Sırf Benim Irkımdan Oldukları İçin Atilla ve Cengiz Han Gibi Barbarları Sevmek Zorunda Mıyım Ben?

Ne zaman konusu açılsa sevmedigimi söyleyince sanki büyük bir günah işlemiş gibi saldırıya geçiyorlar ben evet Türk'üm ama Yahudi bile olsa iyilik için savaşmış birini severim lakin babamın oğlu bile olsa insanlara kötülük için hareket eden birini sevmek zorunda değilim niye insanlar anlamıyor?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• ne istiyorsan onu yap

0|1
    0|0
    • Yaparım zaten.

• Bundan sonra öyle yapıcam sabaha kadar boş boş konuşsun fikrimi sorarsa ben cahilim kardeş bilmem derim. Bu konularıda mantıklı insanlarla konuşurum. İnsanın fikrine saygı duyan ve araştırıp okumuş insanlarla.

• aynen öyle yap

En İyi Erkek Görüşü

• Barbarlık iyidir. Büyük imparatorluklar gibi manipüle etmezler hiç kimseyi. Çizgileri nettir. Roma'ya birinin bir ders vermesi gerekiyordu.

0|1
    0|0
    • Hayat bir oyun ve ya film değildir dışardan bakmakla o anda o anı yaşamak farklı şeyler o anda kendini oradaki halkın yerine koymak gerekiyor arada kaynayan onlar oldu her zaman şerefsiz Romalı liderler 2 ayaklarına kapanıp yine sefa çekmeye devam ettiler.

• Tarihi kim yazıyor buna bakmak lazım. İnsanlardan nefret etmek için ilk önce onları tanımak lazım. Bir Türk düşmanını bile öldürdükten sonra ona dua eder. Bu Türk'ün İslamiyet öncesi dininde de vardır. Öyle bir dönem için hükümdarların dinine bağlı olmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. O yüzden pek inanmam ben. Şöyle gaddardı böyle gaddardı gibi yazılara. Dedim ya bir de Atilla'yı Keltlere Cermenlere sorsalar.

• Söylediğin mantıklıda ateş olmayan yerdende duman çıkmaz ona bakarsanda Fatih Sultan Mehmet içinde Bizanslı bir tarihçi hükümdarlıgı boyunca hristiyan halka hristiyanlardan daha adil ve iyi davrandı demiştir. İyi ve adaletli insanlar bir şekilde hakkını veriyorlar ama dediginde mantıklı o biraz daha eski zamanlar bilgiler net olarak günümüze ulaşmayabilir.

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben anlıyorum ben insan değil miyim 😄

0|1
    0|0
    • İnsan gibi duruyorsun.

• Teşekkür ederim mantıklı insanların olmasını bilmek güzel.

• Rica ederim olması gereken bunlar

• Tabiiki sevmek zorunda değilsin. Atatürk.'ü de herkes sevmez mesela. O sana kalmış bir durum kimsenin yargılamaya hakkı yok

0|1
    0|0
    • Yani. Ama bu adamların milyonlarca insanı katlederek tarihe altın harflerle yazılmış bunların nesini sevecem ki ben ona sinir oluyorum bir amaçları yok yani tek bir amacı dünyayı fethetmek ne için canları öyle istiyor diye ben niye seveceğim şimdi bu adamları Hitler'den farkları var mıı?

• Atilla'da aynısını Avrupa'da yaptı kadın kız çocuk yaşlı demeden önüne gelen herkesi katlettiler o yüzden babamın oğulları bile olsa sevmem bu insanları.

• Senin kararın tabii

• Yahudi "bile" derken?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Atilla bizim soyumuzdan ve roma imparatorluğunu ikiye böldü. bir avrupalının gözünden "barbar" olması normal. Ama cengiz han ile hiçbirimizin soyu yok. çünkü o moğol. dünyanın en vahşi insanlarından birisi. Bizim atalarımıza ne eziyetler yaptı

0|1
    0|0
    • Moğollarla da akrabalıgımız var biraz araştırısın bizle akrabalıkları oldugunu öğrenirsin. Hatta Macarlarda Türklerin soyundan geliyorlar ama Avrupalı kavimlerle birleşip kaynaşarak asimile oldular.

• cahille tartışılmaz. engelle şikayet et yorum silinsin ikimiz de rahat edelim

• Cahille mi ben mantıklı şekilde konuyu anlatmaya çalışıyorum sana ben cahil mi oldum okdugum onlarca kitapa dayanmasam ben sana bunları söylemem dostum.

• Sen git George W. Bush gibi Obama gibi hümanistleri ! sev kardeşim.

0|1
    0|0
    • Al işte gene boş bir insan daha senin cengizhanını sevmedim diye obama'yı mı seveceğim? Fatih Sultan Mehmet gibi Halid Bin Walid gibi Alparslan gibi en önmlisi hz Muhammed sav. gibi liderler varken gidipte 2 barbarı sevmem

• sen önce tarihini öğren...
    cengizin sadece annesi türktür ve kendisi moğoldur..
    atilla türktür ama barbar değildir..

0|0
    0|0
    • Tipini sevdiğimde geldi. :) Tabi canım bir sen biliyorsun zaten Atilla ile kankaydınız barbar değildi zaten insanları da merhamet için asıp kesiyordu. Burda sağdan kulaktan duydugunuz tarihle gelipte bana tarih öğretmeye kalkma bir halt bildiginiz yok. Ayrıca şunada adım gibi eminim Atilla bir İngiliz ve ya Fransız olsa herhangi bir farklı ırktan olsa benden çok sen nefret ederdin bu kadar taraflı olmayın yiğidi öldür hakkını ver diye bir atasözü var onuda bilmezsin sen

Yükleniyor...