Evlilikte ya da sevgililikte yemeği kız yapmak zorunda mı?

Haftanın beş günü çalışıyorum. Çoğu zaman yemek yapasım dahi gelmiyor. Ya kahvaltı türü şeyler yiyorum ya da atıştırıyorum akşamları. Ama haftanın 3-4 günü yemek yaptığımda ise iki üç çeşir yapıyorum. Sevgilim de ben de tek yaşadığımız için o bazen yemeğe bana geliyor. Ben yemek yapmadığımda dışardan söylemek ona zor geliyor. Arada bana takılıyor filan. Şaka bile olsa inanılmaz geriliyorum. Hayır evli bile diiliz zaten ve ben belki hep böyle olucam diyorum. Evlenmek istemezsen haber ver diyorum. Yani çok salakça geliyor bana. Ülkemizde bu durumu abartan erkekler dahi var. Yemek yapmaya yorulucaksa işini bıraksın diyenler filan. Pardon da bu kadar mı zor bir soğanı salçayı kavurduktan sonra üstüne herhangi bir bakliyat türü vs eklemek. Ve bütün bunları sadece kadından beklemek. Nedir yani? Kendinize hizmetçi mi arıyorsunuz hayat eşi mi? Valla sinir oluyorum. Toplumdaki kadın algısı yerin dibine girsin. Bu toplumda var olabilmek, yemek yapmaktan hoşlanmıyor olmayı dile getirebilmek için bile kadın olmamak mı gerekiyor nedir yani. Sevgilime de saydım bu zihniyetteki insanlara da saydırıcam yani. Ohh! Not: iç dökme amaçlı yazılmıştır

3|3
822

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

Kızlar Ne Diyor 7

Yükleniyor...