İnsanlarla iletişim kurabiliyor musunuz?

asĺında uzun uzun açıklamaya gerek yok ama örneklerle açıklıyayım.

bir hastaneye annemi kol agrısı yuzunden goturdum ve muayne olmadan ilaç yazıldi bu biraz sacma geldi prosödürü bildigimden degil sadece hasta haklarina gidip danismak istedim. durumu anlatinca doktorun tedavi yontemine karisamazsiniz dedi. ben yetkili kisinin "şunu yanlış yaptı aslında dogrusu bu bunu yapması gerekirdi" demedim.. muayne edilmedigini soyledim. ezberledigi cumleyi bana soyledi. orda iletisim kurmaya calistim anlatmaya calistim ama hasta haklari degil doktor avukatı gibi davrandi. sonuc olarak annemin kolu kesildi şaka şaka.

başka bir örnek veriyim
bir telefon vardı yetkili servise goturdum. hem sim kart hem telefon arizaliydi. bana sadece telefonu yaparim sim kart calismazsa orasina karisamam dedi. iletisim kurmaya calistim. buranin kapisindaki tabelada operatorun adi yaziyor nasil telefonu yapip sim kartla ilgilenmiyorsunuz asıl gerekli olan sim kart zaten. akıl problemim var gibi tekrardan demin kurdugu kelimeleri soyledi. çirkef biri degildim o an ya da biseyi anlamayip sadece tartısma cikarmaya da calismiyodum tamam anlıyorum deyip ciktim. cunku iletisim kuramadık

bu iki kişi ücret karsiligi calisan insanlar gunde binlerce sorunla gelen insanla karsilasiyolar ben onlari anlayabiliyorum o yuzden boyle davrandiklarinin farkindayim iletisim kuramayışımızı da buna bagliyorum. ama ücrete gerek duymadigimiz insanlarda yakin akrabalar arkadaş cevresi var onlarla da buna benzer ezber kelimeler ile cevaplaninca dedim ki kendi kendime ben dige insanlar gibi iletişim kuramıyorum.

sizde kendiniz icin iletisim kurabiliyorum/kuramiyorum diyebilir misiniz?

1|1
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• En azında deniyorum

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kuramiyorum herseyden öncesi ugrasmiyorum cunku bu toplumda bayansan direk haksizsin zaten.

1|0
    0|0
    • o açıdan da anlatmaya calişsam buradan roman cikardi...

• Haklisin sen demeden ben anladim seni

Erkekler Ne Diyor 12

• Allah'tan uzun uzun açıklamaya gerek yoktu
    ya bide olsaydı ozaman napardık

1|0
    0|0
    • anlayan için başlikta yeter ama içimdekileri yazmam lazimdi

• Dok kanka icini

1|0
    0|0
    • daha yazicaktim ama acıdım bide 2000 karakter sınırı var

• Okuyamadım ınan

1|0
    0|0
  • Uzun uzun açıklamaya gerek yok diyip roman yazmışsın :/

1|0
    0|0
  • Şakaya bak shsjhsj iletişim fakültesinde okuyorum bir zahmet iyi olsun

1|0
    0|0
  • Hıc kuramazsam gider arkalarindan yaklasir totolarini koklarim. sjsd

1|0
    0|0
    • inşallah iletisim kurabilirsin de diger secenege gerek olmaz

• vay be ciddi ciddi tavsiyede verdin.

• sırf miletin poponu koklamayasın diye ÷)

• İletişim becerilerime güvenirim, yerine göre tatlı dil, yerine göre angresif :D ortama uyum sağlamak lazım

0|0
    0|0
  • çok rahat kurabiliyorum ancak bazen iletişim sürdükten sonra kişiyi tanıma esnasında olumsuz düşüncedeysem üzülüyorum harcadığım vakite

0|0
    0|0
  • Kurarım

0|0
    0|0
  • Evet rahag kurarim

0|0
    0|0
  • Kuruyorum

0|0
    0|0
  • İletişim çok rahat kurabiliyorum panpa.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ne demek doktorun tedavi yöntemine karışamazsınız doktor muayne etmemiş ki tedavi etsin? Doktoru resmen müneccim kahin gibi göstermişler o sadece bir doktor bakmak kontrol etmek ve ona göre ilaç yazmak zorunda. Bakmadan bilemez

1|0
    0|0
    • düşuncelerime tercuman oluyosun ama iletişim kuramadıgim icin bunu ifade edemedim. belkide ettim ama karsimdaki beni anlamadı

• Utangaçlığın varsa yen cidden çekilcek birşey değil hep söylemek istediklerin içinde kalır. Kitap oku ceviz ye falan cümle kabiliyetin bir şekilde gelişsin

• tesekkurler.

• Doktor olayı bana da oldu. Birşey yok dedi devlet hastanesi kadın doğum uzmanı ve hiçbirşeye bakmadan yolladı beni. 2 hafta sonra ağrıdan duramayacak hale geldim ve özel hastaneye gittim bir kistim olduğunu ve patladığını öğrendim.

1|0
    0|0
    • 5 gün öncede göğüs ağrısından gittim ağlıyorum artık ağrıdan hiçbirşeye bakmadan iğne yapıp yolladı.

• gecmiş olsun. bir ozel hastane yolu daha gorunmuş sana

• 4 gün ağrı çektim ve sonunda geçti. Ama ne hikmetse bu seferde grip oldum. Töbelerim olsun ya. Teşekkürler bu arada :)

• dağıtırım

1|0
    0|0
    • dağıtırım diye secenek yok ama yine de sen bilirsin

• hayır bunları yaşasam oraları dağıtırım

• bunu bende istedim ama çapım yetmedi.

• Kuramam

0|0
    0|0
  • Evet kurarım...

0|0
    0|0