Annem beni çirkin buluyor?

Sürekli tipime laf söylüyor. Keçi gibisin saçlarına bir bak. Burnunu kırasım var (burnum uzun ince eğik olduğu için söylüyor), çöp gibisin, yaşıtların büyüdü serpildi güzelleşti sen hala aynısın...
Bu gibi şeyler işte.
Beni beğenmiyor, kendime bakım yapayım diyorum bir bok oluyosun sanki maske falan yapınca bir işe yaramıyor bari paraya yazık etme onca şey aldın diyor. Estetik olayım diyorum eve sokmam evlatlıktan reddederim diyor. Sık kıçını da koca bul evlenince kocan yaptırsın diyor. Özgüvenim yerle bir oldu. Arkadaşlarım da dalga geçiyor duyuyorum arkamdan konuşulanları. Annem bile beni beğenmezken ben nasıl yaşayabilirim. Üniversiteyi kazanamadım bu sene, olmadı aksilik oldu kazanamadım, istediğim gibi geçmedi. Boş durmaktansa bir sene beklemeyeyim gireyim bir işe çalışayım diyorum beceremezsin sen tanıyor muyum malımı iki günde atılırsın diyo bana. Üniversiteyi de kazanamadın zaten bundan sonra da kazanamazsın. Evlen de kurtulayım senden ama biraz zor bu gidişle evlensen bile kocan seni koyar kapının önüne. Sürekli böyle moral bozuyor, hayır gerçekten param olsa bakımla ve burun estetiği operasyonuyla gerçekten çok güzel olabilirim ama para da yok, izin de yok. Tehdit var. Kıyafetimi bile kendim seçmeme müsaade etmiyor. Onun zevkine göre giyinicem ben. Böyle bir anneye sahibim işte. Ne yapabilirim ailemle bağımı da koparmak istemiyorum onlara maddi ve manevi yönden ihtiyacım var ve annem bunu bildiği için sürekli psikolojik baskı uyguluyor üstümde. Gerçekten bunaldım artık.

0|0
17|32

En İyi Erkek Görüşü

• 1 sene dişini sık ne yapıp edip üniversite kazan burslu veya devlet
    ama başka ilde olsun
    sonra da hem üni hem özel işte çalışırsın.
    aşırı yorar seni ama annenden kurtulursun en azından.

1|0
    0|0
    • Bende öyle istiyorum dayanamıyorum artık 😞

• Hesap açıp orada biriktirmek istiyorum hepsini. En azından eve alınmasam bile ileride, teminatım olsun istiyorum. Paramı da istemez herhalde 🤐 Çok sağol güzel fikirlerin için

En İyi Kız Görüşü

• Allah'ım gerçek mi bu :( ya bu nasıl bir anne nasıl bir insan? Üzüldüm gerçekten :( zor bir durum anlıyorum seni... Güçlü olmak umursamamak çok zor olur bu tür durumlarda.
    Ama kimsenin özgüvenini, inancını, neşeni almasına izin verme.
    Sen ciddiye almadığın sürece, seni üzmelerine izin vermediğin sürece güçlü olursun. Ancak kulağını tıkayarak dayanabilirsin. Gül geç, takma kafana.
    Allah'ın yarattığı hiç bir varlık çirkin değil, sen güzel yaratıldın kendine göre bir güzelliğin var. Sorun insanlarda, herkes güzel bakmayı güzelliği görmeyi bilmiyor. Bu insanların kalb gözü kapalı oluyor sadece dünya gözüyle bakıyorlar. Böyle başkasını eleştiren ezen dalga geçen insanlarda zaten kişilik bozukluğu oluyor, aslında zavallılar özgüvenleri olmadığı için başkalarını ezerek kendi egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar. Bunu kıskançlıktan bile yapıyor olabilirler.
    Bu insanların dediklerine kulak vermeye değmez sadece sen üzülürsün gereksiz yere.
    Bir günde olmaz ama her gün bir adım atarak yavaş yavaş öğrenirsin umursamamayı kendine güvenmeyi.
    Kendine haksızlık etme değerini bil özelsin. Kimsenin onayına ihtiyacın yok sen kendini sev yeter.
    Kendi yoluna bak şimdiye ve geleceğine odaklan çalış çabala hedef belirle kendine ne yapmak istediğini bul kendi ayaklarının üstünde durmaya çalış eğitimine devam et bir şekilde bu faydalı olur.
    Yüzünü güneşe çevir ki gölgeler arkanda kalsın. Hayatın güzelliklerini gülmeyi de unutma aç güzel bir şarkı komik bir video ve neşelen biraz :)
    Başarılar diliyorum yolunda buda geçecek unutma.

1|0
    0|0
    • Allah razı olsun ne güzel yazmışsın öyle umut ışığı verdin resmen 😊
      Geleceğim için çabalayacağım bundan böyle, hiçbir şeyi takmayacağım. Düzelicek her şey hayırlısıyla 😀 Çok sağol güzel yorumun için

• Buna çok sevindim gerçekten sende sağol :) umudunu asla kaybetme hep böyle olumlu düşün :)
      Düzelicek herşey Allah'a sığın ve sabret.

• Eig icin tesekkürler :) umarim aynaya gülümsemeyi unutmuyorsundur güzellik ;)

Erkekler Ne Diyor 31

• senin çocuğun değilmiyim ben sorun bende değil sende de.

0|0
    0|0
  • Her zaman derim doğurmakla ve yapmakla ne ANNE ne BABA olunuyor marifet dogurduguna hem maddi hem manevi sahip çıkmak fakat ne yazık ki insan anne babasını seçemiyor buda bu dünyevi sınavlardan biri olsa gerek o evden uzaklaş kardeşim istersen sabaha kadar çalış fakat insan gibi YAŞA!

0|0
    0|0
  • Tipik Anadolu kadını işte. benzerlerini bize de söylüyorlar. ailenizle barışık olmalısınız. eğer sürekli böyle davranıyorsalar hatayı kendinizde aramalısınız. ya iyi bir evlat değilsiniz ya da Kazayla oldunuz sizi istemiyorlar. eğer çok da üstünüze gelirseler imalat hatası var sorun sizde deyin sizde.

0|0
    0|0
  • kanka kusura bakma ama ulan çirkin olan annen asıl. seni ben mi doğurdum? becerseydi de güzel doğursaydı

0|0
    0|0
  • Anne daima haklidir

0|0
    0|0
  • fabrika iyi üretmedi de anene

1|0
    0|0
  • Gel ben seni alayim. Tum dertlerinden arinmis olursun. :D Annen dominant bir kadin belli. Hee seyden nem kapiyor.

0|0
    0|0
  • Boşver duyma, emin ol senin yararına olmaz duyman, azıcık kendine güven birşeylerin ucundan tut çalış, paranı kazan, ailene para verecek olursan bir miktar verip kendine ayır kitap al, test al, en azından dene, dersine çalış üniversitene hazırlan kazanırsın elbet, seni azda olsa anlıyorum duygularını ama dişini sık ne yaparsan üniversiteni kazan yoluna bak..

0|0
    0|0
  • Öyle annelerde var işte. Mümkün olduğunca onu takmamaya çalış artık. Her zaman yalnız mücadele etmeliyiz hayatta

0|0
    0|0
  • ulan sende adam gibi gen yoksa bana ne suç buluyorsun hıyar de bak bakalım diyecek lafı kalacak mı :D

0|0
    0|0
  • Kısaca annen kafayı yemiş. Ne kadar annen de olsa evlen sana uygun biriyle kurtul.

0|0
    0|0
  • Aslında kendine kızıyor sana değil. Yapabildiğinin en iyisi sen olunca iç hesaplaşmasını sana yansıtıyor.

0|0
    0|0
  • Annen senin gençliğini kıskanıyor olabilir :)

0|0
    0|0
  • Burun estetigi olma sakın benim burnum kırıldı ondan ama hala sorunlar çıkıyor nefes alıyorsa sorun yok yaptırma hemde herkesin dediğine bakma boşver seni seven sevdiği için bağrına basar üzülmemeye bak

0|0
    0|0
  • ailenın bagını koparmamalısın ama kendıne olan guvenin sarsılmamalı. Bence gir bir ise calısmaya basla orada sen özgüven kazanırsın. :Kazandıgın ozguven ıle aılenın yuzunu kara cıkartırsın.

0|0
    0|0
  • allah yardımcın olsun ya anneme şükürler olsun benim dedim

0|0
    0|0
  • kargaya yavrusu sahin gözükürmüs atasözünün her zaman dogru olmadigini görüyoruz bu örnekte..

0|0
    0|0
  • Evlen kurtul kanka en temizi bu olacak gibi

0|0
    0|0
  • kendini beceriksiz buluyor yani

0|0
    0|0
  • Beni yapamamissiniz o zaman de 😄

0|0
    0|0
  • sımdı annenlaf etmek ıstemem ama kasınıyo bıraz

0|0
    0|0
  • tohum sanki başkasınınmış gibi konuşuyor. böyle annemi olur

0|0
    0|0
  • aynı zamanında benim ailemi gördüm :(

0|0
    0|0
  • Anneler her zaman haklıdır

0|0
    0|0
  • Sacmalama

0|0
    0|0
  • Senin eserinin diyemiyor musun

0|0
    0|0
  • Çok uzun yazmisn knk ama anan diyosa cirkinsindir :D

0|0
    0|0
  • O nasıl anne ya

0|0
    0|0
  • Tinlama fuyma

0|0
    0|0
  • gir işe çalış
    maaşı azda olsa seveceğin bir işte çalış
    belki hayat arkadaşın orda çıkar

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 16

• Inanmiyorum ya nasil bir anne o insan cocugunu sevdigi kisiyi kirip incitmek istemez korkar en cirkin bile olsan annenin gozunde prenses olursun yani yanlis anlama seni kirmak icin demiyorum bunlari ama sen kesinlikle takma bunlari calis bol bol ise falan girme kazan üniversite yi hayatini kurtar bir bayan olarak yoksa isin zor hele de oyle bir aileyle ilerde kendi kazancin olur ayri eve cikarsin kafan rahat olur seni kimsenin boyle asagilamaya hakki yok bu annen de olsa ezdirme kendini senin ozguvenini yerle bir ediyor once sen kendini begeniceksin ki sen nasil goruyorsan kendini cevrendekilerde oyle gorur herkes guzel olucak diye bisey de yok kisiligin guzel olsun yeter uzulme sakin😘

0|0
    0|0
  • annene söyle bu dedikleri %80 kalıtımsal olarak sana geçmiş durumda. onun suçu yani. Aynaya baksın önce. Çirkin insan yoktur onu takmayıp hayatını yaşamaya bak kendine güvendiğin zaman kendinle barışık olup birazda kendine baktın mı her şey olur.

0|0
    0|0
  • Annenin psikolojik sorunlari var. İnsan kendi cikardigini begenmez mi ya :/ :D

0|0
    0|0
  • Ne anneler var arkadas ya... hayret icinde okudum.

0|0
    0|0
  • O nasıl anne öyle kuzucum ya

1|0
    0|0
  • Acilen o evden uzaklaş

0|0
    0|0
  • Annen nasıl seni öyle görür anlamadım. Bu durum düzelir inşallah ne diyelim..

0|0
    0|0
  • şakasına mı söylüyor yoksa ciddi mi?

0|0
    0|0
    • Baya ciddi, kızıyor bana

• psikoloğa gitmelisin ve anneni şikayet et kesinlikle

• Şikayet edersem evde barındırmaz beni

• Üvey anne mi bu? Ne kadar acımasızca.

0|0
    0|0
  • Annemde bana karışır laf eder

0|0
    0|0
  • Oyle annemi olur

0|0
    0|0
  • Senin eserinim sendede anca ben çıkarım de

0|0
    0|0
  • Allah yardım etsin valla ne diyim :(

0|0
    0|0
  • Annen depresyonda. Psikolojik desteğe ihitiyacı var

0|0
    0|0
  • Bir süre sık dişini. Calis biriktir ve bir mikarini ona caktirmadan sürekli köseye koy. Hic bir anne, kizi burnunu yaptirdi diye evlatliktan reddetmez. Günlük yasantini cok etkiliyor bence bu durum. Burnunu yaptirman sana özgüven verecektir ve kendini oyi hissetmeni sagliyacaktir. Bilmiyorum senin yasadigin yerde estetik fiyatlari ne kadar fakat benim kuzen 1000 liraya yaptirdi ve cokta güzel oldu:)

0|0
    0|0
  • Üzulum ya saka gibi. Öz annenmi

0|0
    0|0
Yükleniyor...