Soy isminizin bir hikayesi var mı?

mesela bizim ki, yeniçeri ocağı kaldırılırken 2 yeniçeri kaçmayı başarmış anadoluya göç etmişler orada yaşamışlar sonrada yeniçeri olunca bize asker yiğit anlamında bir soy ad vermişler. soy adımı çok az kişide duydum gördüm. var mı sizin soy adınızın hikayesi?

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• benim soy adım anlamı geldiğin köyün adı...

ruslar tarafından soykırımma uğrayan türklerdeniz bu yüzden aslımızı unutmalım geldiğimiz yeri unutmayalım diye bizim soy adımız geldiğimiz yerdeki köyün adı şimdilerde tüm köy adları rusça olmuş ama sorun değil nereden geldiğimizi kimlerden olduğumuzu biliyoruz bazıları gibi soysuz değiliz

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• hayır yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bizim köye memur gelmiş elinde bir soyadı listesi. Demiş buradan seçin bir tane. Bizim oralarda konuşulan dil kürtçe olunca bunlar şimdi gider kendi dillerinde soyadları bulur diye onlara özgün seçim hakkı tanımadan mevcut listelerden seçtirmişler.

1|0
    0|0
  • Bizimkiler 1300lu yillarda sivastan istanbula goc etmis. 1700lerde geri sivasa donmusler. Sivasta sehirligil olarak anilmislar zamanla halk agzinda seherligil demisler. Soyadi kanunu zamaninda da kisaltilarak seherligilden seker yapmislar😊

1|0
    0|0
  • Sülale adımız türkçe olmadığı gerekçesiyle soyadımız olarak kullanmamıza izin vermemişler.
    Onun yerine "kaya" yazıp geçmişler.

1|0
    0|0
  • köyümüzün hikayesi var, köyün adı Cankıllı. bizim köyün insanı canını çok sever bütün erkeklerde çok kıllı bu yüzden adını cankıllı koymuşlar

1|0
    0|0
  • Varsa da bilmiyorum

1|0
    0|0
  • evet var memleketim

1|0
    0|0
  • Talay
    var mı yok mu bilmiyorum :D

1|0
    0|0
  • Varrr

1|0
    0|0
  • var :)

1|0
    0|0
  • evet var

1|0
    0|0
  • benim soyadım bizden başka kimsede yok Türkiyede kimsede yok öyle bir soyadm var

1|0
    0|0
  • Dedemin babasının adını koymuşlar birde sonuna oğlu çakmışlar tamam ne hikaye ama

1|0
    0|0
  • Hunlardan geliyor işte. Attila.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• evet var

1|0
    0|0
  • Hayir, yok
    Varsa da bilmiyorum :/

1|0
    0|0
  • Dedem çok üşengeçmiş soy ismi almaya en geç o gitmiş köyde. E tabi o gidene kadar istediği ismi almışlar. Sonra da ordan bir adam rastgele yazmış işte bir isim

1|0
    0|0
  • hayır yok :D

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum :/

1|0
    0|0
  • Dedemin babasina koyde herkes dede dermis oyle kalmis soyadi da

1|0
    0|0
Yükleniyor...