Otizmin farkında mısınız?

Otizm hakkında neler biliyorsunuz?
Otizmin farkında mısınız?

1|1
1112

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Otizm sosyalleşmeye zarar veren bir gelişim bozukluğu. Bu bireyler dünyayı algılarken ve iletişim kurarken zorluklar yaşıyorlar. Otizmli çocukların çoğunda zeka geriliği görülebiliyor ama istisnalar da var tabi. Otizmin de kendi içinde çeşitleri ve seviyeleri var ve bence hepsini ayrı ayrı değerlendirmemiz gerekiyor. Bildiğim kadarıyla otizm tanısı koyulmuş bir çok ünlü var fakat tam olarak doğruluğundan emin olmadığım için yazmamayı tercih ediyorum.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• Fazla yaymayı gereksiz buluyorum, bir ara hiperaktiviye için böyle kamu spotları vardı, çocuğuna sahip çıkamayan her genç ebeveyn 'Ay benim oğlum hiperaktif' demeye başlamıştı, halbuki çocuk kabaca incelendiğinde bildiğin gerizekalıydı yani.

0|0
    0|0
    • Sizin gereksiz bulmadığınız veya marjinal olacağım diye uğraşmadığınız bir konu var mı acaba?
      Varsa ona göre bir soru soralım size özel.

• Çok şey bilmiyorum ama ALLAH çaresiz dert vermesin kimseye 😞

1|0
    0|0
  • diğer zihinsel engelliler gibi otistiklere de çok yanlış bir tavır var toplumda. canım falan diyorlar okullara kabul etmiyorlar. sanki otistik olmaları kendi suçlarıymış gibi davranılıyorlar

1|0
    0|0
  • Evet. Kardesimde benzeri var.

0|0
    0|0
  • Hastalik degil kalici diye dutdum

0|0
    0|0
  • Arastırmadım

0|0
    0|0
  • içe kapanıklıgın bir üst modeli sanırım göz teması kuramıyolar yakınlarıyla bile flimi vardı hatta benim adım khan diye

0|0
    0|0
  • Otizm neydi diye soruyor ve kabaca öğreniyorum aonra hep unutuyorum nedense :D

0|0
    0|0
  • Çok az bilgim var

0|0
    0|0
  • farkındayımda ne yapmalıyım bana bunu söyle

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• çocuklarda beynin farklı şekilde çalışması ilginç şeylerden korkabiliyorlar sanırsam özellikle gürültüden falan göz temasından kaçınıyorlar bide tanıdığım çocuklarda konuşma zorluğu var bide resim çok iyi yapıyorlar bukadar ama düzeltilebilir bir şey sosyal olmayı pek sevmiyolr sanırsam

0|0
    0|0
  • Hastalık olmadığını, sadece bir rahatsızlık olduğunu.
    Tıp fakültesinde okuyan bir arkadaşım otizm ile ilgili sunumuna çalışırken bunu bastıra bastıra söylüyordu

0|0
    0|0
    • Otizm bir hastalıktır. Ve ömür boyu sürer.
      İnsanların hastalıklarını söylemekten çakinmeleri yüzünden genelde hastalık değil derler ama psikolojik bir hastalıktır.

• Otizm doğuştan gelen bir hastalık çocuklarda ogrwnmede güçlük oluyor çabuk sinirleniyorlar saldırgan oluyorlar bir de yalan soyleyemezler

0|0
    0|0
  • amcamın oğlu otistik az çok bilirim

0|0
    0|0
  • Bir ara zihinsel engelliler öğretmenliği düşünüyordum. Baya araştırmıştım. Bu arada otizmin zihinsel bir engel olmadığını biliyorum. Öğretmenleri o alanda atanıyor.

0|0
    0|0
  • Ya otizm neydi unuttum bir açıklarmısın

0|0
    0|0
  • Cok zeki olduklarini fakat kendilerini ifade etmekte ve algilamakta gucluk cektiklerini birde asiri kuralci olduklarini biliyorum

0|0
    0|0
  • Ben fa

0|0
    0|0
    • Benim yiyenim 4 . yaşında ve çok zor bir durum ve çok zorlanıyoruz ve feleceğinden çok ümitsiz gibiyiz.:(

• Otizmli bir çok tanınmış ve ünlü isim var. Kesinlikle ümidinizi kesmeyin.
      Temple Gradin filmini izlemenizi tavsiye ederim. Otizmli bir öğretim görevlisinin hayatını anlatıyor.

• Teşekkürler tafsiyeniz için izleyeceğim

• EVET

0|0
    0|0
  • evet farkındayım

0|0
    0|0
Yükleniyor...