Kapat

Şu hayal aleminden ne zaman uyanacaksınız siz! ?

Bikaç tip var evde kedi besleyen, kedilere bakanlara sürekli sitem içindeler.

Neymiş kediyi doğal ortamindan kopariyormusuz, ozgurluklerini aliyormusuz onlar avlaniyormuşta filan.
Sanki kediyi serengeti vahşi hayatından alıp eve getirdik!

Hayvanlarin doğal ortami nezamandan beri sehirler, caddeler, sokaklar oldu pardon?
Kedilerin besin kaynaklari nezamandir bizim artiklarimiz ve çöpler oldu?

Hayır bir doğal ortam varda biz mi gormuyoruz? Çöp yemekten ic parazit dolu hayvanlar! Neyin kafasini yaşıyorsunuz siz?

Siz hic arabanin altinda kalmis aslan gordunuz mu? Cop karistiran panter gordunuz mu? Hayvanlarin yuzyillar once dogal ortaminin icine edip sonra o hayvanlar sehir hayatina aitmis gibi bik bik konusmayi nezaman keseceksiniz?

Şu hayal aleminden ne zaman uyanacaksınız siz! ?

1|1
4|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bide şu Kediden korkan tiksinenler yok mu deli oluyorum

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Cok dogru bik bik otuyolar biz o hayvanlara yuva veriyoruz sevgii yemek veriyoruz disari salsak cok iti yasayacaklar sanki

1|0
    0|0
    • Bizim goremedigimiz ama onlarin gordugu bir harika bir dogal ortam var disarda biz hep kotuluk yapiyoruz kafaya gel

• Aynen aynen sallama ben sallamiyorum bik bik otuyolarsa da agizlarinin payini veriyorum salaklr

• Bende sallamiyordum en son kedili bencemin altina yazilan bir destan yazida patladim. O kidininde agzinin payini verdim hizimi alamadim ama yinede :D

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 19

• Hem hayvansever görünüp, hem de hayvan beslememesini mantıklı biçimde hayvansever hatunlara izah etmeye çalışan yurdum erkeği :D

3|2
    0|0
  • herkesin istediği hayvana ve canlıya bakma hakkı var kimsenin kimseyi bu konuda yargılama hükmü yok ancak kedi ve kopekler yüz yıllardan beridir insanlık tarihinde yer alıyorlardı... Babillerden günümüze kadar geçerlidir bu bakabilirsin cogu kaynağa şimdi dediğine gelelim şehirler mi sokaklar mı demişsin ya o zaman belki şehirler veya sokaklar yoktu ama yine de insanlarla beraber yaşıyordu çoğunlukla bu hayvanlar sen bir kedinin ormanda ne kadar hayatta kalabileceğini düşünüyorsun? Vaşak veya vahşi tür de bir kedi olsa anlarım... O yüzden bir şey soyluyorsan bir diğer boyutunu da dusun karşı tezini de dusun. Bu arada sana o karışan insanlarda gitsinler bakayım şile yolunda yüzlerce aç kopek ormanlarda sürünüyor onlara bir baksınlar doğal ortam görsünler mk.

0|0
    0|0
  • haklısın ama keşke hayvanlar için özel bir dünya alanı yapılsaydı

0|1
    0|0
    • sevap kazandın ne güzel

• ben ne kazandım gardaş

• bu ne böyle kedimi olur

0|0
    0|0
  • 3 kedi besliyorum çok da mutluyum bırakalım sokakta hayvancağızlara eziyetmi etsinler açlıktan ölsünlermi o haberlerdeki gibi vicdansızların elinemi geçsinler güvenli bir yaşam alanları var sanki biz zorla alıyoruz hey allam ya

1|0
    0|0
  • Karşıt fikirlere saygı duymayı öğrenmelisin

0|0
    0|0
    • Saygi duyamam bu fikre cunku fikir sunulmuyor adeta hayvanlara eziyet etmeye calisiyormusuz gibi suclamalar geliyor.
      Omrunde bir kezcik barinaga gidip o hayvanciklarin ne halde oldugunu gormemis, veteriner klinikletine gelen ve insan kaynakli feci sekilde yaralanmis o hayvanlari gormeden elini tasin altina sokmamis bir halta yaramayan tiplerin kalkip biseyler yapmaya calisan insanlari elestirme hakki yok.

• Çok haklisin : evde beslemek daha doğru

0|0
    0|0
  • Salla gitsin iki kedi var ikiside zor durumda diye aldim durum olsa dahada alirim

0|0
    0|0
  • O değil gifde ki kediye bayıldım benim evimde şuan8 tane kedi var öyle cahil bir insana ekmeğimi vereceğime hayvanlarla paylaşırım daha iyi en azından insan kadar nankör ve kahpe değil

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ;)

0|0
    0|0
  • :D haklısın ruhudar

0|0
    0|0
    • Hakliyim omrunde bitane hayvana iyiligi dokunmamis alip bitanesini tedavi ettirmemis tipler gelip cok biliyor gibi isyana baglamiyorlar mi agizlarina vurasim geliyor artik.

• doğrudur umarım daha iyisindir

• Iyiyim iyiyim rahatladim yazinca.

• Ölünce.

0|0
    0|0
  • Uyanın artık gafletten

0|0
    0|0
  • Kız haklı hemde çok haklı :))

0|0
    0|0
  • aldırma :D

0|0
    0|0
  • Kız haklı dağılın :D

0|0
    0|0
  • Serengeti örneği :):):):):)

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Anaç oturdukları yerden yazarlar. O değilde madem bir şey yapmıyorsun yapanlara niye karışıyorsun. Doğal ortammış... keşke imkanim olsaydı da o kedileri "doğal ortam"larından kurtarabilseydim.

0|0
    0|0
  • Kedileri sevmem okumdim

0|0
    0|0
  • Katılıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...