Vatan borcumuzu sifirlamislar. Soru isareti mühim tabi?

Neden kadinlara mecburi askerlik yok? Her dogan erkek vatana borclu doguyor, kadinlarin vatan borcu sifirlaniyor, nerede esitlik? Esitlik diye yirtinan feministlerin görüsleri nelerdir?
Kuaförde manikur yaptirirken 10 oglum olsa 10unu da askere yollarim paylasimi yapan yarmagüllerimizin görüsleri nedir? Neden kendisi gitmiyor da oglunu gönderiyor?
Bir kadin savasamaz mi?
Sahsi düsüncem zorunlu askerlik olmamasi yönünde ama madem var cinsiyet ayrimciligi yapilmamali, hos ben asker kacagi olurdum o ayri konu.
Neyse özet olarak ülkemizde neden erkekler vatana borcu kadinlar degil?

1|1
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• İçinde kadının aktif olmadığı savaş veya barış girişimleri hangi taraf veya siyasal açıdan olursa olsun samimi değildir.. He bize gelince biz zaten direniş direniş ruhunu anaların sitemkar kirpiklerinden derleyip çıkmışız durmadan dağlara.. Cinsiyet bilmeyiz.. Civan civandır..

2|0
    0|0
    • civanlarin akli celinmis beyni yikanmis diyorlar?

• Asıl soru şu: Neye karşı direniş? Kime karşı direniş? Ne için direniş?

• @KumruSahin

İnkarcı ve imhacı devletin asimilasyon politikalarına karşı küştürel direniş..
      Devletin kolluk güçlerine karşı askerine , polisine karşı silahlı direniş..
      İnsan olmaktaki ısrar için direniş..

En İyi Kız Görüşü

• Askerlik kadin isi degil denir tam bir sacmalik. Sehit olan kadin askerimiz erkekti o zaman ya da israil de hic kadin yok ozaman 2,5 sene asker oluyorlar kadinlar turk insanlari tuhaflar işte oncelikli de kadinlari vatan deyip e hadi askeri denilince ay ben yapamam derler cok gicik bir ulkeyiz bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Benim kimseye bir borcum yok birileri daha güçlü olacak birileri daha zengin olacak diye gidip canımı vermem üzgünüm

2|1
    0|0
  • Şu satırları yazan ellerin dert görmesin..
    İşte gerçekten eşitliği savunan bir kadın..

1|0
    0|0
  • Bazı şeyler sadece erkeklere ya da kadınlara özgüdür. Kadınlar askere alınsa ( hele ki Türkiye'de ne düzen kalır ne disiplin. Orduyu birbirine katarlar. )
    Futbol oynamaya çalışmaları gibi bir şey bu.
    Askerlik yapmıyor olmaları da bir eşitsizlik değildir. Herkes üzerine düşeni yapsın yeterli

0|0
    0|0
  • Biz türküz. Kadınlar zayıf varlıklardır. Arazi şartlarına uygun bir yapı ve kudretleri yok. Kadinlar bizim namusumuzdur. Bu yüzden biz erkekler ölürüz. Size bisey olmasın ✌

0|0
    0|0
    • at üstünde beylik yöneten türk hatunlarindan bihaber türk mü olur? kisaca arap kültüründe asimile olmus biriyim de gec.

• Ya bit işine. Elinin hamuruyla karısma bu işlere. Otur evinde :D asd

• Tabiki de tuvalete birlikte gitme alıskanlığınız yüzünden almıyorlar... şaka şaka. Erkeğe şap var kadına ne vericekler, olmaz o iş hanfendiciğim...

0|0
    0|0
  • kadın ve erkek cinsinin vasıfları farklı çok uzun uzun yazarımda geek yok. biz nasıl ki çocuk doğuramıyoruz, sizde askere gitmiyosunuz.

1|0
    0|0
    • her canlida oldugu gibi yolda gördügün bir annenin yavrusuna ilis sana vasfini göstersin.
      hep bir ataerkil zihniyet hep bir kadin acizdir algisi.

• yalnış anladın kadınlar askerlik yapamaz demedim tabiki yapar. ancak yaradılışdan bu yana iki cinsede faklı görevler verilmiş ve bence bu durum gayet adilane ve normal herkes herşeyi yapmak zorunda değil.

• katılıyorum son derece saçma bizim yılımızı çalınıyonuz kadınların yılını niye çalmıyonuz haksızlık

0|0
    0|0
  • Kizlar gitmez

0|0
    0|0
  • Askerlik bayanlara gore degil

0|0
    0|0
  • Cunku kadın silah tutamaz. Tutsa da adam olduremez.

0|0
    0|0
  • ben eşitliğe inanmıyorum biri ölücekse biz ölürüz kadınlarımız değil

0|0
    0|0
  • Cunku bizim pipimiz var ;)

0|0
    0|0
  • Kadınlarda istedikten sonra asker olabiliyor. Sınavla hemde rütbeli olarak.

0|0
    0|0
  • bencede gitsinler mk topuklu giyip avm avm dolaşacaklarına

0|0
    0|0
  • Kadın erkek eşit değildir bu mümkünde değildir

0|0
    0|0
  • kadınların askerde işi ne.

0|0
    0|0
  • askerlik zor iş :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kusura bakma sevgili soran, tek bir soruda birden çok kavram karmaşası olunca bu soruya verilecek hiç bir doğru cevap olamaz. O nedenle önce kavramları bir netleştirelim.
    1) Eşitlik kavramı: Demokratik sistemlerde eşitlikten kasıt, kişilerin dil, din, ırk, cinsiyet farkı gözetilmeksizin yasalar önünde eşit haklara sahip olmasıdır. Yoksa hiç bir insan bir diğeriyle eşit yaradılışta değildir. Buradan hareketle eşitsizlerin eşitlenmesi en büyük adaletsizliktir (Hatta zulümdür).
    Örneğin bir evde 5 yaşında bir çocuk, 10 yaşında abisi, bir anne bir baba ve 80 yaşında yerinden zor kalkabilen bir nine yaşamaktadır. Eve gelen 1 ton kömürün içeri taşınması gerekmektedir. Eh madem eşitlik var o zaman herkes kendi payına 200'er kiloyu taşıyacak demek evet "eşitlik" olabilir ama adil değildir, hatta zulümdür.
    Eşitliği böylesine "nominal" ve "toptancı" bir zihiyetle algılayan kominizm Rusya'da bu nedenle çökmüştür.
    Yani aslolan eşitlik değil aslolan hakkaniyet ve adalettir.
    2) Zorunlu askerlik: Savaşa karşı olmak ile zorunlu askerliği birbirine karıştırmak büyük bir gaflettir. Atatürk gençliğe hitabında gaflet ve delaletin sonuç itibariyle ihanet olduğunu çok güzel anlatır. Evet bizler (en azından ben kendi adıma) savaşa karşı olmalıyız. "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" nasihatini tabi ki asla aklımızdan çıkarmamalıyız. Ancak savaşa karşı olmak başka bir şey zorunlu askerliğe karşı olmak başka bir şeydir.
    Zorunlu askerlik, tıpkı zorunlu ilköğretim gibi bir kurumdur. Zorunlu ilköğretim kız/erkek her çocuğa zorunluyken, askerlik eğitimi ise her sağlıklı erkeğe zorunludur. Bu tamamen mevcut şartlara göre yapılmış bir toplumsal iş bölümüdür. Gerektiği hallerde (Allah o günleri göstermesin) Türk kadını cepheye koşmasını da bilir. (bknz Erzurum Nene hatun örneği veya Kurtuluş Savaşında cephepe mermi taşıyan Türk kadınları).
    Kominist Rusya'da askerlik kadınlara zorunluydu. Günümüzde İsrail'de askerlik kadınlara zorunlu. Yani kadın savaşamaz diye bir şey yok tabi ki. (yer bitti, laf bitmedi)

0|0
    0|0
    • kavram kargasasi yasayan sensin yalniz, ben burada 5-10-80 yasindakiler de askere alinsin demedim, sagliksiz insanlara neden ayricalik taniniyor onlar da askere alinsin demedim.
      sagligi gücü kuvveti yerinde olan askerlik yapabilecek hatunlar neden alinmiyor dedim.
      askerlik erkege has birseydir anlayisina karsiyim esitlik yasalar karsisinda esit olmaksa zorunlu askerlik yasasindaki esitsizlik giderilsin dedim.
      kaldi ki soruda savasa karsiyim demedim zorunlu askerlige karsiyim dedim onu bir ayirt et önce.
      ha savas durumunda gerekirse cepheye mermi tasirim kafasindan cikip omuz omuza savasirim kafasina gec ama bu kafayla zor tabi omuz omuza savasa bilmek icin en basta silah tutmayi ögrenip daha sonra savas egitimi almis olmalisin. cepheye silah tasima yanindakine silah arkadasi ol.

• is bölümü ne alaka arkadasim? israilde toplumsal hayat yok mu? kadinlar da askere alinsin dedigimde gözünde ne canlandiriyorsun hitlernin toplama kampi falan mi?
      ayrica asker insani adam etmez onu bir gececeksiniz, ülkede kadin cinayetleri tavan bunlarin zanlilari, tecavüzcüler asker kacagi mi?
      askere gitti diye pedofili olan biri iyilesip gelmez, askere gitti diye serefsiz biri seref sahibi olmaz, vicdansiz biri vicdan sahibi olmaz.
      yani kisacasi adam olmayan askerde de adam olmaz.

• bu arada iddia ettigin gibi askerlik insani adam ediyorsa nerdeyse zictigi bokun capsini alip sosyal medyada "bokum ve ben nasiliz" paylasimi yapacak dudagi her daim büzük kezolarimizi da alip askere alip adam etsinler.

• Askerliği gereksiz ve saçma buluyorum, her iki cins için de. Yapılacaksa da meslek olarak yapılmalı ve yapana para verilmeli.

2|1
    0|0
  • Askerlik bence erkeklere zorunlu değil kendi isteklerine tabi tutulmalı

1|0
    0|0
  • Bir Türk asker doğarsa bunun kadını erkeği yoktur. İki cinsiyetin de askere gitmesi gerekir. Bu fikrimi söylediğimde '' kızlar çok nariiiiiiin. s. s. s. s'' diyorlar. Belki de siz hep böyle olmasını istediğiniz için böyle oluyordur?

0|0
    0|0
  • Feministim ama bu konuda eşitliği savunmuyorum çünkü erkekler yaratılış olarak daha çok savaşmaya meyilliler. Ülkemizde nüfus sıkıntısı olmadığına göre de kadınların askerlik yapmasına gerek yok

0|0
    0|0
    • Birde çocuk doğur bununla uğraş, aynı zamanda askerlikle uğraş ohooo

• Biz asla kitlelerin tepkisine göre yürüyüş düzenlemedik. İstanbul'da yaşıyorsan bilirsin feministler Özgecan olayından sonra gene ormana götürülüp tecavüze uğrayan Manisalı kız içinde yürüyüş düzenledi, bunun gibi örnekler çoğaltılabilir... En kadın hakları savunucusu biziz gibi bir iddiamız da yok ama bizde birer female birey olarak hakkımızı her zaman meydanlarda veya sanal ortamda savunmak durumundayız. Kadın düşmanlarının savunduğu düşünceleri bildiğim için bunlara da karşı çıkarım. Tartışmayı daha da uzatmaya gerek yok diye düşünüyorum ama tartışmaya her zamanda kapım açıktır

• ben senin hakkina hak demem sayin female. seninle ayni topraklarda dogmus yasitin birisi vatana borcun var gel öde denilip zorla askere aliniyor, gitmedigi takdirde asker kacagi olarak tüm haklarindan mahrum birakiliyor, gittigi takdirde sansina neresi gelirse artik doguya düstügünde ömrünün baharinda daga operasyona gönderilip ölüyor sen ondan daha fazla yasamayi hak ettigini mi iddia ediyorsun? senin özelligin ne vajinan olmasi?
      baska sorum yok bu konuda.

• Ozaman neden kadınlar çocuk doğuruyorda erkekler doğurmuyor. Nerede eşitlik?

1|0
    0|0
    • neden erkekler sünnet oluyor da kadinlar olmuyor gibi mi? evet nerede esitlik?
      okadar vataninizi seviyorsaniz oglun ölecegine sen git askere ogluna siper ol sen öl oglun yasasin.

• feminizmli günler diliyorum madem.(:

• Son birşey.. Zorla askere alan devlettir.. Hele bir savaş karşıtıyım gitmek istemiyorum de bakalım başına neler geliyor bu ülkede.. Zorla insanı savaşa gönderen devlettir.. Bu olayların en başında da böyle oldu.. Hala da böyle.. Ama o civanlar yok mu o civanlar.. Vah lımın.. :)

• Cunku artik kadinlarda calisiyor birde kadinlar asker olursa bazi erkekler kendini iyice ezik hissedecekte ondan.

0|0
    0|0
  • Kadın çocuk mu doğursun aş mı yapsın evi mi geçindirsin çocuk mu büyütsün savaşsın mı tüm yük omuzlarda zaten neredeyse bir de savaşalım o zaman

0|0
    0|0
    • görende dünyayı kurtarıyor sanar

• 9 ay karnında taşıyan kadın eve aşın malzemesini getirse de yapan kadın hadi bir de erkek kadının yaptığını yapsın

• sen 9 ay karninda tasidigini yük görüyorsun öteki 15 ay vatan borcu diye ülkenin yükü omuzlarina yükleniyor üstelik senin dogum esnasinda ölmen onun aakerde ölme ihtimalinden cok cok düsük.
      ek elden su gölden yasa tabi jdtdzkvpj.

• Bazı Kadinlar ayni kiyafeti giydik diye birbirini parcalar be sen ne diyosun 😀 bazi zihniyetler askerlik yapamaz

0|0
    0|0
  • Kadınlar o yiğitleri büyütüp asker ediyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...