Çoğu kişinin aklında farklı çağrışım yaratan bir kelime. Bu erkek düşmanlığı değil.
"Pek çok kadın feminizmi erkek karşıtlığı ve karşı cins ile iletişim kuramamak olarak gördü ancak bütün mesele eşitlik ve insan hakları ile ilgili. Feminizm benim kimliğimin önemli bir bölümü umarım kızlar feminist diyaloğun devamlılığına katkı sağlarlar."
-Lena Dunham
Erkekler için de pro-feminizm adı altında kullanılıyor. Bu sadece cinsiyetçiliğe karşı bir tutumdur. Terim çoğunlukla feminizmi ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak çabaları aktif bir şekilde destekleyen erkeklere atıfla kullanılmaktadır.
Feminist misiniz?

1|1
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• pro-feminizm falan değil ben feministim bunda cinsiyet ayrımı yapılmasın en azından.

1|0
    0|0
    • Haklisin ama bu terimi erkekler için kullanilip kullanilmadigni arastrdim. Böyle bir şey yaziyordu.

• feminizm kadın erkek diye ayrılmaz, kadının ezildiği toplumlarda kadın-erkek eşitliğini savunur. pro-feminizm kavramını ilk defa duyuyorum ve tamamen saçmalık olduğunu düşünüyorum.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Evet, pro-feministim.

1|0
    0|0
  • Erkek>>Erkek doğduğum için ozur dilerim
    Kadın>>Tamam bu seferlik affediyorum bidaha olmasın

Saçma.

0|3
    0|0
  • Evet, öyleyim.

1|0
    0|0
  • Çoğu kişi erkek düşmanlığı olarak kullanıyor ve erkekleri potansiyel suçlu olarak görüyorlar.

Bazıları ise babalarının söylediklerini yapmayarak ben feministim diye geçiniyor.

Feminist değilim. Her konuda eşit haklara sahip olmak kadın ve erkeğin doğasına aykırı diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Hayır değilim ama kadın erkek eşitliğine inanırım.

1|0
    0|0
  • Eminim ki sağlıyor. Herşey ortada.
    #Antifeminizm

1|1
    0|0
  • Tabii ki değilim

0|0
    0|0
  • Bak şimdi memesiz bayanmısın erkekmisin neysin bilmem burası halka acık bir platform şimdi sen soru sormussun bende ayrımsız bir yanıt veriyorum insanoğlu eşittir din dil ırk kadın erkek zengin fakir cocuk yaslı herkes benim gözümde eşittir tek fark nedir ya akıllıdır ya da cahil akıllı insanların olduğu heryerde cırılcıplak dolaşmak isterdim keşke öyle bir ada olsada akıllı insanların yaşadığı bende orada yasayıp vatansever olsam geciniz bu insanları efenim geciniz saygılarımla.

0|0
    0|0
  • Ülkemizdeki bayanların feministlik anlayışı , Bütün erkekler abaza hepsi tecavüzcü şeklindedir itibar etmem.

0|0
    0|0
  • Feminizim kocayi buluncaya kadardır

0|0
    0|0
  • Nefret. ederim feministlerden

0|0
    0|0
  • Değilim.

0|0
    0|0
  • Ben bir şey demeyim sen benim profil fotoğrafıma bak :D

0|0
    0|0
  • Değilim ama karşıda değilim. Fakat bu ülkedeki kadınlar lütfen feminist olmasın beceremiyorlar.

0|1
    0|0
  • değilim bence kadın erkek eşit değildir
    biri diğerinden üstündür demiyorum halihazırda bu kıyasa ahmklık olarak bakarım ama eşitte değildir

0|0
    0|0
  • Feminist kadınlara karşı önyargılar çok, kötü tanıtıyorsunuz feministliği

0|0
    0|0
  • Allah korusun

0|0
    0|0
  • Evet ben bir feministim.

0|0
    0|0
  • eşitliği savunuyorsa neden adı feminen'den türemiş?

0|0
    0|0
  • Hayır. :P

0|0
    0|0
  • Masküler

0|0
    0|0
  • izm'ler aptallıktır !

0|0
    0|0
  • Ben Fetişim Ayak Fetişişi 😊

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Feminist diye ad koymak sanki biz kadinlari daha da alcaltiyor. Erkekler icin birsey var mi? Yok. Neden kadin haklari diyoruz mesela. Erkek haklari diye bisey mi var? Ister iatemez yine erkeksi dusunuyor cogu kisi. DIKKAT EDELIM.
    Sizden tek istedigim 18 yasini gectikten sonra kadinim demekten utanmayin. Kadin gibi dusunun inaniyorum ki daha guzel seyler bizi bekler.
    Gunluk hayatta kullandiginiz "kiz gibi davranma ","kizlar boyle yapmaz etmez konusmaz /yapmali etmeli " vs vs uzarrr giderr... Dikkat edelim.

ERKEK DEGILSIZ KI BUNDAN GURUR DUYUN CUNKU AKLIMIZI KULLANABILEN TEK VARLIGIZ. (Alinmayin beyler anldibiz nedenini siz )
    NIYE IDARE EDILIYORUZ? NIYE BIZE EMPOZE EDILEN SEYLERE DUR DEMIYORUZ? NEDEN KENDIMIZE SAYGIMIZ YOK? diyecek o kadar cok seyim var kiii...
    Neyse kisacasi KADIN GIBI KADIN OLUN
    . KIZ COCUKLARIMIZI DA OKUYALIM. SIZDEN OGRENMESSE BELKI OKULDA OGRENDiKLERIYLE DEGERLI OLDUGUNU ANLAR.
    Valla kadin kadina yapiyo farkinda degiliz. Cok afedersini sayenizde erkekler de kendini bir halt saniyo.
    Dunyayi biz idare edebiliriz bu da erkekleri idare etmekten geciyi :)))))) akilli olun akilli.

0|0
    0|0
  • feministim

1|0
    0|0
  • Feministim ☺

1|0
    0|0
  • Bilmem değilim sanırım ya da öyle miyim ki 😂 😂

0|0
    0|0
  • evet feministim eşitli istiyorum özgürlük istiyorum

1|0
    0|0
  • Evet desteklerim

1|0
    0|0
  • Hayır değilim

1|0
    0|0
  • tam feministim diyemem ama var öyle bir yanım

1|0
    0|0
  • kesinlikle. adı farketmez feminizm sadece siyasal ve toplumsal, ekonomik haklar bakımından eşitliği savunur bense her yönden eşitliği savunurum o 3 konuyla sınırlı kalmaz eşitlik

0|0
    0|0
  • Pesimistim

0|0
    0|0
  • Feminist davranırım evet ama *r*spular hariç :)

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
Yükleniyor...