Sevdiğiniz #Tarihi ya da #Siyasi kişiliklere ait en sevdiğiniz cümle?

Sevdiğiniz #Tarihi ya da #Siyasi kişiliklere ait en sevdiğiniz cümle?

1|1
5|9

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• bizim kudretimizin ulaştiği yerlere onlarin hayalleri bile ulaşamaz

1|1
    0|0
  • (bu ülkeye yaşanmaz diyenler bu ülkeyi yaşanmazlaştıranlardır) gibisinden birşey demişti rte o baya güzel gelmişti kulağıma

1|1
    0|0
  • "Hak arayan varsa hakkını verin, baş kaldıran varsa başını kesin"

1|0
    0|0
  • "BENIM ELIMIN ULAŞTIĞI YERE SIZIN HAYALINIZ BILE ULAŞMAZ.
    Fatüh Sultan Mehmet Han

1|1
    0|0
  • helal sana asena kardeşim bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir... Abdullah Çatlı

1|0
    0|0
  • Zayifa acimak dogaya ihanettir.

Hitler

1|0
    0|0
  • Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın.
    İnsanlar görsünler ki, padişah olan Kanûnî bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Onun bilmem nerede medya mensubu varmış, onun bilmem nerede ne bağlantısı varmış, onun bilmem nerede ne görüntüsü varmış. o onunla görüşüyormuş bu bununla görüşüyormuş, içeriden aldıkları bilmem ne haberle! Beyler, ülke yönetiyoruz ülke; millet yönetiyoruz millet. bu oyuncak değil

1|1
    0|0
  • Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur
    Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur
    Sâdıkâne belki ol bu âlemde dildâr olur
    Yâr olur ağyâr olur dildâr olur serdâr olur
    Yavuz Sultan Selim Han'a ait Zekice yazılmış bir nazım.

Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi
    Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi
    Bu da kanuniye ait manidar bir söz. Severim.

Ama en çok Fatih'in dehasina hayranim. Yaptıkları değilse bile şu sözünü şuraya bırakayım..

Baba, Eğer padişah siz iseniz, devletimizin bu zor gününde ordumuzun başında olmamanız törelerimize uymaz. Yok, eğer padişah ben isem, size emrediyorum, geliniz ve derhal ordularımın başına geçiniz!
    Babası Sultan II. Murad'ın tahtı kendisine bırakıp Manisa'ya çekilmesini fırsat bilip savaş hazırlığına başlayan Hristiyan ordusuna karşılık babasına yazdığı mektuptan. Bu sırada sadece 12 yaşındaydı. Çocuk akliyla bile çoğumuzdan zeki olduğunu kabul etmemiz lazım.

1|1
    0|0
  • Ne Mutlu Türk'üm diyene

1|0
    0|0
  • Meseleleri mesele yapmazsaniz ortada mele kalmaz :)

1|0
    0|0
  • Din, bunaImiş mahIukun iç çekişi, merhametsiz bir dünyanın ruhu ve aynı zamanda akıIsız bir çağın akIıdır. Din haIkın afyonudur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...