Erkekler neden eşlerinin çalışmalarını istemezler?

Birçok erkek eşlerinin çalışmasına karşı çıkar, bunun birçok cevabı var aslında kişiden kişiye de değişir ama ben genel nedeni anlamaya çalışıyorum. Birkaç neden;
Eşlerinin kendinden daha fazla kazanmasını istemezler.
Eşlerini düşünürler, yorulmasını istemezler.
Çalışacağı iş yerindekilere güvenmezler, kıskanırlar.
Çevredekiler ne der diye düşünürler.
Eşleri eve geç geleceği için işleri ortak yapmak istemezler.
Başka bir düşüncesi olan var mı veya yukardaki seçeneklerin mantığını açıklayabilecek olan var mı?

0|0
23|47

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Dediğin sebeplere katılıyorum. Ama okuyan kadını alıp sonra da evde otur demek bize hakaret oluyor, ailemize hakaret oluyor. Sen okut, oku. Sonra? Evde bulaşık ütü... Olmuyor öyle, yapamam ben.

Ha şöyle de bir şey var, evdeki işler meselesi. Artık eski devirde değiliz, çamaşırı atıyorsun yarım saat, bulaşık yarım saat evi sil süpür yarım saat. Yemek de olsun 1 saat. Ee, kalan o kadar süre kadın ne yapsın? Bir süre sonra ya saçma sapan ugraslara verecek kendini ya kendi kendini yiyecek evde.

3|1
    0|0
    • çalışın köleleeer :D

• Yani okuyup evde oturmak isteyenler de var, yok değil. Bkz; arkadaşım... Bana oldukça ters geliyor mesela. Çünkü burssuz okuyor ve ailesi sadece okula 100 bine yakın verdi. Bunun yurdu var şeyi var... Ve kızın hayali evde oturup gün yapmak :/ kendi tercihi tabi ki, bir şey demiyorum ama ben bu tarz biriyle yapamazdım kendim de bu tarz biri olamazdım herhalde.

• Evet var öyle kızlar da ailesine yazık diyecek başka bir şey yok maalesef :/

Erkekler Ne Diyor 46

• Yoo ben çalışmayanla evlenmem mesela

3|0
    0|0
  • ben çalışmasını isterim eşimin
    evde tüm gün oturup kendi kendini yiyecegine
    çalışşın günü güzel geçsin hemde ev ekonomisine katkısı olsun

1|0
    0|0
  • eski çalıştıgım yerde evli bekar erkekler evli kıza yavşıyolarlardı ve kız biriyle evine gidiyordu kocası içinde melek diyodu onuda gectim erkeklerin cogu o kadar şerefsizki evli kadına yavşarlar eşime güvensemde erkeklerin o pisliklerine midem kaldırmaz ama işte bazı şeylere bizde katlanıyoruz calıssın diye

1|0
    0|0
  • Şimdi istemez demiyim ama erkeğin daha çok çalışması gerekir sonuçta kadın eninde sonunda işden düşücek hamilelik lohusa dönemi derken 1 sene hatta daha uzun süre çalışmamak ve işverenin genelde dayanamayıp seni işten çıkardığı durum kadınlar çalışmasın demiyorum erkeğin işi daha garantili olmalı sadece :D tabi bu durum çocuk isteniyorsa geçerlidir

1|0
    0|0
  • bu tip erkekler genelde özgüven soruna olan ve evlendigi kisiyede güvenemeyen tiplerdir. sanir ki ise gider gitmez hatun biriyle fingirdeyecek akli sira bir koruma mekanizmasi gelistirir kendince. bilmez ki senin hatunda fingirdiyecek potansiyel varsa bakkal amcayla bile isini görür senin ruhun duymaz.

1|0
    0|0
  • Benim için sorun yok

1|0
    0|0
  • ilk başlarda çocuktan dolayı ve başka anlamsız saçmalıklardan dolayı bende istemiyordum ama şimdi çalıştığı yerde çok mutlu bende mutluyum

1|0
    0|0
  • Esim calissin. Basimin ustunde tasirim. Yorgun geldigi icin temizlik, bulasik gibi islerde elimden geldigincede yardimci olurum. Hayat musterek. :)

1|0
    0|0
    • Eş demek her şeyi beraber yapmak, beraber karar vermek, beraber zorlukları aşmak ve güzel günler geçirmek demektir zaten. Bunların tersi bencilliğe girer.

• öyle ama maalesef çoğu insan bencilce düşünüyor.

• Evlenene kadar degil son nefesi verene kadardir bizde adamlik. O kadarrrr. ;)

• Maddi durumum iyiyse çalışmasını istemem, yorulmasın yine de kendi kararı, şöyle bir senaryo da var maddi durumum iyi çocuğumuz oldu ve ben çalışcam triplerine girip bakıcıyla büyütmeye kalktı öyle bir kadınla evleneceğimi zannetmiyorum.

1|0
    0|0
    • Ben de bir çocuğun özellikle belli bir döneme kadar anne gözetiminde büyümesi taraftarıyım.

• o ne isterse öyle olur
    ortak karar almak daha doğru

2|0
    0|0
  • Çalışsın sıkıntı yok lakin hemcinsim tehlikeli.

1|0
    0|0
  • ya şimdi bir kadının çalışması gayet güzel bir şey ama kıyamam ki sevdiğime ben ona bakarım

3|0
    0|0
  • çünkü kendilerine bağımlı köle istiyorlar, geri kalan her şey bahane.

5|0
    0|0
  • Kesinlikle çalışan biri ile evlenmek isterim. Hayat müşterek ve hayat kolay kazanılmıyor.

1|0
    0|0
  • Salakliktan

1|0
    0|0
  • olur mu öyle şey bir şey sahibi olmak için herkesin çalışması lazım ki eğer emek verip kazanırsan o zaman senin için kıymetli olur

1|0
    0|0
  • ben istiyorum çalışsın

1|0
    0|0
  • Ben isterim

1|0
    0|0
  • Cunkı Ortamın Kotulugunu Bılırler yaptıklarını Bır baskalarınında Karılarına Yapmalarını ıstemezLer:

1|0
    0|0
  • Çalışabilir öyle bir kıskançlığım yok

1|0
    0|0
  • Ben eşimin çalışmasını istemiyorum. Bunun için onu zorlayacak değilim tabiki ama gönlümden geçen bu yönde. Eşimin yabancı bir insandan azar yemesini veya emir almasını ben kaldıramam şahsen.

0|1
    0|0
    • Tuhaf. Belki öyle bir işi olmayacak, belki kendi işi olacak

• Kadınlarla haşır neşir olacağım bir işte çalışmamı istemezse eğer bende işimi değiştiririm.
      Kaldı ki zaten öyle bir işte çalışacağımı sanmıyorum.

• öyleyse sorun yok.

• https://youtu.be/bz_ILINr9Co

Bu adama katılıyorum.

1|1
    0|0
    • Bu adam güzel bir bölüm okuyan, önü açık bir bayanla evlenmek isterse ben de bir beste yapıp gönderirim.

• Ne beklenmez ki

• Türkiye kadının çalışmasına daha hazır değil

1|0
    0|0
  • ne demek evde oturup çalışmayacak
    çalışsın çalışsın herşey müşterek bu hayatta

1|0
    0|0
  • Calissin calismasin derdim yok ama mesrla ben hafta sonu calismiyorum onun isinde c. tesi pazar calismasi gerekiyorsa calismasini istemem beraber vakit gecirmek icin akşam vardiyasi olan bir iste de calismamali ayrıca calistigi icin evde isler elbet musterek yapilir ama ben de calisiyorum tarzi kaprislerde yapacaksa kazandigi paranin harcama konusunda istedigimi yaparom ben kazaniyorum cunku tavri varsa calismasin kazandigim ikimizede yeter...

0|0
    0|0
  • gözleri acılmasın diye asdf

1|0
    0|0
  • Ben şahsen evime geldiğimde kapımı açan bir eşim olsun isterim. ama eşimde çalışırsa. Mutfak, çocuk, ev, bulaşık, ütü. vs gibi işleri kim yapacak. çok ağır olacak onun için. paraya ihtiyaç yok ise hanımımı çalıştırmam. ihtiyaç olsa da çalıştırmama taraftarıyım. Birde sizin maddeniz, Çalıştığı yerdekilere kesinlikle güven olmaz yan gözle bakarlar. her yerde bu böyle.

0|0
    0|0
  • Bunun kadin erkek ayrimciligyla alakasi yok yobazlikta defil kadinin gelismesini onelemeklede alakasi yok modern gayet istememsi misal ornek adam tiriyonluk karisi napiyor evde yatıyor o normal oluyor da normal bir adam çalıştırmayı nca yobazlik ayrımcılık oluyoe perspektifler on yargılı

0|0
    0|0
  • şimdiki düşüncem eşimi çalıştırır dım hem hayatı bilir hem evde otururken hormonları azmaz ben yorgun argın geldiğimde evde üstüme çullanmazdı ve tüm sorunları bana yıkmaz dı

0|0
    0|0
  • Değer verdiğim ve eşimin yorulmasını istemediğim veya çocuğumun annesiyle zaman geçirmesini istediğim için eşimin çalışmasına izin vermem nokta.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    16

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 22

• Ben de fikrimi söyleyeyim ; Çünkü erkekler kendilerine bağımlı kadınlar isterler. İstediklerini yapabilirler böylece. Çalışan bir kadın , ayaklarının üstünde durabilir ve eşinin herhangi ters hareketinde çekip gidebilir. Günümüzde kadına şiddetin en önemli sebeplerinden biri de budur. Kadın kendi ayakları üstünde duramadığı için , kocasının eline bakmak zorundadr.

3|0
    0|0
    • Haklısın o kadar çok nedeni var ki bunun saymakla bitmiyor. Öyleyse neden okumuş kızla evlenmek isterler anlamıyorum.

• Bence evinin kadını olmasını sitiyorlar güzel yemekler yapsın ev düzenli olsun ütüleri falan çünkü çalışınca bunlar zor oluyor ama kadın evde olunca eşine daha fazla zaman ayırabiliyor mesela adam evden gelince yorgun oluyır kadın çalışırsa oda yorgun olucak ve birbirlerine pek zamna ayıramıcaklar ama ilgi istitor erkekler bence o yüzden evde olunca kadın adamı hüzel yemekleriyle falan kendi pozitif enerjidiyle evlilik güzel ayakta tutulur diye düşünüyorhm ama çalışanlarda tabikide yapabilirler evdekiler gibi

1|1
    0|0
    • Tembel ve mızmız bir kadın akşama kadar evde olsa bile bunları yapamaz ama her işe yetişebilen bir kadın hepsini yapabilir. Biraz da kişiyle alakalı bir durum.

• Evet kesinlikle kişiyle alakası çok var

• Yorulmasını istemezler
    Bazılarında gurur vardır karısının parasını yemek istemez
    Etrafındaki erkeklerden rahatsız olurlar
    Dediğin gbi çevre ne der diye dusunurler
    İsleri ortak yapmak istemezler
    Bunları geç. en önemlisi karısının yorgun olup kendine vakit ayirmamalari korkusu vardır. Ki doğru da...

1|0
    0|0
  • Eşini gerçekten seven erkek; çalışmasını ve kendi ayakları üstünde duran özgüvenli bir eşi olmasını arzular.

3|1
    0|0
  • aslında bu daha cok geleneksel ve kültürel bişi bircok dogu ulkesı gıbı turkıyede yenı yenı gelısmekte oldugu ıcın önceden ınsanlar kadınların sosyal yasamda daha cok yer almasını bı deyımle gözunun acılmasını ıstemezlerdı cunku o zaman kendı dedıklerıne karsı cıkan özguvenı yuksek ve her yonden tercıh hakkını kullanabılen bır kadın olucagını dusunduklerı ıcın.. mısal esıyle sorun yasayan bı kadının sosyal cvrede daha ıyı secenekler bulabılmesı ıhtımalı gıbı bırcok ıhtımal.. ama gelısen bı ulke oldugumuz ıcın suankı yenı nesıl cogu erkegın fıkırlerı degısım gostermekte aksı halde ıs hayatındada basarılı kendı ayakları ustunde durabılen ve guclu kadınlar daha tercıhlerı.. ama gerıde kalan aılelerle catısma halı bazen o kısılerınde calısmama fıkrını olusturuyo..

1|0
    0|0
  • sıcak yemek, ütülü gömlek, tertemiz ev ve çocuklara da bakacak biri lazım çünkü :)

1|0
    0|0
  • Birde ben ekleyeyim.
    Çalışan kadın özgürdür. Kocasına maddi konuda mudarna etmez.
    Buda erkeğin onurunu gururunu kırar..

1|0
    0|0
  • Biz buna aşağılık kompleksi diyoruz. Kendilerinden yüksek mertebede olmamıza katlanamayan erkekler var.

2|0
    0|0
  • kıyamadıkları için

1|0
    0|0
  • Kıskançlık.

1|0
    0|0
  • Bence bu tamamiyle hakimiyet güdüsüyle alakalı. Evlenince erkekler büyümüş hissediyorlar kendi ruhlarını tatmin için onlara bakmak zorunda hissediyorlar kendilerini ama alakası yok.

1|0
    0|0
  • Ahahahha çok güldüm kusura bakma.
    Şimdiki erkekler hiç öyle değil valla özellikle çalışan eş istiyorlar.
    Neler duydum anlatsam inanmazsın..
    Tabi gördüm de aynı zamanda.
    Kalmadı öyle karım evinin hanımı olsun ben bakarım ona diyen adam, ellerinden gelse kendine baktırır o derece, hiç abartmıyorum.

0|0
    0|0
    • Erkeklerin yorumlarını okur musun?

• Acı bir tecrübe edinmeni istemem :)
      Ama palavralara kanma derim;)

• Yok yok benim acı olmayacak inşallah :D

• O kdr sene öküzün birine hizmetcilik yapmak icin okumuyoruz bilmem anlatabildm mi? Sebep ne olursa olsun seçim kadının olmalı erkeğin bu konuda söz hakkı olamaz

0|0
    0|0
  • Cunku para kazanip lafini yapicak tek para kazanan kendi olunca kendini guclu sanacak cunku onlarin gozunde kadin cocuk dogurma makinesi asci ve temizlikci

2|0
    0|0
    • Çünkü aileler böyle yetiştiriyor (bütün aileler değil). Yine de aralarında güzel duygularla, eşini düşündüğü için çalışmasını istemeyecekler olduğunu düşünüyorum.

• çoğunluk olması dileğiyle...

• Eşinin ailesine bakmasını gerisinin kendisinin halledebileceklerini düşünüyrlar. Yapabilirler ama ikisinin de çalışması daha güzel olur.

0|0
    0|0
  • tek kelimeyle cehalet. ilkel anlayıştan sebep

1|0
    0|0
    • Bazen kendini geliştirmiş insanlar da böyle düşünebiliyorlar bence bizim çocuk yetiştirmemizle alakalı bir şey bu, toplumla alakalı, kadınla erkeği net olarak ayırmak istemeleriyle alakalı.

• art niyetli değil dayın ama yaptığı yanlış karımı çalıştırmam demek yanlıştır. kadın bireydir kendi kararlarını kendi verir. bu yüzden erkek çalıştırmam falan diyemez böyle bir hakkı yok

• Tabii yok eşi zaten çalışmak istemiyor o yüzden sorun yok aralarında bu konuda.

• Yobaz beyinli olduklari icin

1|0
    0|0
  • Aşagilik kompleksi var hepsinde

0|0
    0|0
  • Erkek olsaydım bende istemezdim

0|0
    0|0
  • Bence artık işler değişti çalışan istiyorlar

0|0
    0|0
  • Erkekler ne amaçla ister pek bilmiyorum ama ben ilerde çocuğumu kendim büyütmek isterim belki ona göre bir iş bulurum kendime bence ağır işler bir bayan için zor çünkü ilerde seni evde bekleyen bir evladın ve eşin olacak çocuğuma ben bakıp büyütmeyip onunla zaman geçirmedikten sonra çalışsam neye yarar ki.

1|0
    0|0
  • dünyanın düzeni kötü ve belli bir çalışma yeri yoksa insnalar tedirgin olmakta haklı ayrıca eğer yeteri kadar parayı kazanıyorsa erkek mesela çocukları olduğunda bakıcı tutmaktansa eşinin bakmasını istiyor ve bunlarda mantıklı

1|0
    0|0
Yükleniyor...