Dua ederken "Allahım olana daha çok ver, olmayana hiç nasip etme" diyorum?

Bu duamla Allahın düzenine övgüde bulunuyorum kanımca.. Zira dünya düzeni de hep böyle değil mi zaten? Tabii ki istisnalar da oluyor ama geneli benim duamda olduğu gibidir. Siz nasıl dua edersiniz?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Her kul kendi imtahanından ve kendi amellerinden mesuldür.
    Kimi varlıkla imtahan edilir, kimi yoklukla.
    Sitem etmeyiniz.
    Hiç bir şey dışardan görüldüğü gibi olmayabilir.
    Kimsenin gerçekten ne yaşadığını bilemeyiz
    Kimin imtahanı kimden daha zor bilemeyiz

Eğer akşam başını yastığa koyduğunda kolayca uykuya dalıyorsan, sabah uyandığında bu gün de hayattayım diyerek aldığın nefese şükrediyorsan dünyanın en mutlu insanısındır.

Beylik bir laf gibi görünebilir dediğim ama biraz üzerinde düşünürsen çok basit ama çok derin bir hakikati söylediğini görebilirsin.
    Mesela: Yarın ödenecek senedim var diye dertlenen adam kolayca uykuya dalamaz, uyandığında da "offf gün başladı. senet ödenecek" der.

Şimdi bir de çocuğa bak. Uykusu gelince mışıl mışıl uyur. Sabah ise sevinç içinde gülücüklerle uyanır. Sadece yaşıyor olmaktan mutludur.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Dünya düzeninin canı cehenneme kendin için gereken yardımı yapmıyor tanrı yardım etsin diyorsanız sormak gerek tanrı insanoğlunu niye yarattı anlamaniZ gerekiyor dünya da bu kadar savaş açlık varsa bunun nedeni insanın bitmek bilmeyen hirsidir ve bunu fark etmeyip allah tanrı dediğiniz varlıklara suçu atmak kolay olanı peki ya vicdan onu susturmayi başarıyor musunuz?

0|0
    0|0
    • Ama mutlak kadir olan allah degilmidir? İnsan kotuyse kötüyü yaratan da odur. Olanlardan muaf mı tutmalı allahin iradesini?

• Peki teşekkürler görüşleriniz için.

• Rica ederim

• Yağmur denizin üstüne yağar zaten :/

0|1
    0|0
  • Ghjbghml

0|0
    0|0
  • Nasıl bir bakış acısı bu

0|0
    0|0
    • Detayı yazdım işte.. Dünya da zaten pratikte olan budur. Fakir hep fakirdir zenginse zenginleşir..

• Saçma insan ve fikirlerle zaman kaybedemem iyi geceler

• Oldu mu bak şimdi? Aşağlama, hakaret, hakir görme.. v. s.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...