Ateistler neden kendilerini sorgulayan/düşünen olarak tanımlıyor?

Bana komik geliyor.

Ateist düşünce;

Aklın vizyonunu yitirdiği,
Kalbin misyonundan uzaklaştığı,
Zihnin vesveseye mağlup olduğu,
Fikrin dumura uğradığı,
Vicdanın sesinin kısıldığı,

Bir zavallığın göstergesidir.

1|0
3|19

En İyi Kız Görüşü

• Neden ateistler müslümanları, muslumanlarda ateistlere mal gozuyle bakiyor? Neden herkes kendini daha yuksekte goruyor sanirim en adaletli dagitilan sey akil cunku kimse bende daha az demiyor!

0|0
    0|0
    • Mal gözüyle bakmiyorum. Yanlış yolda olmalarına rağmen biz sorguluyoruz onlar sorgulamiyor demelerine şaşıyorum. Her şey tesadüften ibaretmiş :) çok ilginç.

• Ben iman ediyorum zaten sikinti yok

• Kimse ölmeden hiçbir şeyi bilmeyecek diyorsan tereddüt icindesindir demektir.

En İyi Erkek Görüşü

• Ağır cehalet kokuyorsun. Ateist, sorgulayıp mantıklı bulmadığı için ateisttir. Aynı şekilde bir deistte öyle. Müslümanların %99'u sorgulamadan, aileden gelen bir öğretiyle müslümandır. Baban müslümansa müslüman olursun, hristiyansa hristiyan olursun vs. Görmediğin bir şeye, 1400 yıl öncesinin dünyasının kurallarına, eşitliğine, henüz yer yüzünün şeklinden bihaber bir insanın söylediklerine itaat edersin. Açık seçik yazılı ayetlerin hiçbir mantıklı yanı olmadığı için, 20 tane anlamı var diyerek ciklet misali sağa sola çekip bambaşka anlamlar çıkararak günümüze uydurmaya çalışırsın. Ben Müslüman profiline baktığımda birbirini kesen, sorgulamayı günah sayan, şarlatanları zengin eden insanlar görüyorum. Ve tonla cahil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kimseyi yargimak bize dusmez. Sadece akilla kalbin arasindaki yolu anlamsiz buluyolar. Gormedikleri hissetmedikleri birseye inanmayi sacma buluyolar. İnanmaya bile inanmiyolar

0|0
    0|0
    • Yargılama yapmadım zaten eleştiri. Onlar nasıl ki Müslümanları düşünmeyen, sorgulamayan olarak görüyorsa ben de onları öyle görüyorum.

Sadece görünüre inanmak, arkadaki planı görmemek insanın soyut düşünceden yoksun olduğunu gösterir.

• Bu arada ateyiz diyorum ama o kelimeyi kullanmak istemedigim. icin

• Neden o kelimeyi kullanmak istemiyorsunuz

• Bence de siz zavallısınız belki..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Çünkü Türkiye'de veya dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir dine inananların 90%'ı aileleri o dine inandığı için sorgulamadan veya düşünmeden inanıyor. Bu ülkedeki ateistlerin ezici çoğunluğu düşünüp ve sorgulayıp ateist oluyor.

0|1
    0|0
    • Bence asıl ateistlerin büyük çoğunluğu ailelerinden yeterli eğitimi almayıp sonra da düşünüp sorguladığını bilimsel sonuca ulaştığını zannediyor.

• Yeterli eğitim derken? 18 yaşından küçük bir çocuğun beynini din ile yıkamak, onu cehennem ile korkutmak ne kadar doğru? Yasadışı olması gereken bir şey bu.

• Tamam çocuğuna küçükken hırsızlık, cinayet vs. kötü olduğunu anlatma sakın. Beynini yıkama. Hapis cezasıyla korkutmak ne kadar doğru?

Küçükken eğitim çok önemlidir. İleriki yaşamları etkiler. 18 yaş aile eğitimi için çok geç artık kişi kendi yolunu bulur. Bu da bazı şeyler için çok geç.

• Hocam ateistlerin çoğu şunlardan dolayı ateist oluyor.
    -Ateist olunca istediğin gibi yaşiyosun
    -Müslümanken zina yapmak içki içmek gibi şeyleri yapmasanda içinde bir kusku oluyor ama ateist olunca bunlari istediği kadar rahat yapabiliyor
    -Cimri ahlaksiz her istediğini yapan bir kişi olmak için önlerinde bir engel kalmiyo
    -Ateist olunca kendilerini bir b*k sanıyorlar.
    -Dikkat çekmek istiyorlar.

0|0
    0|0
  • Ateizm insanın özüne dönüşüdür. Nasıl bundan 200 bin yıl önceki Cro Magnon ( mağara adamı olarak bildiğiniz) insanları kendilerini Müslüman, Yahudi, Budist, Pastafaryanist olarak tanımlayamadıysa bizde kanıtlanabilirliği olmayan insanların üzerine korku ile sindirilmiş dogmatik düşünceleri reddediyoruz.
    Bir kişinin hayali bir arkadaşı varsa ona deli, toplumların hayali arkadaşı varsa ona din diyorsunuz olay bundan ibaret.

0|0
    0|0
    • Kanıtlar olmadığından değil ateistlerin gözünün önündeki kanıtları görememesi sorundur.
      Bunu basite indirip dünya tesadüften oluştu, dinler hayalidir demek saçma.

• Neden o ayet Japonyadaki (her topluma uyarıcı gelmiş ise) şamanlarda yok da İslamın yanı başındaki Sümerler de var. Çünkü din Ortadoğuna bir gelenek. Ayrıca sürekli sen soru soruyorsun :D bir şeyin var olduğuna iddia ortaya koyan sensin benim bir sürü sorularım varda uykum geldi :D yatıcam ben. Hocam ateistleri kulaktan dolma bilgilerle öğrenmişssin Youtube da Efe Aydal'ın - Ateizmi Anlamak adlı videosu var oda bizi güzel tanımlıyor izlemeni tavsiye ederim. Hadi Allah'a emanet ben gidiyorum :D

• Her topluma peygamber gönderilmiş ama İslam tüm insanlığa gönderilmiştir. Ben uzman değilim hocam istediğin kadar sor her soruya verecek cevabım yok malasef.
      Sen de Allah'a emanet ol.:)

• Kitabınızda yazdığına göre peygamberiniz atına binip göğe çıkmış, allahla görüşme yapmış... Kusura bakmayın ama bugün eskisinden çok daha güzel fantazi öyküleri yazıyor. Sizinki beni bayıyor...

0|0
    0|0
  • İsteyen kibrit çöpüne tapar isteyen alemleri var edene. Her şey alenen ortada isteyen istediğine inanır.

0|0
    0|0
  • Baska bir dusunceyi ucuz bir sekilde elstirerek kendi zavalliligini gosterme. Kim ne yapiyosa yapsin sen kendi isine bak :)

0|0
    0|0
  • Cehalet icin bogulan Müslüman toplumu konustu dagilin.

0|0
    0|0
  • ateist biri ile konusmustum adama diyorumki istediğinize inanabilirsiniz böyle bir özgürlük var adam hala bana diyorki dünyada herkes müslüman ne olur dedi ne olur dedim herkes ahlaksız olur dedi :D uzaklaştım hemen gerek yok yani

0|0
    0|0
  • Çok basit, çünkü dinler tüm bunların önüne geçiyor.

0|0
    0|0
  • Gormediğime inanmam diyip bunun bilimsel oldugunu savunan bir ateist ne kadar bilgili olabilir ki?

0|0
    0|0
    • Peygamber dedigi adami görmeyip , onun sözde mucizelerine inanan geldi.
      Dagilin.

• sorgulayıpta ateist oluyoruz da ondan kardeeeş

0|0
    0|0
    • Ayrıca bizim sürekli yanlış yolda olduğumuzu sanki sizin doğru yolda olduğunuzu söylemeniz çok sinirimi bozuyor :D Yahu sen doğru yolda olduğunu nerden biliyorsun? Benim yalnış yolda olduğumu nerden biliyorsun? O senin fikrin ! Bir senin bildiğin mi doğru?

• Ben de sizin soegulamaniza hayranım :)

• Kardeş hakaret ettin demedim zaten :D Ben yalnış yolda olduğumuda düşünmüyorum ama cümlelerde sürekli ''Bizim görevimiz sizi uyarıp, doğru yola sokmak'' tarzında olduğu için insan sinir oluyor. Yoksa niye sinirlenecem kurban olduğum herkes neye inanırsa inansın bağane :D

• isteyen istediğini yazsın umrumda değil. ben dinin ne kadar zararlı ve tehlikeli birşey olduğunu bilenlerdenim. temennim dinler birgün bütün dünyadan silinecek ve dinden kaynaklanan tüm savaşlar ve ayrımcılıklar bitecek.

0|0
    0|0
  • onlarda beyin olduğundan şüpheliyim

1|0
    0|0
  • Herkes kendini akıllı sanar inançsızlıkla bir alakası yok bunun.

0|0
    0|0
    • Offf çok etkilendim :D direk eig sececem ama 24 saat geçmemiş.

• Belki de senin gibi saçmalayan dindarlar yüzünden ateist oluyordur insanlar

0|1
    0|0
  • Sorgulayip dusunse ateist mi olur.

0|0
    0|0
  • Zavallılık

0|0
    0|0
  • Bence de öyle insan aklı her şeyi algılayamaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...