ARANIZDA AVUKAT OLAN ARKADAŞLAR VAR MI?

Merhaba ben ismimi değiştirmeyi düşünüyorum. Bu işer nasıl olucak ha birde gelecekte oyuncu olmak ıstıyorum eğer Allah kısmet ederse de olursam, ismimi değiştirdiğim ortaya çıkar mı çıkmasını istemiyorum. Saklayabilir miyim?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• önce ne yapmak istediğine inceden inceye düşünüp karar veriyorsun..
    mesela neden değiştirmek istiyorsun, ileride hakim sorduğunda ne gibi geçerli bir mazeret söyleyeceksin karar veriyorsun..
    ayrıca yeni adın ve soyadın ne olacak..
    daha sonrada bir bilgisayarda ''asliye hukuk mahkemesi'' ne hitaben bir dilekçe yazıyorsun..(yazmayı beceremezsen adliye önündeki daktilo ile yazanlara 15-20 tl ye yazdırabilirsin)
    dilekçende şu sebeplerden dolayı adımı veya soyadımı ya da her ikisini de değiştirmek ve şu yazdığım ad ve soyadı kullanmak istiyorum. gerekli kararın verilmesini yüksek mahkemenizden arz ederim diyerek dilekçeyi bitirip mahkeme kalemine götürüyorsun.. onlarda seni uygun hakime yönlendiriyorlar.. daha sonra sırasıyla işlerini takip edersin.. her evrak ve karar seni bir sonraki işlem için yönlendirecektir.. harç pul damga ve ilan için bir miktar paran ayrıca da bulunduğun şehirdeki adliyenin yoğunluğuna göre 8-10 ay gibi zamanın gidecektir.

0|0
    0|0
    • Ne kadar para olur sizce

• abartılı bir şey değildir. belki 250 civarı diye düşünüyorum.. belki daha az..
      mahkeme masrafı+gazete ilan ücreti+damga+pul+harç vs... şu an ücret alınmayıp kaldılanlar da olmuş olabilir.. araştırılırsa değiştirdiğin belli olur ama normal şartlarda kimse sormaz..

En İyi Kız Görüşü

• Böyle şeyleri bulmak için çevrenin olması gerekir
    Yani bir avukat biraz rüşvetle bulabilir
    Ya da nüfus memuru
    Bu mümkün ama suç da
    İstiyosam değiştir ama geçerli sebep olması önemli
    Mesala bir müvekkilin satılmıştı ismi
    Değiştirildi
    Gibi

1|0
    0|0
    • Yani sadece normal isim değiştirsem rüşvetsiz felan isim değiştirdiğim ortaya cikar mi?

• Uğraşan bulur Can'ım

Erkekler Ne Diyor 2

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...