Evlilikte ya da sevgililikte yemeği kız yapmak zorunda mı?

Haftanın beş günü çalışıyorum. Çoğu zaman yemek yapasım dahi gelmiyor. Ya kahvaltı türü şeyler yiyorum ya da atıştırıyorum akşamları. Ama haftanın 3-4 günü yemek yaptığımda ise iki üç çeşir yapıyorum. Sevgilim de ben de tek yaşadığımız için o bazen yemeğe bana geliyor. Ben yemek yapmadığımda dışardan söylemek ona zor geliyor. Arada bana takılıyor filan. Şaka bile olsa inanılmaz geriliyorum. Hayır evli bile diiliz zaten ve ben belki hep böyle olucam diyorum. Evlenmek istemezsen haber ver diyorum. Yani çok salakça geliyor bana. Ülkemizde bu durumu abartan erkekler dahi var. Yemek yapmaya yorulucaksa işini bıraksın diyenler filan. Pardon da bu kadar mı zor bir soğanı salçayı kavurduktan sonra üstüne herhangi bir bakliyat türü vs eklemek. Ve bütün bunları sadece kadından beklemek. Nedir yani? Kendinize hizmetçi mi arıyorsunuz hayat eşi mi? Valla sinir oluyorum. Toplumdaki kadın algısı yerin dibine girsin. Bu toplumda var olabilmek, yemek yapmaktan hoşlanmıyor olmayı dile getirebilmek için bile kadın olmamak mı gerekiyor nedir yani. Sevgilime de saydım bu zihniyetteki insanlara da saydırıcam yani. Ohh! Not: iç dökme amaçlı yazılmıştır

3|3
822

En İyi Erkek Görüşü

• haklısın, benimde korktuğum şu aslında, ben güzel yemek yaparım ve yemek önemlidir benim için, herkesin yaptığı şeyi yiyemem :D bundan dolayı öğrencilik hayatımda evde yemekleri hep ben yaptım ve yapmaya devam ediyorum umarım ileride evlendiğim zaman eşim düzgün yemek yapabilir çünkü bir ömür boyu yemek yapmak istemiyorum.

not: yemek yapmayı seviyorum evlenincede yapacağım tabi ki ama hergün yapmak istemiyorum :D

1|0
    0|0
    • Yemek yapmayı ben de seviyorum ve mutfağım iyidir. Ancak bunu her gün yapacak olmak, ya da yapmak zorundaymışım gibi yapmadığım zamanlarda bunun dile getiriliyor oluşu; toplumdaki genel algının bu yönde oluşuna kızıyorum. Yemek yaparken stres atıyorum ve eğleniyorum normalde. Ama arada yapmayı istememek de normal diil mi? İşte benim sorguladığım ve kızdığım noktalar. Hobinin bile cinsiyetinden dolayı zorunlulukmuş gibi üstüne etiketlenmesi

• aynen öyle, o dediklerini bende hissediyorum evde, tek başıma olduğum zaman kendim için daha bir zevkle yemek yapıyorum ama bu iş zorunlulukmuş gibi hissettirince insanın pekte yapası gelmiyor... sevgilinle konuş oda tutsun birşeylerin ucundan, en kötü yardım etsin veya bir kaç gün o yemek yapsın

• rica ederim :D

En İyi Kız Görüşü

• tabi ki de zorunda değilsin. çalışıyorsun çünkü.. birlikte yapın.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Islama gore evin ve hanimin butun ihtiyaclarini islam erkege yuklemistir. Erkek calistigi halde haniminin ihtiyac duydugu zamanlarda ev islerine yardim etmesi lazimdir. Peygaber efendimiz bizzat mutfaga girer ve hanimina yardim ederdi. Ayrica hanimina ev islerinde yardim edenlere dinimiz sehit sevabi vermektedir.

Eger bazi sartlardan dolayi kadin calisiyor erkek calismiyorsa ev islerini kadindan beklenmez. Erkek ev islerini yapmasi lazimdir

2|0
    0|0
    • bunu her yerde söylemeyin. Zira çoğu insanımız dinimizin sadece işine gelen kısmını alıp, kendince yorumlayıp öyle naklediyor. Bu dedikleriniz rahatsız edebilir çoğu kişiyi. Öte yandan çok teşekkür ederim :)

• Biz hakki her yerde soylemek zorundayiz. Islam kimsenin keyfine uymaz. Onlar islama uymak zorundalar. En agir isci ev hanimidir onun isi sabahin korunde herkesden once kalkarak baslar ve herkes uyumadan bitmez.

• Is bolumu olmali esler arasinda. atiyorum bulasiklarla ilgilenebilir mesela. evi supurgeyle supurebilir. bunlar ayip seyler degil. erkegin kendisini sartlandirmasiyla alakali birsey.
    Bunun kaldirilmasi gerek. lakin benim acimdan , kadininiza olan mutfaktaki ev islerindeki tavriniz , onun size olan tavirlarini belirler. her anlamda..

1|0
    0|0
  • Hayır, zorunda değilsin. Benim eşim bu şekilde olsa beraber yaparız. Ya da erken geldiysem ben yaparım.

1|0
    0|0
  • Biz beraber yapiyoruz. Ne bulursam onu yiyorum o da ayni sekilde.

1|0
    0|0
  • Kadın; hizmetçi ve seks kölesi değildir, hayat müşterektir,
    öküzlüğün alemi yoktur, nokta.

1|0
    0|0
  • haha :) haklısın valla

1|0
    0|0
  • haklısın...

1|0
    0|0
  • Çok haklısın bir çay koy da öyle konuşalım

0|0
    0|0
  • Kendim yemek yapıcaksam ne diye evlenip kendimi masrafa sokuyorum.

0|0
    0|0
    • Evliliğe bakışın sadece bu şekildeyse evlenmemen belki daha hayırlı olacaktır arkadaşım :)

• Zaten ev işlerini ben yapacaksam neden evleneyim? O yüzden evlenmemek en doğrusu. Ev işlerini yapan biri çıkarsa belki.

• Madem o kadar zor değil soğan salçayı. Kavurmak sen yap o zaman neyse tabiki benim sana katıldığim yerler var ben şahsen eşime mutfakta ev işlerinde yardım ederim yapabileceğim. yemekleri yapabilirim bunda bir şey yok ama benim gibi değil herkes

0|0
    0|0
    • İşte kolay. Ve bunu ben biliyorum diye ya da kadınım diye benim yapıyor olmam saçma. Bunun yerine bana bırakılsa, yapamadığım zmanlarda anlayışla karşılansam; kısacası düşünülüyor olduğumu bilsem zaten ben de karşımdaki insanı düşünür elimden geleni yapmaya gayret ederim. Sadece bu yemek yapma olayının tamamen kadının işi olarak görülmesi yanlış. Kızdığım nokta o

• O konuda haklısın yapmadın o gün stresliydin iş yerinde yoruldun özel günündesin ya da hastasın yapamadın bunun için sana ya da bir kıza kızmak nankörlüktür zaten hayat müşterektir eşin kelimesi sahiplikten çok hayat eşi olarak algılanmalıdır eşinin saygı duyması gerekir

• Yemek yapmayı sevmeye bilirsin çalışıyor da olabilirsin. O erkekte birazda bitiyor. Kanepe üzerinde tv seyredecgine mutfakta sana eşlik edebilir. Bana erkekleri yönlendirmek gerekir

0|0
    0|0
  • calısan kadın ise birlikte

0|0
    0|0
  • Çocuğu da biz doğuralım istersen :D Yardım ederim ama o yemeğe kadın eli değmeli

0|0
    0|0
  • yemek yapmak neden hatunların zoruna gidiyor bukadar?

0|0
    0|0
  • Neden bu sitede hep kızlar sinirli

0|0
    0|0
    • Hahaha neden acaba bilemedim 😄

• Mantıklı öylede olabilir, ama artık siteye girmek istemiyorum kızlardan hep bir atarlar hep bir tripler uzuluyorum ya, sonra geceleri aglayivereyom :D

• Hahaha deli mi ne😂 Girme o zaman siteye. 💁🏻

• benmi yapacağım

0|0
    0|0
  • benim evliliğimde yapmak zorunda

0|0
    0|0
  • O yemek bir hazir olmasin bacaklarını kirarim😂

0|0
    0|0
  • Yalnız yaşıyorum uzun yillardan beri. Yalnız olduğum için de evde bir şeyler yapmaya üşeniyorum. Biraz fa beceremem düşüncesi. Ama evlensem, ilk yil dışarıda su bile içmeyecegim. O kadar bıktım dışarıda yemekten :(

0|0
    0|0
    • Güzel bir yemek yiyebilmek için evlenmeyi bekleme bence :) Öyle abartılcak bir yanı yok. İnternette aşama aşama anlatıyolar. Kolayca olur. bir insanın her şeyden önce kendisi için yemek yapmayı öğrenmesi gerekiyor.

• Allah yardımcınız olsun. İnşallah Allah kalbinize gçre birini nasip eder.

• Evden 12 yaşında ayrıldım. Şimdi 35 im. Ne kadar zorlandigimi buyur hesapla işte.

• Toplumdaki kadın algısı yerin dibine girsin eyvallah. Ben evliyim arkadaş eşim calismiyor ev kadını hafta sonları birlikte birseyler yapmaya çalışıyorum keki pastası tatlısı yemeği hayat herseyi paylaştıkça güzelleşir temizliğe dahi yardimci olurum sadece anlamam dediğim şey bulasik çamaşır ve Ütü diğer herseyde elinden tutarım dün sabah bir kahvaltı sofrası hazırladım kaldırdım eşimi yedik içtik

1|0
    0|0
    • 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

• Anladım zaten ve hep böyle olmanız dileğiyle gerçekten. Hatta keşke böyle erkekler artsa filan.

• Bu eğitim ile alakali arkadaş insan kendini evladını yetistirebilmeli topluma faydali birey yeistimeli eğitim hersey için geçerli hersey

• Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet hem çalışan hem de bütün ev işlerini çekip çevirebilen kız istiyorlar. Hem de kendilerinden 10 yaş küçük eş istiyorlar. 35 yaşına gelene kadar da bekar yaşamak sefa sürmek istiyorlar ohhh.

1|0
    0|0
    • Maalesef. Hayır yani çoğu kadın da bu zihniyete "Erkektir ister, diyip aldatılmamak için yapacaksın diyolar. bir ömür böyle köle gibi geçiyor.

• @Nükleerteori Benim ağzımın suyu falan akmıyor beyefendi sevdiğim 90lı benim.

• Hemcinslerinin çoğu dediğim tarzda davranıyorlar

• Bence beraber bir takım halinde yemeği yapmalılar.

0|0
    0|0
  • Bence kadın yapmalı. erkek mutfağa yakışmıyor

0|0
    0|0
  • Sakin! Bu ne şiddet bu ne celal 😳

0|1
    0|0
  • Zorunda degilsin yemek yemekten cok yapmaya duskunde cok erkek var adamaina denk gelmemissin benim tercihim mutfagimda kimse olmasin ben yapayim cunku benim gibi yapamaz kimse puf noktasina bakmaz ama herkesin kisisel tercihi bu

0|0
    0|0
  • Erkekte yapar, yapabiliyorsa.. Ne var bunda, koyan ne ki tersini iddia edene

0|0
    0|0
  • İyi dedin valla

0|0
    0|0
Yükleniyor...