Doktorların Gerçekten Hissizleşebilmesine Alışmışlık mı Denir?

Gün içerisnde gözünün önünde onlarca hasta ölüyor, ölümüne şahit oluyolar. ynede nasl oluyorda hc bise olmamıs gbi gününü tamamlayabiliyor. agladıklarınada şahit olmadım :) cok garip deglmi ben birinin bayıldgna şahit oldugumda ödüm kopuyor. zamanla ölüme alışıyolar mi blmyrm ama bnce ölüme alışılmaz sizce bu durum nasl açıklanblr?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• alışmak zorundasın başka türlü olmuyor. bir de bakış açımız farklı oluyor insanlara canlı gözüyle bakmıyoruz tamir edilmesi gereken bir makine gibi. tabi bu bakış açısı "canlı değil bu dal gitsin" şeklinde değil makineye bile nazik davranmak gerekiyor.

0|0
    0|0
    • Çok ilgnç ya :/

• anladım.
      Bu egitimi başarıyla tamamlaman dilegiyle o zaman :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Adam zaten onun bilincinde doktor oluyor. bir süreden sonra normal geliyor ameliyathanede yemeği iştahla yiyor. :)

0|0
    0|0
  • Alışılmışlik diye bilirim belkide. Herkes o kadar hassas olmuyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hissizlikle alakası yok. Duygusallıklada yok. Benim yanımda da ölen hastalar oldu etkilenmedim hiç yani aslında duygusal bir insanımdır. Bunun duyguyla alakası yok. Alışkanlık zamanla olan bir şey onunlada ilgisi yok. Soğukkanlılık gerektiriyor.

0|0
    0|0
  • Alisiyoruz evet tip ogrencisiyim bartiku durumlarda o kadar heyecanlanmadigimi farkediyorum mesela ilk ameliyyata girdigimde en ufak sey bile beni heyecanlandirirdi simdi kan bile geliyo uzerime oyle tinlamiyorum)))

0|0
    0|0
    • alısıyo olmak iyi bseymi snce sonucta hissizlesıyosun bir nevi

• Bir doktor icin tabiki iyi bir sey dusunsene elleri titreyen heyecanlanan doktor nasil yardim eder hastaya? Uzuluyormuyuz diyosan tabiki uzuluyoruz ama ona bile zamanla daha az

• Haklsn galiba her meselgn kendine özgü özellgi var bu meslegn gerktirdgi özellikte bu olmali.

• Sanırım özel eğitim alıyorlar bunun için ya da soğuk kanlı insanlar seçiliyo

0|0
    0|0
Yükleniyor...