Aranızda anne veya babasını kaybeden var mı?

Aranızda anne veya babasını kaybeden var mı? Ben bundan 2.5 sene önce babamı kaybettim şu an annemle yaşıyorum hayat denen şey çok zor. Tüm ailemi herşeyi kaybettim. Bazen kendime bazende başkalarına suçlamalar birikiyor içimde. Babamada özlemim cok büyük bazen napacağımı şaşırıyorum ve her konuyu içime atıyorum insanlara karşı olan güvensizliğimden. Psikolojim çoğu şeyden dolayı çok bozuldu. Artık napacağımı bile bilemiyorum

Güncellemeler:
En iyisi yaşanılan hayat tecrübeleriyle aynı yerden güçlü bir şekilde yaşamamdevam etmek 👍
En iyisi yaşanılan hayat tecrübeleriyle aynı yerden güçlü bir şekilde yaşama devam etmek...

1|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Allah rahmet eylesin. Bende babami uc ay once kaybettim. Annemle birlikte yasiyorum. Evlenecegim insanin kesinlikle annemle yasamasi gerekecek. Su saatten sonra bir annem bir yaradan var hayatimda.. Manevi guc her seyin otesinde. Yasamayan bilmez. İnsanin gercekleri gormesi icin hayatin tokadini yemesi gerek. İnsanlara disaridan her sey kolay gozukuyor. Uzme sen tatli canini. Annenle daha guclu olmalisiniz. Herkese, her seye karsi. Hayirlisini istemek gerek yasamda. Olumde yasamin bir parcasi. Baba cok sey ifade eder kiz cocugu icin. Anlayabiliyorum psikolojini.

0|0
    0|0
    • Ve sadece olup biten bunlardan ibaret değil sizinde basınız sagolsun 😞

• Dusuncelerimiz ayni... Tesekkurler 😊

• İnsanlara karsi tutumum degisti hayatta. Sadece biraz daha mesafeli oldum zamanla. Fakat duygu ve dusuncelerim hep olmasi gerektigi gibiydi. İnsanlara zarar veremedigim icin zamanla uzaklasmayi tercih ettim yanlis kisiliklerden. Erken yasta olgunlasmak daha sert sularda firtinaya yakalandigini gosterir. Fakat bu geminin kaptani biziz. Ve bu gemiyi batirmadan limana ulastiracak olanda biziz. Deniz alev alirsa guven yuregine. Cunku sevgiyle yildizlar bile tersine doner. :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Bende babamı kaybettim. sizi az çok anlıyorum ama kız olduğunuz için baba-kız ilişkisi çok farklı.5,5 sene oldu vefat edeli. yokluğuna alıştım gibi. bir şey başardığımda ve özellikle bayramlarda hep aklıma gelir ağlarım. ama iyi ki annem var, kardeşim de yok başka. tam üniversiteye başlayalı bir ay olmuştu ki babam vefat etti. annem sayesinde ve annem için tutundum hayata. bir de şu var tamam anne baba kıyaslanamaz asla ama Rabbim iyi ki ilk babamı almış. eğer anneme bir şey olsaydı ben ve babam başka hayatlarda olurduk. o yüzden annemizin kıymetini iyi bilin. Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun.

0|0
    0|0
  • 20 yıldan fazla oluyoronce babamı kaybedeli ilkokuldan beri çalışıyorum para kazanmak için ayakkabı boyacılığı dahil yapmadığım iş kalmadı. Özlemden çok mücadele etmekle geçti benim hayatım

0|0
    0|0
    • O konuda sizi gayet anlıyorum. Bende yasıtlarıma baktığım zaman bazen cok degisik hissediyorum ama güçlü olmayı ögretiyor her konuda.

• Cok yasadım biliyorum. Zaten egitim konusunda tek başıma erkeklerle okudugumu icin bu gibi konularda cok tecrubem var

• Anladım takibe gel istersen, aynı yollardan geçmiş bir abin olarak her zaman düşüncemi paylaşırım seninle

• Ben de babamı 15 sene önce kaybettim. Bu dönemler çok zor ama kendinizi başka işlere yönlendirmezseniz durumunuz daha da kötüleşecek. Unutun diyemiyorum ama içinizde ki özlem duygusunu bastırmaya çalışın. Başınız sağ olsun.

0|0
    0|0
  • Bu dünya ebedi değil mutlaka buluşacaksınız :( başın sağ olsun, Allah c. c. rahmet eylesin

0|0
    0|0
  • Ps1kolojik olarak zor bir durum. Ama bizlerde öleceğiz birgün... zor bir durum. Kaybetmedim bilmiyorum ama. Zor bir durumdur ya. Allah sabır versin.

0|0
    0|0
  • başın sağolsun, zor bir durum, güçlü olup hayatını baban bilse seninle gurur duyacağı şeyler yaparak geçir :(

0|0
    0|0
  • Ben 1 yaşımdayken kaybettim. Hatırlamıyorum öyle büyüdüm alışkın olmadığım için eksiklikte hissetmiyorum hissizim biraz ama evet hayat zor onu biliyorum bazen yaşıyorum

0|0
    0|0
  • Çok üzüldüm başın sağolsun güçlü ol ve sabırlı ol bu hayat o kadar nankör ve pislik ki tahmin edemezsin sen güçlü ol yeter babasızlık nedir bilirim:(

0|0
    0|0
    • Tahmin etmeme gerek yok hayat nankör ve pislik yüzünü bana yeterince gösterdi sağol

• Hayata mutluluk ve sevgi dolu yaşamak için gelmiyoruz sınanıyoruz sınavdayız. Çoğu kişi ailesini kaybetmiş durumda önemli olan sabır ve güçlü olmak sen sabırlı olmaya devam et

• Aynen öyle yeniden sağol

• Öncelikle babanıza Allahtan rahmet dilerim mekanı cennet olsun Annemi kaybettim evladımı kaybettim ilahi takdirdir bizde faniyiz bir gün bizde bu dünyadan göç edeceğiz mekanları cennet olsun amin.

0|0
    0|0
  • Yapacak hic birsey yok. Sadece yasayip gidiceksin. Icindeki ozlemi kimselere anatamadan AMA surekli yasayarak. Zor AMA hayat dewam edip gidiyor

0|0
    0|0
  • çok kötü bir duygu hala travmadayım

0|0
    0|0
  • Ailemin alayini kaybettim ben.

0|0
    0|0
    • Nasıl anlamadım

• İlk olarak başınız sağolsun fakat kimseyi kolundan tutup zorla yorum yapın demiyorum. Kendiniz yorum yaptınız imalı konuşmanıza gerek yok iyi günler.

• İma yaptigim yok yoluna bakabilirsin.

• Ben babamı kaybettim sen gene şanslı sayılırsın bana göre

0|0
    0|0
    • Bende babamı kaybettim. Hiç kimseden şanslı olacağımıda düşünmüyorum

• O kadar cok sey var ki hangi birini anlatsam bilmiyorum neyse en iyisi bosvermek dusunceli oldugun icinde ayriyetten sagol

• Rica ederim anlatmak istediğin zaman anlatabilirsin :)

• dedemi kaybettim :(

0|0
    0|0
    • Başın sagolsun seninde ama anne baba cok ayrı

• seninde başın sağolsun ama bu demek değil herşeyi kaybettiniz? önünüzde bu günden şekillendirebileceğiniz güzel bir gelecek var. anne ve babanıza doyamamış olabilirsiniz ama bu açığı çocuk sahibi olarak, aile kurarak, anne bana olarak giderebilirsiniz...

ben inanıyorum güzel bir aile kurduğunuzda aslında hiçbir şeyi kaybetmemiş olduğunuzu düşüneceğinize ;)

• Farkındayım insana her konuda güçlü olmayı öğretiyor aslında teşekkürler bu arada

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Allah korusun

0|0
    0|0
  • baban konusunda bişey söylicem. hayatta olsa belki de başına çok kötü şeyler gelirdi, mahvolurdu. sonuçta hayatta olursa mutlu olcağını bilebilir miyiz? tamam belki de ailece çok mutlu olurdunuz . ama sonuçta bilmiyoruz.

psikolojiniz konusunda :( inşallah düzelirsiniz :) :) :D

0|0
    0|0
  • Başın sağ olsun. Allah sabır versin

0|0
    0|0
  • Acıyı paylaşmayı zayıflik olarak görüyorum.

0|0
    0|0
  • kaybetmedim

0|0
    0|0
  • Ben kaybetmedim ama bendede var o korku yüzlerine bakınca direk ağlayasim gelip hergece Ağlıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...