Cumartesi calismak da nedir ya?

Fransa haftada 35 saat calisiyor. Almanya 40. Turkiye sanki mukemmel seyler basarabiliyormus gibi 45 saat. Ustune bir de cumartesi... Bu nasil bir insafsizliktir a dostlar? Kas gucune dayali calismaya devam ettikce bu tip ekstra ameleliklerden kurtulmamiz cok zor gibi gorunuyor.

0|1
3|28

En İyi Erkek Görüşü

• Bu kas gücünden ziyade yoksulluk ve plansiz insan kaynaklari ile ilgili bir durum. Misal ulkede asgari ücret 1300. Ailede 1 kisinin calistigini dusunursen gecinmeleri imkansiz. Adam ne yapıyor daha fazla calisarak mesai ucretiyle maaşını artirmak istiyor bu da haftalik calismayi degil 45 cok daha fazlasına 60lara kadar goturuyor.

Bir baska durum ise az calisanla cok sey yapilmasi. Her ek isci isveren icin maliyet olacağından adam daha az isci calisiyor ama tum isini goruyor. Calisan sayisi az olunca isin yetismesi icin daha cok calismasi gerekiyor.

Üçüncü bir durum yanlis insan kaynagi kullanimi. Yani dayisini olani ise alirsan ve o kisi gerekli is icin yeterli donanima sahip degilse 3 saatlik isi 5 saatte yapar ve calisma saati yine yukselir.

Kanun da 45 saat diye yuksek bir sayi belirleyince hepsinin tuzu biberi oluyor. Ki o 45 kanunda sadece. Uyan isletme sayisi cok cok az...

1|0
    0|0
    • Haklisin ve isin aci yani bunlari gidermek icin muhendis aliniyor ve sonra o muhendise de amelelik yaptiriliyor. Kas gucuyle calisan ulkeler hep yoksulluk sinirinda. Artik olay kafa calistirmakta, beden degil. Ve sanirim biz bunu hic beceremeyecegiz. Cok buyuk oldugunu iddia eden sirketler, plaza agizli tuhaf tipler dahil.

• Aksi var mi sanki? Ya da ihtimal var mi oyle bir devrime? Kubada yasamiyoruz sonucta:)

• Biraz düşünmeye bakar işte.

Erkekler Ne Diyor 27

• Insanlarimiz maalesef koyun :) onlar ne bilir cumartesi tatilini seslerini çikarmadan mee mee işine bakarlar anca şu halk bir uyanmadı

1|0
    0|0
  • Aynen öyle. Bir de mesai saatleri de çoğu yerde kanunda belirtildiği gibi değil. Bu cumartesi meselesini yaşamayan bilmez ya. Hayatım boyunca cumartesi çalıştım alışmışız artık. Şimdiki iş yerimde hafta sonu off. Böyle bir rahatlık yok gerçekten.

0|0
    0|0
  • Haklisin Türkiye iste ne beklersin

0|0
    0|0
  • Gel seninle cumartesinde mayisin en cilgin aninda sinema cilginligi yapalim. :D Ben ayda 15 gun izin yapiyorum. :)

0|0
    0|0
  • Malesef 😕

0|0
    0|0
  • bende çalışıyorum

0|0
    0|0
  • Allah kolaylık versin.
    Çalışanlar, özel sektör.
    Kamuda çalışma o kadar çok değil maalesef.

0|0
    0|0
  • Avukat doktor ogretmen degilsin ya sen de biz gibi isyan et bakalim :D simdi uyuycam 3 te ise gidicem cikamadim siteden bir turlu :D

0|0
    0|0
  • onlarda kayıt altında olmuyanlar var kanks asıl işi onlar yapıyor zaten

0|0
    0|0
  • 45'in gözünü seviyim benim 72 saat civarı haftada.

0|0
    0|0
    • Hadi canim. 12 saat mi calisiyorsun haftada? Sektor ne?

• Adina uzuldum ama halime de sukredemeyecek kadar ofkeliyim :)

• sorma ya ben mesleği bırakacaktım o öfkeden. çok iyi anlıyorum. kapitalizmin köpeği olmuş dünya. arada ezilen öğütülen umurlarında değil.

• @mskapoor Belcikada calisiyorum haftada 70 saati buluyor rahat. :)

0|0
    0|0
  • Cidden ya, haftasonunda çalışılır mıymış 😡😒😔

0|0
    0|0
  • Milletini miken bir devlet.
    Hic sevmedim zaten bu ülkeyi

0|0
    0|0
  • Dediğin ülkeler gelişmiş ülkeler biz geri kalmış bir ülkeyiz

0|0
    0|0
  • onlar papaz eriği imama cevirsin

0|0
    0|0
  • gayet güzel ya mis gibi şirketteyiz

0|0
    0|0
  • Devlet memuruyum ve cumartesi çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • hayırdır mesaide misin özel sektör böyle maalesef

0|0
    0|0
  • Fakir ulkeler boyle

0|0
    0|0
  • ben rahat bir iş arıyorum ama bulamıyorum...

0|0
    0|0
    • Dostum kanadaya falan git o zaman. Umut bu topraklardan gideli cok oldu

• Pazar günü çalışmaktan iyidir

0|0
    0|0
  • malesef öyle. Allahtan sadece bir haftasonu çalışıyor şirketim her ay

0|0
    0|0
    • Benimki de ayda 2 aslında. Ama sacma bir duzenleme. Molalarla oyna mesai saatiyle oyna ama cumartesi calistirtma kardesim. bu ne salak istir

• katılıyorum

• Kolay gelsin :/

0|0
    0|0
  • Kas gucunden degil sistem kölelik üzerine kurulu sonuc bu.

0|0
    0|0
  • çalışkanlıkta Japonya'ya kafa tutuyoruz ama onların kültürlerinde var ve çalıştıklarının değerini alıyorlar, bizimki ise kölelik, en çalışkan ülkeler listesine girmişiz ama çalışma saati yüzünden... düşük ücrete verimsiz çalışıyoruz

1|0
    0|0
    • Japon calisma prensiplerini turke entegre etmeye calisinca da manzara daha komik oluyor. Herkesin agzinda bir yalin uretim var ama sor bakalim nedir bu aga diye kimse aciklayamiyor.

• O 45 saatin 30 saaatini bile verimli çalışmıyosun sen adamlar verinli çalışıyo sende verimli çalışşsan çalışma saatin düşer

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Kolay gelsin 😊

0|0
    0|0
  • Kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • 😄 Gelişmekte olan bir ülke olduğumuz için harıl harıl çalışıyoruz bence. Gelişmiş olduğumuz günler gelse.

0|0
    0|0
Yükleniyor...