Eğer ölmeden önce yalnız bir şey yapmaya hakkınız olsa, ne yapmayı tercih edersiniz?

Bir akıl hastanesinde 'delice' düşünme sorunu üzerine çalışmalar yapılıyordu. Bu amaçla seksen beş 'normal' ve aynı miktarda 'akıl hastası' denek olarak incelendi. Her iki grup deneğe de yukardaki soru yöneltildi. Akıl hastalarının yanıtları ağırlıklı olarak daha sosyal ve ahlaki niteliktedir. Bu çarpıcı yanıtlar arasında 'mümkünse savaşı durdurmak, hastaları iyileştirmek, Tanrı hakkında daha fazla bilgi edinmek' gibi ifadeler vardır. Öte yandan 'normaller' daha çok kişisel çıkar ve zevkleri doğrultusunda tercihte bulunmuşlardır.

Size bir soru daha: "Eğer herhangi bir kimse haklarından yoksun bırakılacaksa, acaba bu gruplardan hangisinin haklarından yoksun bırakılması mantıklı olacaktır?"

2|1
12|12

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Deli ile yüksek zekalı insanlar ayırt edilemiyor.
    Anlasilmiyorsa deli denilip geçiliyor.
    Zihni açık birisini hiçbir duvar kisitlamaz.

Cevabım "sistemi değiştirmek olurdu. "

Delileri severim onlarda beni.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

Erkekler Ne Diyor 11

• Kim kimi duşunuyorki bu zamanda? Savaş çıksa ülkenin %70 i kaçar suriyelilere ulkelerini bırakıp kaçmışlar diyenler , mantık şu adamlara insansız hava aracıyla fuze atıyorlar misal adamlar silahsız taşmı atacaklar fuzeye. Silah verseler herkes savaşır , şahsen benim sorduğun soruya yanıtım bir şansım olsa James Dean ile bir muhabbet etme şansım olmasını çok isterdim 👍

0|1
    0|0
  • Sevdiklerime sevdigimi tekrar tekrar soylerdim. Biz akilli oldugumuzu sandigimiz grup haklardan yoksun birakilmali.

0|1
    0|0
  • Akıl hastalarının haklarından mahrum bırakılması bence daha mantıklı

0|1
    0|0
  • Akil hastanelerine konulanlar dengesiz davranip insanlara zarar verdigi icin konulmuyor mu? Yani sadece dusuncelerini farkli ifade ettikleri icin konuluyosa cidden yazik

0|1
    0|0
  • Akıl hastalarını tabiki... Durumun farkında degiller...

0|1
    0|0
  • rus ruleti oynamak.. ölüm kapıma gelmeden cesaret edemedimde :)

0|1
    0|0
  • İcerdim..

0|1
    0|0
  • anneme sarılırım

0|1
    0|0
  • "NAMAZ"

0|1
    0|0
  • O zaman deli kim?