Hayat çok bayık?

Ben fazla takiyorum kafama acaba onceki hayatimizda neydim oldukten sonra nolucak bir turlu cikmiyor bunun gibi sorular ayrica neden yasiyoruz onuda bilmiyorum 😄

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Önceki hayatın da yoktun İlm-i İlahide ilmi olarak vardın. Öldükden sonra bedenin toprak olacak ruhun baki kalacak berzah aleminde yaşayacaksın ya cehennem çukuru ya cennet bahçesi olacak kabrin. Kıyamet koptuktan sonra da mahşer de hesaplar görülünce ya ebedi cehennem ya bir süreliğine cezanı çekene kadar cehennem sonra cennet ya da direk ebedi cennet.

0|0
    0|0
    • Ama öldükten sonra bir hayatimiz varsa oncedende bir hayatimizin oldugunu soyluyorlar

• Evet vardı lakin maddi değildir yani sadece ruhun ile vardın ruhlar bedenden iki bin yıl önce yaratılmıştır diye hadis-i şerif var. "Ruhlar toplanmış cemaatler (gibidir). Onlardan birbiriyle (önceden) tanışanlar kaynaşır, tanışmayanlar ayrılırlar." [Buhârî, Enbiya 2; Müslim, Birr 159, (2638); Ebû Dâvud, Edeb 19, (4834).] Sonra dünyaya geldik bedenimiz yaratıldı. Ezel de sadece Allah (c. c) vardı.

En İyi Kız Görüşü

• Bu işler sorgula sorgula bitmez, herkesin inancı kendine tabi. Fazla kafana takma, o an ne yaşıyorsan onu yaşamaya bak bence. Tabi iyi bir insan olarak :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...