Baş edemiyorum. Artık annem ve saçmalıklarını dinlemek yaşama sevincimi yok ediyor. Dayanamıyorum?

İlkokuldan beri hep en iyisi olmamı isteyerek büyüttü beni. Babam çalışma derdinde olduğu için bizimle pek ilgilenemedi. Hep annemle beraberdik. Komşunun kızı, kuzenlerim ve benden daha iyi sınav notu olan kim varsa onların b. klarını yememi isterdi. Gerçekten böyle konuşurdu, o..'nın bokunu ye cümlesini kurardı küçüklüğümden beri asla unutmuyorum. İlkokulda başarılıydım ama şu kader belirleyici sınavlarda hiç başarılı olamadım. Bir Anadolu lisesini kazanıp Onuda 4 yılda sorunsuz bitirdim. Lise sonda pek vizyonum yoktu, ne olmak istediğime bile karar vermemiştim ve yine o senede annemin, babamın ders çalış, o senden yüksek puanlar alıyormuş sözlerini 7/24 duymamla geçti. Sınav sonunda hemşirelik kazandım. Hazırlığı okudum bir daha şansımı denemek istediğimi söyledim ve tıp hedeflemiştim ama kısmet olmadı. O şansımı tekrar denemek istiyorum dediğim süreçte okuldaki kaydımı donduracağım için annemle çok kavga ettik, dersaneye gitmek istedim ama destek çıkmadılar ve banka banka kredi aradım. Hem çalışıp hem dersaneye gitmeyi düşündüm ama sonunda babam kararlılığımı görünce kabul etti. O senede çok çalışmış olmama rağmen kısmet olmadı ve tıp İçimde ukte kaldı. Şimdi mezuniyetime bir yıl var. Yine sorunsuz geçtim her seneyi ve mezun olup hem çalışıp hem tekrar dersaneye gitmeyi düşünüyorum tıp okumak için. Ama annem bu kararımı duyunca yine saçmalamaya başladı. Bu sefer Millet atanmaya bakıyor sen hala neyin peşindesin, baban sana artık kuruş vermeyecek vs vs bir sürü sanki onlardan maddi destek istemişim gibi pireyi deve yaparak bağıra bağıra konuşuyor. Benim hayallerimin peşinden gidiyor olmam annemle aramı açıyor ama hayallerim annemden önce geliyor benim için. Aynı evin içinde yaşamak zorundayız. Başka alternatifim yok. Nasıl bir yıl daha katlanabilirim buna. Bir öneriniz var mı?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Okumaktan bikmiyormusun. Kendin onların desteği olmadan okuyamazsin. Okumuşsun ekmeğini eline almişsin. Ne gerek var. Annene hırslı diyorsun ama sen annenden daha hirslisin. Mezun olmuşsun çalış artık. Mezun olduğun işi yap.

0|0
    0|0
    • İstemiyorum hemşire olmak

• Önemli olan bir kadının kimseye muhtaç olmadan hayatını devam ettirebilmesi. Sende bunu yapmışsın. Ama ben kazanicam 6 sene daha okuyacağım diyorsan oku tabi. Ama doktorluk öyle hem çalışıp hem okunacak bölüm değil. Dersleri ağır. Bütün yoğunluğunu derslerine vermen gerekir. Umarım kazanır okursun. Istedigini elde edersin.

• Gece nöbetlerine giden hemşireler de oluyor. Onlardan olucam

Erkekler Ne Diyor 2

• Valla senin durumda benim durumdan farksızmış ben şehir değiştirdim okulu dondurdum şu an sınavlara çalışıyorum ailemle konuşmuyorum mantığınla hareket et ama ailelenle arayı iyi tut. Pişmanmıyım. Hayır ama içimde bir burukluk var yinede onların rızası olmadan bir işe kalkıştım sonuçta

0|0
    0|0
    • Hep onları hoş tutamam. Bu benim hayatım sonuçta. Ki kendim çalışıp kendim okuyacağım onlara ne.

• Onlar beni üzüyorlar ama.

• hayat senin hayatın ben sadece kendimi örnek verdim Allah kolaylık versin :)

• hayallerinden bahsetmeyi bırak işine baslayınca istediğini yap

0|0
    0|0
    • Haklısınız hiç söylememek en doğrusu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...