Üniversitede sunum yapmaktan korkuyorum?

Sunum yapmayı hiç sevmem ben istiyoeum ki derslere sınavları girip bitiriyim üniyi ama mümkünmü ki böylesi acaba? Hiç sunum yapyırmayan bölümler varmıdır ki çok çekingenim ya istemiyorum

0|1
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• Konuya hakim olduğun sürece sunumların çok rahat geçer. Şimdiye kadar bayağı bir sunum anlattım. Hatta ders anlattım direk.

Öncelikle sunum nasıl hazırlanır onu öğren.
    Taktiklerim sana:
    + Sunumdaki kelimeleri/maddeli yerleri resim haline getir. Örneğin "bir paradigma diğer paradigmalardan daha güçlüdür" yazısını yazma, sadece kas resmi koy. Ve o kaslar sana ne diyeceğini hatırlatacak.

http://i.hizliresim.com/nrVo20.gif

+ Bir de illaki madde kullanmak zorunda kaldıysan resme çeviremediysen ve tahtayı görmen gerekiyorsa: "evet arkadaşlar slayttan ta gördüğünüz üzere" de ve sende onlarla birlikte sunuma bak oku. Kimse okuduğunu farketmez :D

Hayatında sunuma ilk olarak yarım yamalak ingilizceyle başlayınca, hilelerini öğreniyorsun. Doç. bile bildiği konuyu anlatırken şaşırmıştı :D

Verdiğim taktikleri uygulamayı öğrendiğin zaman millet ayakta alkışlar emin ol. Tabi pratiğe dökmen güzel bir şekilde, bir kaç acemilik gerektirecek başta.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 9

• bunu yapmalısın. meslek hayatında sana çok faydası olacaktır. insanlara kalkıp hitap edebilmelisin. önce evde kendi kendine orova yap. sonra samimi arkadaşlarına yap. bir i ucuda , sınıfta sunum yaparken insanların yüzüne bakma. tam gözlerinin hizasından en uzak noktaya bakarak yap. ve sakın sunumda hocam diye hitap etme.

0|0
    0|0
    • Sırf bu sunum yüzünden açıktan okumayı düşündüm

• sen dediklerimi yapmayı düşündün mü? rahat olacaksın. önce kendi başına prova yap.

• Peki

• Üniversitede bende istediğimi yaptığım için 10 sene uzuyor. Sende yapma istersen

0|0
    0|0
  • Bizim bölümde 50 tane sunum oluyor donem boyu ama. seviyorum ben 😊

0|0
    0|0
  • Turizmdede varmidir acaba? Ben de yapamam sunum :D

0|0
    0|0
  • Aynanin karsisinda yap once kendine cesaret verir bu sana sonra gerçek sunum yaparken kimseyle gözgöze gelmemeye calis genele bak gözlerini kacir

0|0
    0|0
  • Neden çekiniyorsun onlar da senin gibi sıradan insanlar

0|0
    0|0
  • alışırsın

0|0
    0|0
  • biz bol bol ingilizcesini yaptık :)

0|0
    0|0
  • hayatta kırılma anları vardır eger yapmazsan hayatın hep sönük gecer
    okul eninde sonunda bitiyor. " ha o mu hiçbirşey yapmayan biriydi " mi desinler?
    iş hayatında girişken biri olabilimen bunlara baglı
    kalk ve bitir işi

0|1
    0|0
    • İstemiyorum ya

• peki tek başına ezik biri olmaya devam edebilirsin

• Eizklikle alakası yok

Kızlar Ne Diyor 10

• Karşıdaki insanlar ne ki? Küçümsersen korkmazsın fdgsf

0|0
    0|0
  • Çekingenliğini aşarsın işte

0|0
    0|0
  • Kaç kaç nereye kadar gidebilirsin ki illa bir gün sunum yapacaksın.

0|0
    0|0
  • Benim bir arkadaşım senin gibiydi topluluk karşısında mümkün değil konuşamıyor titremeye başlıyordu hocalar anlayış gösterdiler

0|0
    0|0
  • Illa ki yapiyosun

0|0
    0|0
  • Öyle bölümler var

0|0
    0|0
  • tabi ot gibi yasa

0|0
    0|0
  • Ben de pazartesi yapacagim ve cok korkuyorum😞

0|0
    0|0
  • Yok gibi bizde hep yaptık

0|0
    0|0
  • Benimde korkulu ruyam o kadar insan bana bakarken biseyler anlatmak bir de istedigim bolum ingilizce dilde 😢

1|0
    0|0
Yükleniyor...