Sizce komşu nedir?

1|0
20|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ev alma komşu al derler.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• Ara sıra asansörde karşılaştığım, gürültülerinden uyuyamadığım, balkonuma sürekli bir şeyler düşürüp sigara küllerini saçıma atan, otoparkta yanlış yere park eden, sadece aşure dağıtırken muhattap olduğum insanlar.

0|1
    0|0
  • komşu sokağa konulan mamayı ayağıyla dağıtan gelen köpeği taşlamaya kalkan şerefsizdir komşu sonunda hırpalanan olur :D

1|2
    0|0
    • Ahaha allah iyligini versin hic gulecegim yoktu!
      Tsk'ler :)

• Düşündüm onuda pek faydası yok gibi onu yaparsam burda barındırmazlar zaten açığımızı arıyorlar, bu ülkede yasalar düzgün işlemiyor ne yazıkki 😊
      Ağızlarının payını veriyorum ama merak etme yüzüme gelmiyorlar anca arkamdan konuşuyorlar.
      Kedilere yemek verirken suratıma bakıyorlar tip tip ama bir şey diyemiyorlar.. Anca yönetime şikayet ediyorlar.
      O haltı yiyemezler zaten hepsi lafta 😊

• Evet bir gün o tokadı ağızlarının üstüne yapıştıracağım 😄kürekle vuracağım konuşurken 😄

• gereksizdir

3|0
    0|0
  • Komşuluk ilişkim yok pek. Bunları da yapmıyorum.

0|1
    0|0
    • Çok şey kaybetmişsin

• Her şeyi marketten bakkaldan alıyorum. E sırf aynı apartmanda oturuyoruz diye iyi anlaşacağımız anlamına da gelmiyo, iyi anlaştıklarımla komşum diye değil arkadaşım diye geçinirim zaten. Ayrıca çatkapı gelinmesinden nefret ederim. Dertleşmeyi de pek sevmem.

• Valla eski oturduğum apartmanda komple aile gibiydik. Şimdi kinde ise kimse kimseye bakmıyor bilene. Gördüğüm yerde hepsine selam veriyorum hal hatır soruyorum. Komşuluk ölmüş artık

0|1
    0|0
  • bir poşet tere otu, bir tutam yeşil soğan, kayısı çağlası ve pişirilen ekmek kokusudur burda. arada çiğköfte tabağı gelir biz sarma göndeririz. fazla biber, domates fidesi bulunan, ilaçlama paylaşılan yerdir:)

0|1
    0|0
  • Bizim komşuyu görsen komşu olduğun güne lanet edersin

0|1
    0|0
  • Hatice teyze'dir dkfkfkh

0|1
    0|0
  • Senin açığını arayan dedikodunu yapmak için firsat kollayandir.

2|1
    0|0
  • zaten resimde komşuluğu çok güzel anlatmış. Zaten atalarımızda bunu atasözleriyle dile getirmiş bende şunu diyebilirim ki EV ALMA KOMŞU AL işte komşuluk bu kadar önemli ve benim de komşuluk bağlarım çok kuvvetli

0|1
    0|0
  • Bizde komşu suratsiz insanlar topluluğu malesef.

0|1
    0|0
  • eğer iyi bir insansa candır

0|1
    0|0
  • sinir stres ve insani cileden cikarandir, gürültü yapandir

0|1
    0|0
  • Aile

0|1
    0|0
  • Komşu:Bize akrabamızdan yakın olandır.
    Yalnız olmadığımızı hatırlatandır.

0|1
    0|0
  • Bir avuç kül demek

0|1
    0|0
  • aynen haklısın

0|1
    0|0
  • Komşu güzel pastalar börekler yaptığında bir tabak gönderendir :D

0|1
    0|0
  • Bence komşu , kapının önüne oturup evde olduğunu unursamazca kadin erkek farketmeden dedikodunu yapan , sırf kendilerini eglendirebilmek için senin istemsiz ce duyduğun lafları işitmek. ve yarın hicbirsey olmamış gibi yüzüne gülümsemek. o da yetmezmiş gibi mübarek günlerde ikram da bulunması. Yeni ameliyat olan annemin bu konusmalara baska konu olmamak icin kendini eve kapatmasi. Şu an şahit olduğum için biraz gergin yazdım kusura bakmayın.
    Tabiki komşuluk bu değil. Olmamalı yani. Dostluk , arkadaşlık yeri gelir kardeşin olur. Sen onun sıkıntıların da o senin sıkıntıların da yanında olur. Yardimlasmaktir dostluk. Arkan i döndüğünde acaba ne konuştu yine diye dusunmez sin. yerin varsa toplanır çay kahve içersiniz. Küsersiniz birbirinize başkaları aranızi yapmaya çalışır. Bunun gibi birçok şey...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Komşu Aile bireylerinden sonra canını ve malını emanet edebileceğin derdini paylaşabileceğin üçüncü dereceden akraba gibidir.
    Ne demişler ev alma komşu al diye bu zamanda bu olgu kalmadı maalesef türkçede lügattan çıkarılmalı diye düşünüyorum zira oturduğum apartman bunu destekler nitelikte
    Ne insanlık kalmış ne hoşgörü ne de komşuluk
    Biz iyiyiz de onlarda iyi işte

0|1
    0|0
  • Eskide kaldı burda yazanlar. Komşu kültürü yok oluyor her geçen gün.. Rezidanslar yapılıyor ama insanlar mutsuz.

https://www.youtube.com/watch?v=QFxEOfl9K6Y

0|1
    0|0
  • Sen ne bekliyorsan, hangi anlamı yüklüyorsan o dur komşu.

0|1
    0|0
  • Komşu birazda şans işi. Tek yaşadığım vakitlerde ev sahibim üst katta olduğundan dolayı kaldığım süreyi bana haram etmişti. Tabi giderken evinide mahvetmiştim. :D

0|1
    0|0
  • Dost

0|1
    0|0
  • komşu demek gerektiği yerde anıran, gerektiği yerde kapıya şikayete gelen, gerektiği yerde ise apartman yöneticiliğini üstüne alandır...

0|0
    0|0
Yükleniyor...