Neden osmanlı geri dönmeli osmanlı dönse ne gibi faydası olur ya da zararı olur?

Neden osmanlı geri dönmeli osmanlı dönse ne gibi faydası olur ya da zararı olur?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• ben osmanlı yı istemiyorum..
    zaten beni temsil eden bir devlette değildi. ilk nüfus sayımı 2 mahmut zamanında 1831 yılında yapılmış.. sebebide vatandaşdan vergi almak ve savaş zamanında kaç kişi askere alınacak ve kaç binek hayvanına el konulacak bu belirleyebilmek için. devletin vatandaşa baktığı mantık bu. ayrıca neden Atatürkün kurduğu bir cumhuriyette osmanlı geri gelmeli? bu mantığı anlamadım..
    osmanlı 3 kıta coğrafyasında milyonlarca km2 toprak kaybetti ve gelecekse bir balkanlarda, bir kafkasyada, bir ortadoğu da, bir kuzey afrika topraklarında gelse daha iyi olmaz mı? Atatürk osmanlıyı yıkıp da cumhuriyeti kurmadı ki... istanbulu ingilizlerden, batı anadoluyu yunanlılardan, batı akdenizi italyanlardan güneyi fransızlardan ve doğuyuda ermenilerden almadı mı? her Türk tarihini iyi bilmek zorundadır. geçmişini bilmeyen geleceğini şekillendiremez. neden cumhuriyet haini bu kadar insan var izah edemiyorum.. ne faydası olacak?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...