gençler toplanın hele!?..
Herkese sormak istiyorum gerçekçi cevaplar olursa güzel olur. Hayatta gerçekten yapmak istediğiniz şunu yapsam hem insanlık adına hem kendim adına daha güzel olurdu diyeceğiniz üç şey nedir desem cevabınız ne olurdu?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Ateş su tahta

1|0
    0|0
  • Konu insanlık adına ise iş değişir,
    1. si öncelikle şu terör olayını kökünden kazirdim
    2. si dünyadaki açlık ve sefaleti hafifletirdim
    3. sü Okumak isteyen genç beyinlere yardimci olurdum

1|0
    0|0
    • en azından yıkıcı değil yapıcı bir yorum olmuş bunlara dahada eklenebilir ama 3 ünüde bende katılıyorum sonuna kadar ama en baştaki faktör için önce önyargılardan sonrada milli benliğimizle nasıl yüzyıllardır bu topraklarda varolduysak bir beraber öyle olmalıyız.. Şu zamanlarda en ufak tartışmalarda bile birbrimizin nerede bel altı vurulacak hatası varsa ordan vuruyoruz asıl birgün biri gelip bu durumu kullanıp ensemize basıp geçecek ruhumuz bile duymadan hemde.. nolursa olsun kim ne görüşü savunursa savunsun önce herkes birbrini kabullenmeli farklılıklarına rağmen hoşgörü bizim ecdadlarımızın mirasıdır bunu görmezden gelerek en büyük hatayı yapıyoruzmalesef..

• haklısınız ama biz konuşmuyoruz bağırıp çağırıp kavga ediyoruz sadece.. eskiler 1000 düşün 1 konuş derdi o misal biz konuşuyoruz ama düşünmüyoruz, okumuyoruz, üretmiyoruz.. manevi değerlerimizi duygularımızı avrupai kültürlerin hevesine köle etmiş durumdayız tarihini bilmeyen geleceğini kuramaz bizde gelişmiş tarih bilncide mevcut değil şimdiki nesil kapkara leke gibi görüyor tarihi okumuyor öğrenmiyor kulaktan dolma göz değdirme bilgilerle idare edip gönü geçirme derdindeyiz.. Biz en umutsuz zamanları yaşayan küllerinde doğanbir mlletiz o yüzden sadece unuttuğumuz değerlerimizi hatırlamamız gerekiyor sadece zaten bir Türk ayağa kalkarsa şahlanırsa birdaha oturmaz bizim bu bilnçle hareket etmemiz gerekiyor sadece eminim ki bunu benim sizin gibi hisseden yürekler vardır. Ama bir yerden başlamak lazım sonuçta İyi bildiğimizi doğrubildiğimizi yapmakla mükellefiz zaten öylede böylede göçüp gidecez belki ama yarın Huzur-u mahşerde ben en azından elimden geleni yaptım diyebilmek gerek

• atalarımız eğer zamanında o ağır şartları görüp kaçıp gitseydi biz şimdi bu cennet vatanda olur muyduk bir düşünelim enseyi karartmanın anlamı yok biz bir yerden başlayalım hele kıvılcımda küçüktür ama alev aldı mı etkisi büyüktür bunu bilrsiniz..

• futbolculuk -şarkıda söylerim insanlar ibret alır sanatcıların kıymeti anlasılır -aktörlükte olur çok pis rol yapma yetenegim var

1|0
    0|0
  • Yapacağım hiçbirşey şuanki insanlığın halini iyiye döndürmez o kadar kötü bir haldeyiz işte...

0|0
    0|0
    • enseyi karatmak çözüme ulaştırmaz bizi bence çıkmadık candan ümit kesilmez ki morgtan canlı çıkabilen insanlar var biraz kendimize gelmek özümüze dönmek gerçeklere görüp onagöre hareket edersek yapacağımız illa bişiler olacaktır yeterki umutsuz olmayalım..

• yok ben karşı cinsi şu yüzden dedim daha önce kendi hemcinslerim güzel açıklamalar yapıyordu böyle uzun uzun ama kızlar genelde genel geçer şeyler söyleyip geçiştiriyordu o yüzden dedim. tamamdır.)

• dedimya cinsi yok bunun dervişin fikri neyse zikri de odur kim neyle meşgulse onun aynasıdır çokta uzun uzadıya açıklamakta yersiz oluyor bazen ama işte anlayan anlar söylemek istediğimizi biz naçizane derdimizi yazılara döküyoruz sadece benim derdim sadece eğlenmek değil insanlara faydamız dokunsun bizde önce insanlık gelir hep gerisi boş zaten nolursa olsun..

• Kiz kiz kiz

0|0
    0|0
  • yıkar yenden yapardım dünyayı

0|0
    0|0
    • o zaman seni mimar ilan edelim de gel başla yarın lego devirir gibi dünya devirdi yahuu :D

• haklısın tabi ki, aslında benim yıkıp yeniden yapmak derken bu dünyayı kötü bir hale getiren sistemi yıkıp daha düzgün işleyen bir sistemi kurma ihtiyacıydı, bende teşekkür ederim

• rica ederim ne demek keyifli bir sohbetti iyi geceler :)

• bilemm

0|0
    0|0
  • Üç şeyii Bilmemde eğer yapabilseydim Dünya'yı daha adil bir yer haline getirmeye çalışırdım

0|0
    0|0
    • dünyada adaleti sağlaması gereken bizleriz zaten o yüzden dünyaya getirildik dünyada adaletsizlik yok aslında dengeyi sağlamamak var çünkü düzensiz gibi gördüğümüz dengeyi biz yaptıklarımızla oluşturuz mesela bizim çıkarttığımız karbondioksiti ağaçalır bizi oksijen haline getirir aslında karbondioksiit salınımı bize zararken ağacın bünyesinde kullanması gereken besindir oda bize oksijeni verir. bu düzen ilahi adalette mevcut mesela insanlar arasındaki düzensiz dağılımın sebebi çok olan aza verecek ki az olan çok un kıymetini çok olan azın kıymetini bilsin bollukta darlıkta bir nimettir genelde biri diğerinin yokluğuyla anlaşılır yani varlık kadar varlıkta nimettir bzim için buda adaletin sağlanmasındaönemli bir faktördür diye düşünüyorum ben katılmayabilirsiniz görüşüme ama düşüncem o yönde..

• Katılıyorum

• ölmek, intihar etmek, gebermek. hem kendim kurtulurum hemde insanlık kurtulur...

0|0
    0|0
    • ölmek çare değil sonuçtur bitiş eğer şu an hala yaşıyorsanız boşa değil alacağınız nefes var demektir. ama önemli olan o nefesi boşa tüketmemektir. Umutsuz olmanın bir faydası olmaz size çıkmadık candan ümit kesilmez diyorum ben kısaca... ;)

• o zaman neden herkes ölüyor?

• ölüm saati geldiyse de demek ki gidene dur diyemeyiz ki.
      mühim oolan yaşarken ölmemek ölüm zaten kaçınılmaz yani ben bunun aksini iddia etmiyorum siz beni çok yanlış anladınız :galiba :D

• 3 çocuk yapardım

0|0
    0|0
  • İşin içince diger insanlar girince soru zorlaştı sihirli güç de yoksa, eğitim sektöründe hizmet vermek isterdim

0|0
    0|0
    • güzel işte bunun için büyük mucizelere ihtiyaç yok bence imkansız bile kolaydır emin olun yapmak istedikten sonra ;)

• Yok önemli değil bunlarda hayatın bir parçası sonuçta ben severim fikir alış verisini hemde beyne olumlu yönde katkısı var yapıcı okuduğu sürece tabii ne zaman isterseniz yine tartışırız fikirleri nede olsa bir bilgi bilgidir değil mi ama 😁

• Kesinlikle, en gereksiz bilgi bile gün gelir işe yarar. Bende bilginin her türlüsünü severim tabi kendimi şartlandırmadan karakter olarak özellikle karşı cinsin düşünceleri merak ederim ki burçlara ilgim de kendi burcumun benimle bağdaşan benzerliklerini fark edince başladı

• tc cumhurbaşkanı olsam insanlık adına çok hayırlı olurum millet ülke nasıl yönetilir görmüş olur

0|0
    0|0
    • görüşünüze saygı duyarım ama lütfen siyasete girmeyelim atışalım ama kavga etmeyelim istiyorum sizden özel ricam olsun bu saygılarımla..

• 1-Bütün dinleri ortadan kaldırırdım

2-Bütün dinleri ortadan kaldırırdım

3-Bütün dinleri ortadan kaldırırdım

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• Millet için devrim yapmak isterdim :)
    Sonra sokak ortasında sevdiğim insan ile çılgınlar gibi dans etmek
    Bak şimdi aklıma geldi tüm ağaçlara wifi koyardım üçretsiz bu tüm milleti mutlu ederdi sanırım :D

0|0
    0|0
  • Çok var

1|0
    0|0
  • kotu kalpli insanlari oldurmek.. geriye insan kalmaz kimseyede faydasi olmamis olur gerci

1|0
    0|0
    • iyi niyetli kötülük oldu buda desenize :) kötü kötüdür amaşunuda unutmayalım kötüler iyilerin değerini ortaya çıkartıyor yoksa insani olarak çok çabuk yanılan varlıklarız kimi zaman o iyilerin iyilikleri kötülük olarakta algılanabiliyor o yüzden bu konuda çok net yorumlar yapamıyorum :)

• yetim çocuklara ulaşmak başka yok

1|0
    0|0
    • 3 hakkın vardı diğerlerini de kullanabilirsin :)

• oda bir görüş tabii ama ihtiyacı olanıda çocuk genç yaşlı diye ayıramayız ama bir yerden de başlamak şart sen en güzelinden başlamışsın umarım diğerlerini de görmezden gelmessin ;)

• diğerleri umrumda değil, çocuklar yeter.. Onlara yatıracağıma, daha fazla çocuklara yatırırım...

Yükleniyor...