Sizce Türkiye bahsedildiği kadar hoşgörülü bir ülke mi?
Farkli inançlara, siyasi fikirlere, farkli zevklere ve yaşamlara gercekten saygı duyulduguna inanıyor musunuz?

1|2
8|27

En İyi Erkek Görüşü

• Hoşgörü ve Türkiye? İkisinin bir araya geldiği bir dönem hiç olmadı.

4|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tabi ki saygı duyan vardır fakat genel olarak pek hoşgörülü olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Hoşgörülü bir ülke kesinlikle değil, sadece birkaç şehirde hoşgörü sınırı çok yüksek.
    Edirneden örnek verebilirim, mesela gece kız üniv öğrencileri kaldırımlarda bile sabaha kadar oturup sohbet edip içebiliyor, kimse ne laf atıyor ne taciz ediyor (edirnein taciz/tecavüz oranına bakılmalı)
    Mesela türbanlı kardeşlerimde isteikleri gibi geziyorlar, istedikleri gibi erkek arkadaşları ile yakınlaşabiliyorlar kimse a demez.
    Bunun haricinde farklı fikirleri olan insanlar linç edilmiyor , zira yüzde 50 sinden çoğu chp , gerisi akp mhp gidiyor.
    Bir gün bile bir kavga dövüş görmedim. Herkes birbirine saygılı çünnkü

1|0
    0|0
    • Eğer her yeri böyleyse bu gercekten çok guzel :)

• Ben merkezden bahsediyorum, diğer yerlerini çok gezmedim , zira biz trakya bisiklet turunu yaparken , köylüler filan da çok anlayışlı karşılamıştı, herkes bir akşam bir köy evinde kalmıştı.
      Ertesi gün de tarlada adama mısır toplarken yardım ederken buldum :D
      Böyle şeyler oluyor , insanlık hala var :)
      Ama şöyle bir ters yanı var edirnenin, HDP filan asla giremez, taşla sopayla edirnein girişinde beklerler , kürt sevmezler.

• İste siyasi fikre saygı yoksa orda hoşgörüden kesinlikle bahsedilemez
      Bu yüzden 'eğer her yeri ayniysa' dedim. Çünkü böyle bir olayin kolay kolay olmayacagini biliyorum, malesef

• Birbirini cekemeyen, kendi gibi olmayanlardan nefret edenlerin ulkesi.

1|0
    0|0
  • Pek sanmıyorum. Çünkü ateist görünce taşlamak isteyenler var.

2|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır. Şuanki Türkiye basit bir Ortadoğu ülkesi.

3|1
    0|0
  • hoşgörünün sınırlı olmasının nedeninin gerçek hukukun uygulanmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. devlet herkes için adil ve doğru kararlar içeren normların uygulandığı bir sistemi tesis edemezse halkta kendince kimi ön yargılarla kimi de geleneksel bölük pörçük bilgilerle çeşitli normlar koyuyor.

1|0
    0|0
  • Ben kendime bakiyorum zaten herkes once olayi kendinde cozse

2|0
    0|0
  • Hoşgörüden anladığına göre değişir
    bir toplumun ahlakını bozuyorsa bir kişi kusurabakmasın benden hoşgörü göremez

1|0
    0|0
  • Türkiyede müslümaar haric herkese her fikre her düsünceye saygi var...
    Sokakta peygamber efendimizin tipkisi gibi giyinenlere öcü gibi bakilan ve ne hikmetse "%99 u da yine müslüman olan" enteresan bir ülkeyiz. Peygamberim resulüm önderim dedikleri Allahın resulü gökten dünyaya10 dakika icin inse kesin ona da gerici yobaz ne bu sakal ne bu sarik ne bu şalvar derler. Vallahi derler !!! Bu ülkede sadece müslümanlara hosgörü yok. Lgbt li pislikler istanbulun göbeginde umuma acik yerde toplum ahlakinin korunmasi kanununa aykiri olarak birbirlerinin vajinasini tam caddenin ortasinda yaladilar mi? Evet. Erkek erkege öpüstüler mi? Evet. Peki ceza aldilar mi? Hayir. Bu ülkede sokakta incil ve tevrat dagitildi mi? Evet. (Dagitilamaz demiyorum gayet dogal sonucta bizimkiler de avrupada kuran dagitiyor) Dagitanlar ceza aldi mi? Hayir. (Zaten almamali) Hee o zaman kimse bana bu ülkede özgürlük yok diyemez. Ama %99 müslüman bir ülkede dinini yasamaya calisan tesettürlü kizlarimiz 2010 dan itibaren üniversitelere ve 2012 den itibaren de kamu kurumlarina memur olarak girmeye hak kazandi.
    #buülkedesadeceislamaözgürlükyok

0|0
    0|0
    • düşünceni paylaştığın için teşekkür ederim. Her soyledigine katılmasam da başörtülü kadinlar konusunda seninle ayni fikirdeyim.

• Eyvallah sagol

• ne hoşgörüsü ya yaşam tarzı yüzünden sokağın ortasında öldürülen insanlar var.

2|0
    0|0
  • Türkiye kepazelikler ülkesidir.
    Bu ülkeyi bozan iki unsur var insanımızda;
    1- Kurnazlık
    2- Bencillik
    Bu iki maddeyi her alanda bol bol bulabilirsin.
    Kesinlikle şundan eminim, bu insanlar bu güzel ülkeyi hak etmiyorlar!

2|0
    0|0
  • Ne gezer

2|0
    0|0
  • Gucluler ile ayni dusuncede isen feci halde hosgoruluyuz masallah.. yok muhalifsen gdo lu gidaya hayir diye protesto bile yapamazsin bu ulkede...

2|0
    0|0
  • Değiliz aksine kaba ve kavgacı bir toplumuz

2|0
    0|0
  • Kesinlikle değil

2|0
    0|0
  • bence değil

1|0
    0|0
  • Hiç değil.

1|0
    0|0
  • ehüeheheheühü :D çoook, git konyaya bağır bakalım chpyi tutun akp hırsız falan diye, sonra de işte ben ateistim falan siz kandırıldınız, bunu yaparken ama mini etek falan olsun sonra gel buraya sonuçları yaz :D

1|0
    0|0
  • Vatandas olup vataninin karalayan kopekler goruyorum yaziklar olsun sizin gibilere istemeyrn defolup gider. Kimse sizleri baglamiyor... iyisiyle kotusuyle biz ulkenin cocuklariyiz ama goruyorum uvey evlatlar dik baslilik yapiyor. Olmeleri yasamalarindan daha hayirli...

0|0
    0|0
    • Beni 'türkiyede hosgoru yok' düşüncemde yaniltmadiniz.
      Biz sadece bir fikir savunuyoruz, kimse fikrini soyledigi icin vatan haini ilan edilemez. Paylaşimdan memnun değilseniz eğer soruya yanıt vermezsiniz olur biter. Burda siyasi bir durum tartisilmiyor. İnsanlar karşılıklı konusamadigi için birbirimize nefret kusuyoruz, tıpkı şu an sizin yaptığınız gibi.

• Tercih ettiğin şehre göre değişir

2|0
    0|0
  • Kısmen var insanları hepsi kötü anlayışsız hoşgörüsüz değilki

1|0
    0|0
  • Evet inaniyorum

1|0
    0|0
  • hoşgörü var evet turistlere

1|0
    0|0
  • Kesinlikle inanmıyorum. Farklı futbol takımını tuttuğu için, farklı siyasi görüşte olduğu için öldürülen, dininden dolayı, meshebinden dolayı ayrılan insanların olduğu bir ülke burası. Türk olmaktan çok mutluyum ama Türkiye'de yaşamaktan hiç memnun ve mutlu değilim.

0|0
    0|0
  • Yani gibi

1|0
    0|0
  • Hoşgörülü olmasa bazıları neden şımartılsın?

0|0
    0|0
  • Hoşgörünün h'si bilene yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Hoşgörüyle zerre alakası olmayan bir milletiz.

1|1
    0|0
  • Saygı pek yok

1|0
    0|0
  • Hayır, hoşgörü bizim en büyük eksiğimiz.
    Oysa hoşgörülü olmalıyız, vicdanımızın buna ihtiyacı var.

2|0
    0|0
  • İnanmıyorum

1|0
    0|0
  • hoşgörü yok. solcular sağcıları aşağılıyor. sağcılar da solcuları. bir semtte hangisi daha yoğunsa diğerlerini bastırıyor. korkunç bir ülkede yaşadığımı düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Evet hemde fazlasiyla

1|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
Yükleniyor...