''Bacaklarım nasıl?" diyen arkadaşlar, peki bu bacaklar nasıl?

'' Bacaklarım nasıl?

63|24
72|54

En İyi Kız Görüşü

• En cok üzüldüğüm gunumuzun 18,25 yastakilerin 40,50, ye gelmelerine bugun bu cocugun fotoğrafına acitasyin pirim politik diyerek hic bir sey hissetmediyseniz.!
    İleride 30 40, da evlat degil canar yetistirirsiniz.
    Ve o evlat sizi sakat birakmazla kalmaz öldürür.
    Bu yaslarda vicdani olmayanin ilerde insanligida kalmaz atalar bosuna söylememiş.
    (Ağaç yaşken eğilir) sözünü..
    Engellilerin engelliler haftasi kutlu olsun.
    Rabbim yar ve yardimcilari olsun.
    Allah saglikli olup nankör olanlarada akil fikir versin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 71

• Umarım görüp bir şeyler anlamışlardır.

Allah acil şifalar versin🙏

15|15
    0|0
  • İyi laf sokmuşsun nasılımcılara

2|6
    0|0
  • Allah yardımcısı olsun kıyamam ya böyle şeyler görünce çok tuhaf oluyorum 😔😔

2|3
    0|0
    • Engelliler haftasında olsun, onların sıkıntılarını anlatabilirsek diye paylaştım kardeşim.

• Güzel paylaşım

2|2
    0|0
  • Ah yavrum kıyamam ben sana. Hem nasılımcılar hem de kolunu bacağını beğenmeyenler yok oram yağlı şuram şişman bacağım yamuk vs diyenler de görsün bunu. Biraz halinize şükredin mükemmel olmak barbie gibi bir fiziğe sahip olmak değil mükemmel olmak sağlıklı olmaktır

0|1
    0|0
  • Tarif edilemez mutluluk. Insanin sagligina bir sey olmasin gerisi o kadar onemli degil

2|1
    0|0
  • Oyy Kıyamam 😔

1|2
    0|0
  • Nasılda mutlu olmuş kıyamam yaa 😞 umarım bacaklarım nasıl diyenler bu sorudan kendine ders çıkarır :/

1|2
    0|0
  • Diyecek bişey yok ki 😢.

1|3
    0|0
  • çok anlamlı olmuş gerçekten güzel paylaşım tebrik ederim.

1|3
    0|0
  • Allah yardımcısı olsun :(

1|2
    0|0
  • Iceriginin bu oldugunu bilseydim, defalarca gormezden gelmezdim..
    Ufacik gulumsemeleri dunyalara bedel.. engel olmayalim, destek olalim..

0|1
    0|0
    • Helal olsun...
      Ben birilerine laf sokmak istemedim.
      İnceden dokundum, dokunurken tüm dikkatleri fotoğrafa çekmek istedim.

• Uzerine alan alabilir.. onlarin problemi.. art niyet sezmiyorum.. keza olsadq hatirlatmaya vesiledir benim icin. onemli olan farkindalik.. umursamayin..

• Teşekkür ediyorum.

• Guzel

1|1
    0|0
  • işte böyle şeyler olunca benim canım sıkılıyor kimse bacağım var diye şükretmeyip nasıl diye soruyor çok üzücü gerçekten

0|2
    0|0
    • Amca, dayı, senin ne işin var sitede diyen arkadaşlarım umarım rahatsız olmamıştır paylaşımımdan.

• 😞 Allahû Teâlâ yar ve yardımcı olsun güzel kardeşim ya

0|1
    0|0
  • Gereksiz acıtasyon olmuş

0|2
    0|0
    • Gerekli paylaşımlar nasıl oluyor, yardımcı olur musun? Fikrin varsa gerekli paylaşım yapalım.

• Engelliler haftası adına bilinçlendirme amaçlı bir paylaşım sanırım. Ancak dünyada bacağı olmayan insanların var olması burdaki nasılımcıların utanmalarını gerektirmez bence.

• Sözün bittigi yer...😢😟

0|2
    0|0
    • Bu hafta engelliler haftası...
      Bir kaç saniye kendimizi o insanların yerine koyabilir miyiz?

• Ben birkac saniye degil inanki aklima geldikce yolda boyle minikleri gordukce yerine koyar dusunurum. Empati yaparm.. hep yapmaliyiz bunu.. ayrica nasilima bacak popo dudak fotosu atanlarida siddetle kiniyorm

• Bu bacaklar başka bacak 😢

0|1
    0|0
  • Hastanede çalışıyorum ve benzeri onlarca hasta görüp tedavi ediyorum işleri çok zor ama Allah bir kolaylık veriyor o protezi aldıklarında ki yüzlerinde oluşan mutluluk paha biçilemez ve böyle bir duyarlılığa sahip olduğun için teşekkür ederim tüm amputeler adına

0|2
    0|0
    • Ben de şahıt oluyorum böyle şeylere.
      Arkadaşımın protez kolunu bilirim.
      Kullanım süresi dolup yenisini aldığı zaman
      ayrı bir sevinç oluyor yüzünde.
      Oysa bizlerin her saniye mutlu olacağı gerçek uzuvlarımız var.
      Ne mutlu ve şükürler olsun demek lazım.

• kıyas saçma geldi bana, isteyen istediğini sorar, soranların da eminim bir çoğu engellilere karşı hassastır.. üstelik ister inanın ister inanmayın, özel eğitim ve çocuk gelişimi öğretmeniyim.

0|0
    0|0
    • Evet bir çoğumuz engellilere karşı hassastır.
      Kimimiz yadırgayacak kadar hassasız.

• Ayyyy kıyamam yaa

0|1
    0|0
  • Bu iyiydi..

0|1
    0|0
    • Evet iyi oldu.
      Bazı arkadaşlar gerçek bacak göreceğini düşünerek geldi ama, hayal kırıklığına uğrayınca sataşmaya başladılar.
      Onların da canı sağ olsun ne diyim?

• Kıyamam :(

0|1
    0|0
  • Bencede

0|1
    0|0
  • Allah yardımcı olsun... 😔

0|1
    0|0
  • Allah şifa versin. Şanslı olduğumuzu bilmeliyiz

0|1
    0|0
  • Kıyamam ya :(

0|1
    0|0
  • Allah sabır versin çocuğa ve ailesine

0|1
    0|0
  • Bu güzel paylaşım için teşekkür ederiz. Umarım ders alabilir bazıları...

0|1
    0|0
  • rabbım kımseyı bu durumu göstermesın ya rabbım

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    41

Erkekler Ne Diyor 54

• Rabbim boyle bir sinav ile kullarini sinamassin cok zor. Insandaki sagligin dunyada olculebilen maddi bir degeri yok bence. Oyle zor ki hele bizim ulkemizde. Gazinin protez parasini isteyen bu ulkede, sehitlere bizim icin uzuvlarndan vazgeceere saygida kusur ediyoruz. Ama iyi insanlarda var. O yuzden ayakta bu dunya belkide. O iyilerden biride sensin kardesim."Hamd alemlerin rabbi olan Allah'a mahsustur.

0|1
    0|0
    • Hayırlı günler dilerim.
      Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin, huzur ve sağlık versin.
      Devletimize, milletimize zeval vermesin, vatansız bırakmasın bizleri.

• Güzel bir paylaşım yapmışsın ama birilerine gönderme yapmak zorunda değilsin.

Her genç kız bacaklarının güzel görünüp görünmediğini bilmek ister ve sorar. Hakkıdır.

Bu konu ise bambaşka. İllaki birilerine laf çarpıp yaptığın olumlu hareketi gölgeleyeceksin.

2|0
    0|0
  • 0|3
    0|0
  • Çok şükür :// Allah boyle olan herkese yardımcı olsun

1|4
    0|0
  • Arabam nasıl diyene arabası olmayanı, evim nasıl diyene evsizimi koyacaksın kardeş?
    İnsanlar hava atmayı sever kabul etsende etmesende durum bu. O bölümün açılış amacı bu kabul etsende etmesende böyle beğenmiyorsan engelleyebilirsin.
    Anneler gününde de kısır kadınlar var burada, anneler günü onların canını yakıyor onlar tek kelime ediyor mu? Veya annesiz büyümüş insanlar var tek kelime ediyorlar mı?

1|1
    0|0
    • Bu arada beni insafsızlıkla suçlayabilirsin evet kabul edebilirim. Saçkıran hastalığım var ileri düzeyde vücudumda tek bir kıl tüyü dahi yok. Buna kaşlarım ve kirpiklerimde dahil yani nasılım bölümüne düşman olabilecek durumdayım. Ama yapmam insan doğasında beğenilme arzusu vardır, bu pek çok insan için eğlencedir. İyiyse harbi iyi olmuş kötüyse kötü olmuş derim öneri verirsemde veririm.
      Bunun dışında haline şükret olayınıda açıklayayım. Hepimiz kanser hastası olabilecek potansiyeldeyiz. Kanser hastalığını araştırmışlığım vardır kanserli bireyin psikolojisini araştırmışlığım vardır.
      Bu yüzden sahte acıtasyonu sevmem haline şükretme olayını beraberinde getirir. Siz o kişilere bakarken içinizden şükrediyor olabilirsiniz ama gözleriniz bunu belli eder.
      Ben 50 yaşında adamın önündeki tekerlekli sandalyeli adama acıdığını ve şükür çektiğini gördüm. Bunu yapanlar farketmiyor genelde içinden söylüyorlar ama gözlerini okuyabiliyorum.

• Fotoğrafta anlatmak istediğinizi daha açıkça beyan etseydiniz, bizde sizin anladığınız biçimde anlayabilirdik. Yanlış anlayan tek kişi ben değilim alttaki yorumlarda görüldüğü üzere.

• @masiporomi06 Bu arada fotoğraftaki çocuğunda mutluluk sebebi bütünlenebilmektir. Genelde pek çok kişi olayı sadece bacak kopması olarak nitelendirir. Aynı mutluluğu bende protez saça kavuştuğumda yaşadım insanların bakışlarına kadar değişiyor. Kendinizi kabullenmeniz daha kolay oluyor olay biraz psikolojik yani. Bacağın kopsa bile buna zamanla alışırsın ancak eksiklik psikolojisi insanı feci yıpratır. İlk zamanlar dediğin mutluluk oluyor sonrasında alışıyorsun anlık anlayacağın. Eksiklik olayı buradaki insanların anlayabileceğinden daha büyük bir acı.
      Bunu anlatmış olabilirsiniz ancak yinede bunlar gençlik yaşayan bireylerin anlayabileceği konular değil. Anlasalar bile bunlar büyük bölümünü depresyona sokar işin acı tarafı bu.

• Bulup bunamak denir

0|1
    0|0
  • olur mu? bugün Ayten, annesi ona ütü yaptırdı diye hayatından memnun değil belki de ölmek istiyor. Bu çocuğun aklına belki ölmek gelmemiştir, ama bu sitede intihar etmek isteyen ve kendisine verilenlerin değerini bu çocuğun başına gelen gibi bir olay gelmeden anlamayan bir sürü insan var, "ben neyine şükredeyim bu hayatın diyen on milyonlarca insan var, boş yaşayıp ölecekler bu çocuğa değil onlara üzülüyorum, bir özürlü bir engelli değil gerçekten diğerlerine üzülüyorum

0|1
    0|0
    • Dilerim bu soru ve güzel yorumlar o insanların fikrini çelmeye,
      şükretmeye ve anne babasına, öğretmenlerine daha iyi davranmaya etkili olur.

• Kimse bunları görüp düşünmüyor

0|3
    0|0
  • Üzdün be çocuk.

0|2
    0|0
  • Müdür yine yardirmissin:) bacak meme gösteren hatta gay olanlar hemen tepki göstermiş

0|1
    0|0
    • Muhalifler olacak, normal bir şey :)
      Yeter ki, hakaret etmesinler.
      Biz ileteceğimiz mesajı ilettik.

• Konuyu sabote etmen çok direnç bence babam yasında oldgn için bsy demiycem simdi sonra saygı bekçileri üşüşüyor basıma

0|1
    0|0
  • Güzel bro

0|1
    0|0
  • Bu paylaşım için teşekkürler...

0|1
    0|0
  • Böyle çok hastam var. inan ki o halde bile şükretmesini öyle iyi biliyolar ki gözlerindeki ufak bir kıvılcımla olusan mutluluğu ben onlardan başka kimsede göremedim.

0|1
    0|0
    • İşte bunu herkes anlamaz.
      Anlamayanların bir kısmı burada sataşmasını bilir...
      Kimisi sabote der,
      kimisi prim yapıyorsun der.
      Yahu, eğer birilerinin dikkatini çekmeyi başardıysam tamam prim yaptı olayım.
      Tamam sabote etmiş olayım.
      Ama şu fotoya karşı insan olun yeter...

• Onlar yasamadan görmeden ön yargı ile yaklasan insanlardır.. sabote yaklaşım demelerinin sebebi içerisinde olusturdukları fesatlıktır. Ben böyle guzel kalbi temiz hastalarla hep ic içe oldum. kimse anlayamaz bu sebeple. Siz aslında ks'de tabiri caizse bacak gösterisi yapan insanların oluşturduğu tutuma karsı guzel bir yaklaşımda bulundunuz. Hem de halimize şükredilmesi gerektiği ve kuçuk seylerin aslında ne kadar cok mutluluk huzur nefes verebilecegini gosterdiniz. tebrik ederim.

• Teşekkür ederim.
      Umarım aracı olmuşumdur.
      Biraz düşünmelerini sağlayabildiysem ne mutlu.

• Adamsın helal olsun cok guzel bir paylasım olmus 👍

0|3
    0|0
    • Sana da helal olsun, güzel yorumun ve vurgulaman için teşekkür ediyorum.

• Eyvallah...
      Adamsın...

• Eyvallah abicim

• Ankara'nın adamı başkadır. Duyarlılığın için teşekkür ederim üstadım.

Defalarca bacak gösterisi yapanlar görsünler. Bazıları bacak nasıl diye sorar diğerleri sahip olduğuna şükreder.

Ağzınıza Sağlık..

0|1
    0|0
    • Sağolasın kardeşim...
      Birileri canımı sıksa da,
      böyle duyarlı insanlardan Allah razı olsun.
      Sevgiler...

• Allah sizin gibi insanları hep daim etsin üstadım. Saolasın :)

• Görseler de bir halt anlamaz bazıları. Omurgasız olmuşlar resmen!

0|2
    0|0
  • keske su protez olayini daha ileri yerlere götürebilseler yani normal uzuvlari aratmayacak duruma gelip fiyatlari uygunlassa. teknoloji birazda engelli arkadaslara katki saglasa hic fena olmaz

0|1
    0|0
    • @sananeneki
      www.ted.com/.../hugh_herr_the_new_bionics_that_let_us_run_climb_and_dance
      Keşke değil gerçekte yapıldı ve kullanılıyor ama türkiyeye gelmesi zor. Maliyeti yüksek düşürülmeye çabalanıyor.

• Birde engelliler haftasi ile ilgili fikrimi sorarsaniz eger ben böyle bir haftanin olmasini asiri gereksiz ve onur kirici oldugunu düsünüyorum. Engellileri ayristirmak yerine onlari topluma daha cok katmak, is imkanlari sunabilmek, sosyal aktivitelere katabilmek bizlerin asil amaci olmali. Üst gecitin bir tarafina yürüyen merdiven koyup öbür tarafina koymamak, görme engelliler icin yapilan klavuzlarin sokak lambasina denk getirmek vs yapildigi sürece engelliler haftasi bir göz boyama. Umarim ülkemizde artik engelli dostlarimiz icin göz boyama degilde gercekten birseyler yapilmaya calisinir.

• Haklısın...
      Anneler günü de mayıs ayının ikinci pazarı.
      Ama o güne has hediyeleşmeler falan olur.
      Fakat annelerimiz, yılın her günü baş tacımız.
      Engellilerimiz için de yılın her günü hatırlanmalı.

• Abi sağol ya gerçekten öyle aptalca paylaşım yapanlar bu gerçek paylaşımı görürler. Ama anlarlar mı? Bilemiyorum...

0|1
    0|0
    • Görmek istemeyen,
      bacak göreyim derken protezi bacağı görüp
      hakaret edenleri de gördükçe üzülüyorum.
      Trol sorulara alışmış gençlerimiz ne yapayım?

• Boşver andavalları sen abi. Bidon kafalı onlar anlamazlar.

• Allah şifalarr versin

2|1
    0|0
  • İşte bu adamsın dostum orasını burasını beğenmeyip şükür etmeyenlere gelsin bu foto

0|1
    0|0
  • Tebrik ederim. On numara 5 yildiz.👍

0|1
    0|0
  • Cok anlamlı bir paylasim Allah vermis bunlar da yok guzel mi yok cirkin mi oram buram var diye sukredin biraz onemli olan dis guzelliginiz degil kalbinizin gonlunuzun guzelligidir

0|1
    0|0
    • Yarın bir gün biz de o proteze muhtaç kalıp, kavuştuğumuzda mutlu olabiliriz.
      O yüzden elimizdekilerin kıymetini bilelim.
      Elimizden gittiği zaman kıymeti daha fazla oluyor.

• Aynen kardesim

• Canim. l brnim ya kiyamam Allah yardimcisi olsun

0|1
    0|0
  • Allahım sen yardim et yarabim bu insanlar hepinizden daha güzeller çünkü onların yürekleri güzel en onemlisi de bu zaten inşallah nasilim diyenler bu kardeslerimizi görüp sukrederler

0|1
    0|0
  • Manidar paylaşım.. Allah yardımcısı olsun.

0|3
    0|0
  • Bu fotograf neden beni ağlamaklı yaptı ki :(

0|1
    0|0
  • bu ağır olmuş :/

0|1
    0|0
  • burda napmaya çalışıldığınıda pek anlamış değilim eyvallah kötü bir durum allahın taktiri. şimdi napalım bizdemi bacaklarımızı keselim yani şöyle söyliyim elerini kullnamayan göremeyen bir sürü insan var napak bizdemi yazmayalım. gözleri görmeyen birini gördüğünüzde sokağa çıkmaktanmı vaz geçtiniz karnı aç olan birini gördüğünüzde yemek yemeyimi bıraktınız. yırtık ayakkabılarla gezen cocukları gördüğünüzde ayakkabıı giymediniz. bir sürü lösemi hstası çocuk var ve saçlarını kazıtıyolar naptınız saçınızımı kazıttınız. bazen gereksiz yere duygusallık yapıyosunuz dünya dönuyo ve herkes hayatını yaşıyo ayık olun

0|0
    0|0
    • Rahmetli Sabancı şunu diyordu.
      " Vah, vah, vah!"
      Elinde olanların kıymetini bil yeter.
      Onlarca yorumdan bir kaç tanesi böyle yorum yapıyor.
      Ne diyim, saygılar...

• yüzündeki gülümseme yumuşattı beni çıkıyorum sorudan

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    24

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...