Homofobi, eşcinsellere ya da eşcinselliğe karşı duyulan nefret, korku, hoşnutsuzluk anlamına gelir. Öyleyse homofobik olmak suç mudur? Bir insana ya da bir gruba nefret duymak, hoşnutsuzluk suç mudur? Ben bir insana zarar vermeden, onun özgürlüğünü, hak ve hürriyetlerini kısıtlamadan ona nefret besleyemez miyim? Nefret duyma hakkım yok mu benim? Öyleyse neden homofobikliğe suç olarak bakılıyor , bir de üstüne "yobazlık" gibi ithamlarda bulunuluyor? Asıl yobazlık, benim gibi düşünen insanlara yapılan saygısızlık değil midir?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Baskasına zarar vermedikçe istediğini dusun istediğini yap. baskasının haklarına mudahale ettiğin yerde tum ozgurlugun biter.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadığın sürece düşünebilirsin.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Nefret söylemleri suç olarak kabul görür. Sevmemek ile nefret etmek farklı olgular. İki cümle yazacağım ;
    Kanaryaları da besleyenleri de sevmiyorum.
    Kahrolsun kanarya sevenler derneği üyeleri.
    İkinci cümlenin şiddete yönelik olduğunu görüyor musunuz? Bunu söyleyen bir kişinin ertesi gün 3. sayfada kanarya sevenler lokaline molotof kokteyli atmayacağından emin olabilir misiniz. Bu çok hassas bir nokta. Nefret söylemlerine örnek olarak nazileri gösterebiliriz ve onlar yüzünden 60 milyon insan öldü.
    Hak ve hürriyetlerini kısıtlamadan karşıt olmayı becerebiliyorsanız ne ala.
    Homofobi aslında bir suçtur ama Türkiye'de cinayet işlenene veya o grup zarar görene kadar bir işlem yapılmıyor.
    Her canlının en temel hakkı yaşam hakkıdır. Buna kast edilmesi bile düşünülmemeli.

Bahsettiğiniz grubu sevmek zorunda değilsiniz ama onların yaşam haklarına tıpkı sizin haklarınızmış gibi sahiplenmeyip karşıt bir harekette bulunursanız o zaman suç işlemiş olursunuz.

0|0
    0|0
    • Ben eşcinsellere beddua edebilirim, kin ve nefret besleyebilirim. Onlara fiziksel ve psikolojik bir şiddet uygulanmadığım sürece kimse beni kısıtlayamaz. Net oldu mu?

• @keremDNZ
      Ne özel sebebi olabilir ki.
      Şaka bir yana, dünyaya verdiği zarar yetmez mi. 60 Milyon insan ölüyor. Sizi itham etmek istemiyorum ama bugün 2. yıldönümünü hatırladığımız Soma'da 301 kişi hayatını yitirdi ve yüreğimiz yandı. Şimdi düşünün ki milyonların öldüğünü. Bunun yan etkilerini gözden geçirmenizi rica ediyorum. Ne büyük bir yıkım.
      Büyük amcam 1942 yılında Naziler Bükreş tren istasyonunu bombalarken oradaymış. Bana anılarını anlatırdı. Nur içinde yatsın güzel insan. Savaşın ne kadar korkunç bir şey olduğunu bir kez de ondan görmüştüm.

@Sukaplumbağası
      Dediğim gibi, ben adli konulara hakim değilim. Bunu size aktaracak konumda değilim. Sanırım şu noktayı anlamadınız. Nefret söylemi ile sevmemek arasında bir fark var. Bakınız : Kanarya sevenler örneği.

• Çok teşekkür ederim size @__Destina__

• Haha yaa sakamisiniz siz hasta olan biz degiliz onlar homofobi diye birsey yok, heterofobi var :) Kendileri hasta bize atmaya calisiyorlar sucu. Doga ayrikiri birsey yaptikliklar. Bunlar hem Allah'i inkar ediyorlar hemde maymundan geldiklerini soyluyorlar. Ben iki erkek veya disi maymunlarin bebek yaptigini gormedim. Bunlar kendi soylarini bitirecek ama insanlari etkilemeye calisiyor bunun gibi iftira ve medya destegi acitasyonla. Allah acil sifalar versin bu kisilere.

0|0
    0|0
  • Homofobi hastalıktır

0|0
    0|0
    • Kaynak? Kanıt? WHO'nun görüşü?

• Nefret ya çok sevdiğine ya da sana çok zararı olana gösterdiğin tepkidir. Ya sende eşcinselsin bunu bastırıyorsun sana zararı oluyor bastırmadıkları için ön plana yeniden çıkıyor hislerin. Buda psikolojik hastalıktır hertürlü manyaksın

• Homifobigim

Trofobigim

Yasa da homofobik diye birşey yok. Kus nefretini

0|0
    0|0
  • Homofobi olabilir, ama kalkıp insana saldırmak, sözle veya fiziksel olarak bu suçtur.

0|0
    0|0
  • hayır homofobi olması gereken bir şey

0|0
    0|0
  • Ozmn dibine kadar homofobiyim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• kimse kimseden hoşlanmak zorunda değil. asıl yobazlık senin gibi düşünen insanlara yapılan saygısızlık da değil onun adı senin de söylediğin gibi saygısızlıktır. ha sevmek zorunda değilsin. kimse de sana zorla sevdirmeye çalışmaz.

0|0
    0|0
    • Yobazlığın anlamını açıklar mısın bana bir?

• Önce sen bana saygısızlık yaptın hala saygıdan bahsediyorsun. Samimiyetsizsiniz. Ayrıca lgbt üyesi olmandan da belli zaten, herkesten fazla tepki gösteriyorsun. Sanki sizi sevmek zorundaymışız gibi...

• tekrar okumanı öneririm bizi sevmek zorunda olduğunuzu söylemedim hatta zorunda olmadığınızı da üstüne basa basa yazdım. saygısızlığı kimin yaptığı apaçık ortada

• TCK 5237 sayılı kanun 126 ve 216. maddelere göre suç. Mesela ben "bakın arkadaşlar bu soruyu soran bütün homofobikler onun bunun çocuğudur." dersem bu suç sayılır.

0|0
    0|0
    • Aynen. Ben de seni dava eder donuna kadsr alırım :*

• Hepiniz herkese karşı hoş duygular besliyorsunuz. Samimiyetinize hayran kaldım :)

• Sana karşı kararsizim 😄 suç mu diye sordun koydum önüne maddeleri boş vaktinde okursun hadi evli evine köylü köyüne...

• Suç değil bende hoşlanmıyorum onlardan.

0|0
    0|0
  • Değildir tabii ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...