Sizce Herşey her Yaşta MÜMKÜN mü?

Küçüklukten beri çok utangacim. Küçükken koyde herkesten kacardik kardesimle iyi hatırlıyorum. Konuşmazdik tam bes yaşlarında falan ogrendik hatta konusmamiz icin bizi turbeye goturduklerini bile hatırlıyorum, yurumeye bile 4-5 yaslarinda basladik. O kadar sorumsuzlarmis iste... Bu gittikçe davranış bozukluguna yol acti biz yani dogarken sosyal fobi olmusuz ve hala onun etkisindeyiz. adi sosyal fobi ama kanser olsak daha iyi olabilirdi diyebilirim. Bu duzen boyle devam etti ilkokul normaldi benim icin ama utangac, bildigim sorulara parmak bile kaldirmazdim yuzum kizarirdi falan filan ezik bir donem ama liseye gore cok iyi. ... lise 2 de basladi buyuk travmalar asiri eziklik kendimi savunamiyorum bile ofke, stres, basagrisi asiri hemde , halsizlik, ruh gibi yasadim liseyi nefret ediyordum yasamktan hep kacmak istiyordum insanlardan oylede yaptim zaten. Üniversite okudum iki yil yine ayni durum degismedi. Korkak utangac Sessiz ezik kisiligim devam etti ve iki yıldır koydeyim simdi. İçimdeki kisiligimi cilarabilsem hersey çok mükemmel olacak ama bittim tükendim olmek uzereyim sanki hayat bana dogmadan kusmus ve kardeslerime... Simdi bunalimdayim, ne yapacagimi bilmiyorum calissam diyorum ama o acı tecrübeler aklima gelince yine ayni olacak yine ezilecegim diyorum ve kaciyorum. Bu arada bu koyde10 yildir kimse yok yalniz yasiyoruz dusunun ne haldeyiz. Anlatiklarimin yuzde 1'ini bile anlatamadim umarım anlarsiniz.

Sizce hersey hala MÜMKÜN MÜ

1|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• İnsan isterse mümkün.

İstersen psikolojik destekte almayı deneyebilirsin.

0|3
    0|0
    • Nasil ama. Devletteki psikoloklara guvenmiyorum ozel dekiler de pahalı. Ve bu durumu ailem anlamaz koyden çıkıp kendi başıma yapmam lazim.

• InsAllah. Ne güzel kendinize iyi gelmek, beklenti içine girip yorulmuyorsunuz işte...

• Teşekkürler.
      Allah yardımcınız olsun, moralinizi hep iyi tutun👋👋

Kızlar Ne Diyor 1

• Derhal tedavi olmalısınız ikinizde Çaresiz değil bu durum henüz erkenken hayat yaşamaya değer ve çok kısa...

0|0
    0|0
    • Nasil ama. Devletteki psikoloklara guvenmiyorum ozel dekiler de pahalı. Ve bu durumu ailem anlamaz koyden çıkıp kendi başıma yapmam lazim.

• Allah yardımcınız olsun

• Amin InsAllah

Erkekler Ne Diyor 1

• Elbette. İlk başta yaşadıklarını bşr kenara at onlar orada ayar tecrübesi olarak kalsın. Kendine iyi , güzel arkadaşlar edinmeye çalış her ne kadar az sayıda olsada. Hobiler edinmeye çalış. Örneğin futbol. basketbol, yüzmek gibi. Temiz hava almaya çalış ve kendini sürekli rahatlat. Kitap oku kendini kültürel olarak geliştir. Kafaya takmamalı çalış. Elbette kötü insanlar var onlara içinden gülüp geç ve en sonunda Hayatta tam bir savaşçı ol KRAL.

0|0
    0|0
    • Dediğin gibi kolay değil topluma icine cikmak değil olay. Bizde davranis bozukluğu var butun herşeyi engelliyor bu durum...

• Anladım ama üstüne girmessen çözemezsin desiklerimle aşmaya çalışabilirsin yavaş yavaş

• Ben üstüne giderim zaten ama davranis bozukluğu izin vermiyor olay utanmak falan değil zaten. Dediklerini anlamiyorum, okudugumu anlamiyorum hemen unutuyorum algida bozukluk var sesim boguklasiyo asiri terleme stres heyecan selam vermekten dahi korkuyorum dusun.
      Bunlar olunca toplumda daha fazla kaciyosun iste yani oncr kesinlikle ozel bir psikiyatrik tedavi şart ama imkan yok devlette olmaz guvenmiyorum zaten

Yükleniyor...