Kötülerin ve suçluların yeteri kadar ceza aldığına inanıyor musunuz?

Daha çok yanlarına kar kalıyor, hukuk sisteminin caydırıcı cezalar vermemesi sayesinde zıvanadan çıktıklarını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

1|3
9|31

En İyi Erkek Görüşü

• Suç işleyenlerin toplum vicdanını rahatlatacak ceza almadıkları çoktandır yüksek sesle dile getirilen bir sorun. Bunun çeşitli nedenleri var.

Eskiden (90'lı yıllardan önce) şüpheliden delile ulaşılarak olaylar olaylar aydınlatıyordu. Diğer bir deyişle şüpheliyi konuşturuluyor, suçu itiraf etmesi sağlanıyordu. Bu aşamada işkenceyle suçun itiraf ettirildiği, suçun zorla kabul ettirildiği iddiaları sıkça dillendiriliyor, bu iddialar Türkiye'yi Avrupa'da zor durumda bırakıyordu. Yıllardır AB'ye girmeye hevesli olan Türkiye 90'lı yılların başında Avrupaya entegre olmak adına CMK'da köklü değişiklikler yaptı. İfade esnasında avukat bulundurulması, susma hakkına sahip olması, uzun süreli gözaltı sürelerinin kısaltılması,

1|0
    0|0
    • Bu haklar o dönemde adlı kolluk tarafından çok ek eleştirildi, yetkilerinin kısıtlandığı, suçlunun tespit edilmesinin zor olacağı, Avrupada uygulanan bu hakların Türkiye için çok erken olduğu söylendi. Gerçektende tam anlamıyla medenileşmiş Avrupa'da uygulanan bu yasal haklar Türkiye için erkendi. Ayrıca Türkiyede terörle mücadele gibi bir sorunla karşı karşıya idi. İnsanımız medenileşmeden, yasalarımızı medenilestirmiştik.

• Bu konuyla ilgili söylenecek çok şey var. şu an aklıma gelenleri sıraladım. İşin özü verilen cezanın toplum vicdanını rahatlatması gerekir. Bunun yanında şüphelinin (suç işlediği iddia edilen şahsın) suçsuzluğu konusunda da hassas davranmalıdır.

• Bence gibi cevap oldu, ben bitirene kadar EİG seçilmiş, tamam anladık bu kadarı yeter diyerek seçmedin umarım :P

Teşekkür ederim :)

En İyi Kız Görüşü

• Abi hapishane tamam özgür değilsin tamam herşeyden ayırsın ama yani dışardakilerden iyisin yani bide o kdr yanına kalıyo ve o kdr absürt şeylerden indirim alıyosun ki insan şaşırıyo şuçsuz olan ceza alacak nerdeyse o derece

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• kötüler kazanır onlara dokunulmaz dokunulmazlardır cünkü
    güçleri vardir maddi güçleri ve maşaları..
    birileri içeride ise onlar maşadır kim gerçekten işledigi bir suçtan içeride..
    ve en büyük maşa medyadır..
    istedigin yere yönlendirebilirsin insanları

1|0
    0|0
  • tecavüze vatan hainine çocuk istismarcılarına ve ölümüne çocuk döven insanlara
    suçsuz yere can alanlara idam gelmedikçe ben adalet sistemine inanmam..
    kaldıki haksız yere ceza yiyen bir sürü insan var..
    ama hırsızlık yapanlar dışarda..
    vatan hainleri mecliste..
    tecavüzcüler az bir ceza alıp çıkıyor..
    masumlar? ALLAH yardımcımız olsun.

1|0
    0|0
  • Hukuk mu var Turkiye'de. Acliktan ekmek calan cocuklara 25 yil verirler, milyon dolarlar kaciranlara ise millet tapar. Bu mu adalet. Ukranya meclisinde yolsuzluk yapan bakan meclisteyken polisler gelip yakalayip tutukluyor ki bilerek meclus de basbakan yakalattiriyor ornek olsun die. Bizde ise paralar bizim degil onu oraya polisler koydu derler ana ne hikmetse parayi faiziyle geri alarlar. Adalet mulkun temeli degil, adalet paranin ve gucun simgesi ve temelidir.

0|0
    0|0
  • madalya takmadıkları kaldı

1|0
    0|0
  • Türkiye'deki ceza sisteminin hatta hukukun başlı başına bir çürüme içinde olduğuna uzun süredir inanırım.
    Hep şöyle derim, adaletin simgesi olan Themis'in kılıcı körelmiş, terazisi bozuk ve kitap sadece haksızların hakkı için yazılmış.

0|1
    0|0
  • ceza vermek çözm degildir. bir söz var.. " ceza egitmez evcilleştirir."

0|1
    0|0
  • Alsalardı suc oranlarinda hersene artis olurmuydu

1|0
    0|0
  • Türkiye de adalet var mı?

www.sgk.gen.tr/.../not-found.png

0|0
    0|0
  • AKP varken asla. Hırsıza dava açsak hırsız donumuza kadar alır bu hırsızlar baştayken. Hepsi hırsız hepsi vatan haini.

0|0
    0|0
  • inanmıyorum

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır knk her gordugumde sovuyorum yemin ederim cok sinirim bozuuluyor

0|0
    0|0
  • Türkiyede yeteri kadar ceza aldıklarını düşünmüyorum

0|0
    0|0
  • elbetteki HAYIR hatta hiç almayanlar da var da bu bu dünya için geçerli.
    keşke hesapların tamamı öbür tarafa kalmasa!

0|0
    0|0
  • Adalet bu ülkede sadece bir bayan ismi..

0|0
    0|0
  • Kötüler ceza mı alıyor?

0|0
    0|0
  • Sonun Deniz Seki gibi olmasın.

0|0
    0|0
  • İnanmıyoruz

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır. Parası olan kurtarıyor paçayı.

0|0
    0|0
  • idam sart bence

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Çözüm ceza vermek değil, eğitim olmalı. Bence cezalar yeterli.

0|0
    0|0
  • hayır inanmıyorum

0|0
    0|0
  • Bu dünyada adalet denen kavram insanoğluna bağli iken..
    adaletin rengi mat siyah ben use iblis..

0|0
    0|0
  • Para varsa kurallar bile çiğneniyor.

0|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle adamlar cezaevine girerken gülerek giriyor bizzat gördüm

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• Aman.. İlgilenmiyorum... Bu dunyada cezasiz kalsalar ne olur kalmasalar ne olur? Obur dunyada cezalarini kat kat cekecekler ne de olsa.. Ama haklisin tabi.. Suclularin cezasi hic de adil degil.. Sucsuzlar suclulardan daha fazla ceza aliyorlar resmen...

1|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle yeteri kadar ceza verildiğini düşünmüyorum

1|0
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • hayır tabiki de hırsızlık yapanın hırsızlık yapığı eli kesilsin tecavüz ettiiyse aynısı ona ypılsın cinsel organı kesilsin idam gelsin

1|0
    0|0
  • Bazen varya suçsuzlar bile daha cok alabiliyo. et calan cocuk hapis taciz eden pislik it disarda en buyuk kanit.

1|0
    0|0
  • ınanmıyorum ben

1|0
    0|0
  • Hukuk artık parayla satın alınabilinen bir olgu olduğu için verilen cezalar artık bana normal geliyor şaşırmayı unutturdu güzel ülkemiz 😊

1|0
    0|0
  • Katiliyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...