hakkıda yok diye biliyorum öyle olsa peygamberler herkesi yanında tutmaya çalışırdı

• Tutmayla ilgili değil

En İyi Erkek Görüşü

• Beynini baskasina emanet etmid indanlara laf anlatamazsin bosver.

Ulan herifin tekinin agzina niye bakiyor baban?

0|0
    0|0
    • Ya kardeşim tarikat işlerini bilmiyor musun öyle oluyor işte

• Kardeşim bilmiyorum izinsiz bir şey yapamam diyor :/ çözüm yok.

• Aklin varsa bu isanlarla arana mesafe koyarsin. Hayat o tarikatlerin icine kapanik, pranga gibi insanlari kisitladigi sacma duzenden cok farkli.

Bu zihniyet ancak insnlarin ayagina bag oluyor.

Kızlar Ne Diyor 9

• Tabiki ailenin alacağı kararlar önemli. Bu adam kime göre neye göre şeyh. Dinde böyle şeylerin yeri olduğunu düşünmüyorum. Adam eline almış iktidarı kafasına göre insanları yönlendiriyor sadece. Bir nevi beyin yıkama gibi birşey.

0|0
    0|0
  • şeyh mi veriyo rızkınızı, paranızı. şeyh e ne sizin taşınmanızdan?

0|0
    0|0
    • bence aile ne istiyorsa o, sonuçta böyle bir konuyu durduk yere gündem yapmadınız değil mi;) ailece birlikte taşınmanız en iyisi öbür türlü bir bölünürseniz herkes bir tarafta hayat kurar, anca beraber kanca beraber lafı doğrudur, herkesin hayatı kendine özeldir, herkese uyan bir din sözü bulman zor, sana diyeceğim ALLAH akıl vermiş aklınızı kullanın çıkarınıza uyan ne ise onu yapın

• Ilk kez duydum boyle bişey 😊😀 şaşırdım. Seyhi tanımam gunahinida almayim fakat bu gerçekten sacma bir durum boyle bisey olabilir mi biat ayrı bişey sayin seyh madem bunların bilincinde ozaman muhacir olmak nedir onuda bilir babanizla bence bunu konuşun derim.

0|0
    0|0
    • Ne dediğinizi pek anlamadım.

• Yani diyorum seyh babaniza belli dini bilgileri asilamistir neden başka sehire gidipte ilim yaymasini istemez. Üstelik dinde boyle biseyin yeri yok diye biliyorum. Rizkinizi nerede kazanacaksaniz oraya yonlendirmeli sizi sizin seyh biraz garip. sanki

• Bu din degildir tapma putluktur.
    Allah c. c. size şah damariniz kadar yakinim diyor.
    Siz gidip allahin yaratyigi kuldan emir aliyorsunuz.
    Allah akil fikir versin.

0|0
    0|0
  • Fetva ne ya saçmalamayın ailenin kararı tabiki

0|1
    0|0
  • Ailenin kararı daha önemli

0|0
    0|0
  • Ne tuhaf insanlar var ülkede ya

0|0
    0|0