İnsan neden evlenmeye ihtiyaç duyar?

Belli bir yaşa gelince hemen başlar insanlar 'ne zaman evleniyorsun' 'yok mu kimse' diye. Sosyal bir ihtiyaç olabilir belki. Ya da dini açıdan baktığınız zaman evlilik olayının kerameti.. evlilik olayına çok soğuk bakıyorum. Neden insanlar evlenmeye ihtiyaç duyar?

0|0
17|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Evlilikte bir kültür meselesi.. Bizim inanışımız ve kültürümüzde böyle hacı abi..

0|1
    0|0
    • İnsanların değer yargıları... ama genel olarak inanisin getirdiği diğer şeyleri yapmayıp konu evliliğe gelince inanış kültür ve gidi şeyler gündeme geliyor

• Doksan içinde öyle tabi :D

• Seksen yazmış 😃😃 seks olacaktı

Kızlar Ne Diyor 16

• bazıları için özgürlüktür bazıları için anne baba olma istegı yuva kurma ıstegı cok sey kısıden kısıye degısır bu mesele

0|1
    0|0
  • Din faktörünü saymazsak topluma uyum sağlamak için sanırım. Bir sonraki aşama gibi görülüyor, ciddileştiriyorlar ilişkiyi.

0|1
    0|0
    • Sosyal bir ihtiyaç yani.. bayramlar gibi özel günler için vs vs

• bilmiyorum gerek yok evliliğe

0|1
    0|0
  • Rahat battı bana

0|1
    0|0
  • Sıkılmıştır

0|1
    0|0
  • Neden duyar valla bende bilmiyorum): hatta evlilikden çok korkuyorum bu gidişle evlenemiycem

0|1
    0|0
  • "Ihtiyac" duyuyorsa demekki hayatta tek basina yapamiyor. Yoksa her evlilik ihtiyac degildir. Sevdigin icin hayatini onunla gecirmeyi istersin ve evlenirsin. Yoo bana biri bakmali ya da hayatim boyu biri beni koruyup kollamali gecimimi saglamali diyorsan iste evlilige ihtiyac duyar

0|0
    0|0
    • Evlilik geçim derdi bence bu beklenti yanlış

• Bence kadın kendini garantiye almak için evleniyor.. günümüzde durum bu...

• Kisiden kisiye degisir bu.

• hayat arkadasi
    seks
    seks
    seks

0|1
    0|0
  • Din emrediyor diye gerci evlenen ateistlerde var sanirim ayrilmak daha zor diye bu kadin icin iyi bir sey

0|0
    0|0
    • Din emrediyor diye evlenenler diğer emirleri yapmıyor ama ikiyüzlülük değil mi bu

• herkes cocuk yetistiremez ama herkes cocuk yapmak zorundadri (toplum baskisi)

• Evet çocuk harika bir şey dünyaya birakabilecegin en iyi şey hayırlı bir evlat

• Yalnız kalmak istemedikleri için,
    Çocuk sahibi olmak için vs

0|0
    0|0
  • Yaşamlarını düzene koymak için

0|0
    0|0
  • Tüm açıları boşver doğanın kanunu bu

0|0
    0|0
  • aile kurmak icin. yalniz kalmamak adina

0|0
    0|0
  • Bence cinsellikten öte
    Güven duygusu
    Yatağa tek girmemenin verdiği o rahatlık için bence

0|0
    0|0
  • Cinsellik yaşamak için çocuk yapmak için yalnız uymamak için hayatını mutlulugu sıkıntıyı paylaşmak için kendini seven düşünen biri olduğunu bilmek icin

0|1
    0|0
    • Bunlar evlenmeden de olur

• Aile mahalle baskısı dini gerekçeler aliskanlik sonucta toplum yapısı böyle ki gerçekten bunları yasayacagim insanla evli olmayı isterim

• Dini gerekçelerin hepsini yerine getirmiyor ama insanlar ona ne demeli

• adet yerini bulsun

0|0
    0|0
    • Mantıksız bence. Sırf bu yüzden insan 50 yıl beraber yaşayacağı bir insana katlanır mı

Erkekler Ne Diyor 8

• Toplumun içindeyse resmiyet gereklidir. Evlenmeden de o şu bu yapılıyor demişsin de resmi olmadığı için çıkacak sıkıntılardan (hem toplumsal hemde kendi aralarında) kaçınmak için süregelen alışkanlık.

0|1
    0|0
  • Doğanın kanunu bu

0|1
    0|0
  • Gunahla sakinmak icin

0|1
    0|0
  • Yaradılış gereği iç güdüsel

0|1
    0|0
  • Katılıyorum hacı evlenmeye sıcak bakmıyorum

0|1
    0|0
  • klâsik oldugundan.

0|1
    0|0
  • Bence şehvet duygusu erkeği kadına itiyor

0|0
    0|0
    • Yani legal seks. Mahalle baskısı vs vs

• Yine başa dönüyoruz.. inançlı olarak her gerekeni yapmayan insanlar evliliğe gelince değişiyor birden bire sence ikiyüzlülük değil mi

• Kişiye göre değişir dediklerin. Ama düşündükleriyle fiilleri tutmayan insanlar var bu doğru din tek şart değildir. Yapabildiğini yaparsın

• Elalemi skme karını sk diye

1|0
    0|0
Yükleniyor...