Sanat sanat içinmidir yoksa sanat toplum içinmidir?

Sanat sanat içinmidir yoksa sanat toplum içinmidir ya da yumurtamı tavuktan çıkar tavukmu yumurtadan?

Sanat sanat içinmidir yoksa sanat toplum içinmidir?

• Sanat sanat için
    42% (19)44% (12)43% (31)Oy Ver
  • Sanat toplum için
    36% (16)41% (11)38% (27)Oy Ver
  • bir dakka kafam karıştı nan
    22% (10)15% (4)19% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
13|17

En İyi Kız Görüşü

• C şıkkı 😊

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• sanattt toplum içindir tabiiii kendi kendini istediği kadar beslesin sanat toplumun rağbeti şartt

0|1
    0|0
    • Saçma. Sanatın işlevlerinden biridir sadece topluluk bilinçlendirme ve didaktikizim. Sanat eğer bu şekilde yapılmaya başlanırsa bir süre sonra estetik yapısından ödüm vermeye başlar. Bu da sanatın doğasına aykırı ve yapmacıktır. Sanat sanat içindir.

Kızlar Ne Diyor 12

• Geçen otobüste giderken bu soruyu baya baya düşündüm neden yaptım bilmiyorum ama saatlerce düşündüm ve sonuc olarak sanat sanat icin yapilir :) bu kaniya vardim :) sanati başka birşey icin kullanirsan sanatlıktan çıkar. sakat olur dkdk

0|2
    0|0
  • Sanat sanat içindir.

0|1
    0|0
  • Sanal tabi ki toplum içindir. Toplumun anlayacağı şekilde bir hikaye anlatmaktır. Bu yüzden topluma mesaj veren ve ufku açan her hareket bence sanattır. Bunu dans, resim vb olarak kategorilendirmek çok saçma. Bir insanın muzu soyma şekli bile bir mesaj içeriyor ve toplumu geliştiriyorsa sanattır.

0|1
    0|0
    • Saçma. Sanatın işlevlerinden biridir sadece topluluk bilinçlendirme ve didaktikizim. Sanat eğer bu şekilde yapılmaya başlanırsa bir süre sonra estetik yapısından ödüm vermeye başlar. Bu da sanatın doğasına aykırı ve yapmacıktır. Sanat sanat içindir.

• sanatçı sanatı ne için yapmak isterse onun içindir

0|1
    0|0
  • C...

0|1
    0|0
  • Sanat toplum için

0|1
    0|0
  • sanat sanat içinse biz niye bakıyoruz kendi hallerinde dolansınlar :D sanat toplum içindir bence

0|1
    0|0
  • Sanat hem sanat için hem de toplum için yapılmalı. Bir grup sadece sanat kaygısı güderken başka bir grup toplumu aydınlatmaya öncelik vermeli bence.

0|1
    0|0
  • Toplum içindir

0|1
    0|0
  • Para için sanat

0|1
    0|0
  • Sanat sanat için.

0|1
    0|0
  • Sanat, sanat içindir. Toplumdaki her kesimin seviyesine indirgenecek eser sanat olmaktan çıkar bence.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• sanat toplum için olursa dokusu zedelenir sanatsal yönleri toplumun bataklıgına siner

0|2
    0|0

0|1
    0|0
  • Sanat Toplum içindir. Sanat için yapılan sanat dahi neticesinde toplum içindir.

0|1
    0|0
  • Toplum içindir. Bireyin beğenisine sunulmayan sanat, sanat eseri, sanatçı kimse için bişey ifade etmez.

0|1
    0|0
  • Sanat toplum için diyenler güya halkçı yaklaşıyorlar olaya. Ama saçma ve komik. Sanat ondan anlayan tarafından gerçek değeri anlaşılabilir.

0|1
    0|0
  • Sanat sanat icindir

0|1
    0|0
  • Sanat sanat için bence çünkü sanat duygularını anlattığın bir müessesedir birini eğitmek için değil

0|1
    0|0
  • Sanat sanat için olmalı ancak o zaman mükemmeliğe ulaşılabilir
    ;)

0|1
    0|0
  • valla kafam karıştı benim :D

0|1
    0|0
  • sanatçı sanat için, sanat toplum için. yumurta tavuktan, yumurtadan civciv çıkar

0|1
    0|0
  • Yumurta tavuktan çıkar tavuk yumurtadan çıkmaz yumurtadan çıkan civcivdir :)

0|1
    0|0
  • sanat anlayan içindir.

0|1
    0|0
  • Sanat topluma bir şeyler katıyorsa anlamlıdır.

0|1
    0|0
  • Toplum için yapsınlar ağa.

0|1
    0|0
  • sanat sanat içindir romantizm der giderim. realizm sanat futbol içindir. sanat edebiyat 5 sene önce gördüm anca bu kadar bro idare et

0|0
    0|0
  • Toplum için

0|1
    0|0
Yükleniyor...