Yeni nesil neden manken, oyuncu ve şarkıcı olmak istiyor sizce?

14 yaşındaki kızlar mankenlik ajanslarına başvuruyorlar, o yaştaki bir çocuğun düşünmesi gereken şey bu mudur sizce? Modernleşiyoruz güya modernleşiyoruz 14 yaşındaki bir kızın vücudunu sergilemek için can atması, 50 kiloyu geçmemek için döktüğü göz yaşları ve yiyemediği yemekler, ailesinin buna gülmesi onay vermesi bunun en büyük örneği.
Bir öğrenemedik Avrupa'dan almamız gereken şeylerin bunlar olmadığını, öğrenemeyeceğiz de bu gidişle.
Kalemizi içten fethetmek isteyenlere çanak tutanlara 'bizi geldiğimiz yere göndermek' istediklerini söylemek istiyorum. Yani Orta Doğu'ya...
İşte her şeyin nedeni budur. Biz de çocuklarımızı mankenliğe, oyunculuğa, şarkıcılığa özendirelim ki bir an önce bizi Anadolu'dan def etme işlemlerini hızlandırsınlar...
(Tabii ki kaleyi içten fethetmek derken sadece bu durumu kastetmedim, bugün bu konu hakkında birkaç olaya rastladığım için bunun üzerinden değerlendirdim)

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Üniversite okumak öyle bir pompalandı ki millete, insanlar servetlerini döktü çocuklarını okutabilmek için. Diplomalarını alanlar, soluğu şirketlerde aldı ''ben ne zaman müdür olucam!'' diye..

Fakat gel gelelim, duvara bir delik açıp, içine dübel koyup, içine vida bile vidalayamayan bir nesil yetişti bu yüzden..

Devir kolaya kaçma, emek vermeden para kazanmayı arzulama devri artık.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• egoyu tatmin etmek tanınmak daha fazla takipçi falan filan böyle şeyler işte

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Moldovalı model arkadaşım var. Şu sıralar İstanbul'da güzel de bir kız, deli dolu, hareketli bişey.

Hayat ona güzel resmen, bir sürü sorunu vardır bana yansıtmadığı, ama adam gibi para kazanıyor, Dünya'yı geziyor, gidip görmediği yer yok, bir sürü insan tanıyor, üstelik çoğu konaklama, hede hödö masrafı çalıştığı firmalar tarafından karşılandığından parasını eğlenceye harcayıp biriktirebiliyor.

Genç yaşta güzelce para kazanıp kafasına göre yaşıyor yani.

Bu arada madem modellik yapan gençler yüzünden ülke çaptan düşüyor, niye Hollanda'yı falan işgal etmiyoruz?

Bence bu ülkeye en büyük zarar bu soruyu soran arkadaş gibi 'Bizi içten fethediyorlaaağr, Avrupa'dan bunu almamalıydık' zihniyetindeki insanlar.

Bizi Orta Doğu'ya anca muhafazakarlar gönderir, başka kimse değil.

1|0
    0|0
    • Mutlu mu peki? Güzelliği, manken olması onu dünyanın en mutlu insanı yaptı mı? Bence önemli olan insanın kendini mutlu hissedeceği şekilde yaşamasıdır kilo vereceğim diye geberene kadar yemek yemeyince mutlu oluyorlar mı? Ben modellik yapanlara laf etmedim iyi okumalısın, küçük kızların model olmak için nasıl can attıklarına laf ettim. Avrupa'dan ne aldık bana bir sayar mısın? Ben Avrupa'ya da gittim Avrupa'ya kötü, pislik yuvası demiyorum. Hatta Avrupa'nın bence o kadar iyi bir düzeni var ki biz neden özellikle bizim ülkemize uyum sağlamayan özelliklerine özenmemiz çok tuhaf. Ya da tuhaf değil bilinçli yapılan bir hareket.
      Bu arada muhafazakar değilim 14 yaşındaki kızlar model olmak için nedem can atıyorlar diye bir eleştiri yapan herkes muhafazakar olmuyor.

• Avrupalıların da kimi sırp, macar vesaire dışında hiçbirinin bizimle bir derdi yok.

Bizim millet kendini aşırı ciddiye aldığından 'Avrupa bizden intikam almaya çalışıyor' gibi bir hezeyan içinde aslında adamların zikinde bile değil Türkiye.

bir de 'Böyle bir toprağa sahip olmak kim istemez' diye sormuşsun, tarihi alanları dışında nesi var? Ki zaten olanının içine ettik biz büyük oranda.

İçinde büyük zenginlikler yok bizim milletin inandığı gibi, bor bile öyle matah zengin bişey değil. Petrol sınırlı, altın falan pek yok.

Üstelik Dünya'nın en sorunlu coğrafyasının dibinde, Sarayburnu'nu, Marmaris'i, Efes'i falan Avrupalılar zaten bizim milletten daha güzel gezip görüyor.

Yanisi adamların bizim memlekete göz dikmeleri için hiçbir gerekçeleri yok.

Biraz sakin kafayla düşünün milliyetçiliğe kaymadan.

• Kız ağlıyor ediyor kilo vermek için sonuçta bir çabası var arkadaşım en azından bir şeyle uğraşıyor. Bir hedefi var. Bir hedefin yoksa bu hayatta hiç bir şeysin.

• kolay para ve şöhret

1|0
    0|0
  • Eğitimsizlik ve kültürsüzlükten olsa gerek çünki artık insanlar en iyi para kazanma yolunun o olduğunu düşünüyor bence..

1|0
    0|0
  • Paraya tapan Müslümanlar.
    Esas sorun bu.

1|0
    0|0
  • para söhret insanin tek amaci olmus hayatta ondandir

1|0
    0|0
  • Kolay para kazanmak

1|0
    0|0
  • Yeni nesil edilgenlesmis çünkü

1|0
    0|0
  • hayat şartları panpa hayat zor o yüzden en kolay yönden parayı bulmaya çalışıyorlar işte :D

1|0
    0|0
  • Hayatta en nefret ettiğim meslek oyunculuk şarkıcılık modelik vb.

1|0
    0|0
  • Avrupa' dan almaya gerek yok. Bir çocuk 5 yaşına geldiğinde de doktorluk hayali kurar ve oyun oynar ama bunun için bir şey yapamaz. 14 yaşına gelmiş bir kız (ve ya erkek ayrıma gerek yok) bir şeylere özenip ajansa yazılması bana göre kesinlikle güzel bir davranıştır. Demek ki o kızın öz güveni çok ve ya cesaretli işte her neyse. Sonuçta bana göre manken oyuncu şarkıcı olmak istemeleri normal bunun için çaba gösterip bir şeylerle uğraşanlar ise cesaretli ve öz güvenli geleceğin ünlüleridir.

0|0
    0|0
  • sizin kadar olamazlar. s

0|0
    0|0
  • Diziler ve parapazi yayınlar yüzünden.
    Oradaki yaşantılara özenti.

0|0
    0|0
  • Birşey olmaz takma kafaya Aşkim

0|0
    0|0
  • kolay kazanç ve ışıltılı bir dünya..
    çoğu kadını ve erkeği cezbediyor..
    sonrasında ise zengin eş olacağından aileler de teşvik ediyor...

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• şimdiki iğrenç dünyanın hali nefretlik

1|0
    0|0
  • Özentilikten başka Bişi değil. Hep Amerikanın oyunları bunlar 😒

1|0
    0|0
Yükleniyor...