Erkeklerde mi maaşa önem verir oldu?

Okuldan mezun olduktan sonra evde kös kös oturuyordum ne bir kısmet ne bir görücü gelen giden yoktu, kendimi sıktım deli gibi kpssye çalıştım atandım çok şükür şimdi 4 ayrı kişiyle görüşüyorum atandığımı duyar duymaz kısmetler kapıma yıgıldı, ikisi ile görüştüm diğerleri ile daha görüşmedim hangisi kafama yatarsa artık duruma göre karar vericem ama nedir bu böyle, adam eve iki maaş girecek tabi rahat oluruz diyor aleni yüzüme maaşımı soruyor falan , iyice para göz olmuş bu erkekler , nerede o evimde otursun çalışmasın bana karılık yapsın yeter diyen erkekler? neden böyle oldu?

0|0
12|28

En İyi Erkek Görüşü

• Gecti artik o evde karilik yapsin donemi. Cift maas mecburi eger erkek cok zengin ve malvarligi yerinde degilse veya maasi cok yuksek degilse. 2 memur cok guzel evlenir ama erkek memur kadin ev hanimi olursa sefillik cekilir. Kadinlar yattigi yerden koca parasi yerken iyiydi de simdi iki tarafin da calismasi gerektigi soylenince mi erkek paragoz oldu? Calismayan kadinla evlenmem ama senin yaptigin da cirkin olmus. 4 kisiyle gorusuyorum iclerinden biriyle evlencem nedir? Zorunlu evlilik mi bu? Kendini birine mi iteliyorsun ne bu acele? Zamani gelince dogaclama gelisir her sey ve olan olur. Hepsini tartip iclerinden en uygununu secerek yaptigin evlilikten hayir gelmez. Secicilikten kasit bu degildir. Minimum senin kadar kazanmasi ve garanti isi olmasi sartiyla, bir seyler hissettigin ve cok iyi anlastigin biriyle zamana yayarak evlen. Kafalarin uyusmasi en onemli konudur.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet artık erkekler de kadında paraya bakmaya başladı

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Herkesin gözü açıldı artık, yok öyle evde yan gelip yatmak :D

3|4
    0|0
  • İyi de böyle bir yargıya 2 ya da 4 kişi üzerinden varmak ne derece doğru? Ayrıca diğer taraftan bu bahsettiğin eşim evinde otursun ben çalışır bakarım zihniyetine sahip kişiler dar görüşlü ilan edildi. Şimdi nereye gitti diye soruyorsun yine vardır da mesele bunlarla bitmiyor. Kişiliğine çok dikkat etmelisin ve hemen olumlu ya da olumsuz yargılara varmamalısın en azından ap açık ortada olmayan durumlar dışında. Bol bol dışarıda vakit geçirmelisin sohbet etmelisin. Düşüncelerine bakmalısın bakış açısını değerlendirmelisin. Yani birçok şeye dikkat edip öyle karar ver.

0|0
    0|0
  • Paragözlük değil bu..
    Kızlar en basitinden pilav yapmayı bile bilmezse, çamaşırı 10 saniyede makineye tıkmayı bile çok büyük bir iş gibi görürse, erkek de ne yapsın tabi ki maaşına bakacak..
    Hiç bir işe yaramayan kadınla evlenip ne yapsın?
    Kadınlar tüm sorumluluklarından kaçarsa, erkek de kadından kaçar..

0|0
    0|0
  • Aynısını kızlarda yapıyordu, Maaşı öğrendiğinde bakışı değişen çok kız gördüm :D

Bırakın da erkekler de artık biraz mantıklı düşünsün. Tamam sevgi aşk güzel şeyler, Aşk market alışverişini karşılamıyor.

Erkek adam herşeyi üstlensin sırtlasın. Bayan evde yatsın :)

Hayat müşterektir. Ve bizde insanız ;)

1|0
    0|0
  • bununla alakalı bir durum değil farklı açıdan bakıyorsun içinde bulunduğumuz zamanı varsayarak çalışan bir bayan istemeleri ve nerede çalışıyor olmaları geçerli bir sebeptir bunu hemen art niyete vurmaya lüzum yok bence sonuçta her ikinizin geleceği adına daha sıkıntınız bir şekilde yapmak istediklerinize ulaşmada yarar sağlayacak

0|0
    0|0
  • yok öyle erkeğin parasıyla yan gelip yatmak. ayrıca senin çalışman erkekten çok senin işine yarıyor erkeğin kölesi olmaktansa bağımsız bir kadın olarak yer ediniyorsun.

2|0
    0|0
    • Bencede yok oyle erkegın parasıyla yan gelip yatmak yok oyle kadının utulediği kıyafetleri gıyıp yaptıgı yemekten yıyıp temizlediği evde yan gelip yatmak dimi :)

• @nisan2495 aynen öyle, savunduğum şey bu zaten.

• Aylık gelirim milyon bile olsa o kadın evde bir tarafını büyütemez boş boş oturarak. "karılık" diyerek neyi kastettin bilmiyorum ama boş beleş kendini geliştirmeyen kadından bir halt olmaz.

0|0
    0|0
  • Biz o erkeklere erkek demiyoruz bir kere. Maddiyat önemli hayatta. Ama bu dereceye gelmesi çok vahim bir durum

0|0
    0|0
  • enflasyon, enflasyon, enflasyon. mallar dünyaya yetiyor ama bölüşüm kötü olduğu için halk her geçen gün fakirleşiyor. tek maaşın ev geçindiremeyişinin bir norm olduğu bu dönemde artık algımızı da buna göre şekillendirmeliyiz. yine de mantıklı davrananla paragöz davrananı iyi ayırt et derim.

0|0
    0|0
  • İşsiz güçsüz boş insanları tercih etmiyorlardır.

0|0
    0|0
  • ben kimseyi parası pulu için sevmem. aynı şey başıma gelsin de istemem

0|0
    0|0
  • Paraya tapanin cinsiyeti olmaz. Kadını da var bunun, erkeği de. Bizim de bir arkadaş vardı, bir öğretmenle evlenmiş diye duydum. Huzuru var mıdır diye sorarsan, pek de sanmam...

0|0
    0|0
  • aynısı dayımın kızı için geçerli :D
    hatta emel abla senmisin bu :D

0|0
    0|0
  • devir değişti artık

0|0
    0|0
  • Benim kadınım çalışamaz ben çalıştırtmam onu inş evde çocuklarıma sahip çıkacak çalışarak evlatlarımı ihmal ettirmem

0|0
    0|0
  • Sana maaşını soran bir erkekle evlenmeyi düşünmüyorsundur umarım..

0|0
    0|0
  • Evimde otursun kafi

0|0
    0|0
  • kadınların masrafı arttı erkek kendi kazansın harcasın der oldu

0|0
    0|0
  • para göz değil ama bende mesleği elinde bir kız isterim bu doğaldır

1|0
    0|0
  • tabiki çulsuzla neden evlenelim.

0|0
    0|0
  • Sana öyle denk gelmiş

0|0
    0|0
  • hahhahahah :)

0|0
    0|0
  • biz gelecektik evi bulamadık :D

0|0
    0|0
  • Sana bakmak zorunda değil.

0|0
    0|0
  • valla benim eşim çalışmıyor bir yere de atanmadı illa da çalış demedim ona, çocugumuza ve bana gerekli alakayı göstermesi kafi. Hayatta herşey para değil

0|0
    0|0
  • o devir bitti... sen çalışmayacaksın bide kocanın aldığı maaşı beğenmiyeceksin.. Kadınında eli ayağı tutuyor beraber çalışma vakti artık :) bence.. Hayatın zorluklarını beraber omuzlamak gerekiyor..

0|0
    0|0
  • Bunlar hep hayat şartları :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben erkek olsam veririm asdsf

1|1
    0|0
  • Doğru olan bu, ayrıca özgüveni yerinde olan erkekler çalışan, bağımsız kadın ister diğerlerinin istediği köle.

1|2
    0|0
  • Aynen valla bari maas sormasinlar ya biz utaniyoruz maas sormaya ayip. olur diye onlar erkek olmalarna ragmen arsizca soruyorlar

1|0
    0|0
  • Kendin diyorsun evde kos kos oturani kimse istemez , en azindan isin olur bir uğraşin olur

0|2
    0|0
  • Bilmem 😒

0|0
    0|0
  • Aynen öyle oldu canım iyi bildin.
    Seviyorlar parayı.
    Hoşlarına gidiyor..
    Ama para kazanıyorum diye çok konuşma sakın.
    Dır dırı hiç bir şekilde kabul edemezler :)

0|0
    0|0
    • Asıl birçok kadın seviyor... evde kalarak çalışmayarak..

• @bıktımyalnızlıktan
      Evet çalışmayı sevmeyen kadın çok..
      Ama ben parayı sevdiklerini düşünmüyorum onların pek.

Parayı gerçekten seven kadın ekonomik özgürlüğü olsun diye çalışmayı tercih eder.

• Kadınlar paragöz olunca sorun yok erkekler olunca mı batıyor?

0|3
    0|0
  • tabi devir para devri

0|0
    0|0
  • Hic sorma artik boyle herkes calisan bayan tercih ediyor eskisi gibi değil .

0|0
    0|0
  • Ben olsam evlenmem onlarla

0|0
    0|0
  • Oyle bu devirde tek maas yetmiyot

0|0
    0|0
Yükleniyor...