Kapanmak istediğim için terkedilmek üzereyim?

Merhaba 5 senelik ilişkim var. Erkek arkadaşım beni cok sever herseyimi dusunur durumumuz da ciddiyete doğru gidiyordu. Fakat ölüm gibi kayıplar yaşadıktan sonra kapanma isteği oldu günden güne de artti. Namazimi zaten kiliyordum. Ama erkek arkadasim inanilmaz derecede tepki gosterdi. ben begenmem öyle , benim eşim söyle böyle olmali bunu gayet iyi biliyorsun kisacasi istemiyorum. kapanirsan kapan ben kimsenin gunahina giremem ama benim de istediğim eş o tip değil dedi. Şimdi konusmuyoruz. Tabiki onu dinlemeycegim. Kula kulluk etmicem ama böyle de cok zoruma gidiyo 5 sene oldu sevdim bende. Napmam, nasil davranmam gerek nolur yardim edin..

0|0
9|34

En İyi Erkek Görüşü

• Bende şöyle bir günaha girdim;Biz kız arkadaşımla birbirimize inanılmaz güveniriz 3. kişiler hakkında. Bİr gün bana esprisine nereye bakıyorsun kafanı gözünü kırarım demişti gülerek :) Ben de Armine de hangi kıza bakıcam be dedim. Neden kapalılar hakkında ne düşünüyorsun ki dedi. Ben aileden inançları sağlam ama ibadeti zayıf bir adamım. Yani bir bayanın kapanması gerektiğini düşünürüm ama bu fikri kimseye aşılamam sormayan kimseye diyelim. Ve kapalı bir bayan gördüğümde güzelliği ne olursa olsun duygusal olarak bir şey hissetmiyorum. Çünkü kapalı kadın kendini dışarıdan değecek gözlere karşı kapatmış buna saygı duyarak hiç dönüp o gözle bakmam. Şu son cümle hariç düşüncelerimi söyledim. Bu olay üzerinden neredeyse 2 yıl geçti kız arkadaşımla ortak arkadaşlarım anlatıyor kapanacakmış ama ben öyle beğenmem diye kapanmamış. Çok üzüldüm. İçimde bir yerde böyle daha çekici diyorum ama kapanmak istediğini söylese asla hayır demem, diyemem inancı bu. Hristiyan olsa yine inancıyla alakalı olan hiç bir şeyini kabullenmeme gibi bir hakkım olamaz. Olaya biraz şu açıdan bak sakal bırakmayı sevmiyorum ama hatun istedi diye hayatımda ilk defa kirli sakal bırakmıştım.3 4 ay öyle dolaştıktan sonra alışamadığımı söyledim. Oda anlayışlı karşılayarak kes o zaman aşkım dedi.5 seneden bahsediyorsun. Bazı şeyler söylendiği zzaman yalnış anlaşılır. Aklımda hep siyasi olabilecek ya da küfürlü örnekler var ama nasıl diyim 90 yaşında ki bir adam ölmüş. O an taziye evinde amaan 90 yaşında adam ölüm var niye bu kadar paralıyorsun kendini sonsuza dek yaşayacak mı sandın denmez. Ama söz doğrumu evet Allah uzun ömür vermiş zaten :) Bu şekilde düşündüğün zaman şu tepkiyi ver Allah'ımı tercih ederim kapanırım sanamı sorcam deme. Uygun bir dille konuş bak durum bu bu bu. Benim inançlarım bunlar. Eğer benimle bu şekilde yanyana gelmeye utanıyorsan eğer sıkıntı sadece bu durumdan ise düşüncelerimiz uyuşmuyor demektir. Beni çok kırıyorsun gibi laflarla anlatmaya çalış.

0|0
    0|0
    • Milletin dediği gibi gaza gelip. Allah ım emretmiş ulan sen kimsin ki karışıyorsun vari tepkiler veme derim. Zaten senin farkında olduğun kadar o farkında olsa sana böyle şeyler söylemezdi. Farkındalığını yaratmaya çalış derim.

En İyi Kız Görüşü

• sana bırsey dıyımmı aynı durumu yasadım bay saygın kulturlu erkek arkadasım benım cevreme kapalı es uygun olmaz benım ıs cevremı bılıyorsun faso fısoları yaptı kendısı cok kulturlu ya anasıda kapalı bana hayır kapanırsan olmaz dedı o an yemınle bıttı gozumde kafamdakı esarba bu kadar takıntı yapan adam hayatında olmasın ben 2 yıllıgı sıldım bırak sende sıl

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• Onun icin terk ediyorsa etsin bosver.
    Her gönül bir tek sevgiliye muhtaçtır aslında , ne var ki kıblesi

yanlıştır, bulduğunu sandığı şey gerçekte aradığı şey değildir. Kimisi bir gözleri ahuya zebun , kimisi bir güzel yüzlü güzele meftun , kimisi bir ceylan bakışlıya mecnundur , bazısı dünyaya kanmış, bazısı da hayal alemini gerçek sanmıştır, oysa her biri bir tek sevgili tarafından sınanmıştır…”

1|2
    0|0
  • Adam istemiyor. O kadar kapanasin varsa ayril. Ne yapacan baska.

0|0
    0|0
  • Onun terketmesine bisey diyemem normal bir durum senin kapanmana da bisey diyemem oda normal sen kapan o terketsin tak sepeti koluna herkes kendi yoluna.

0|0
    0|0
  • Biz gerçekten tesettürü olana aşık olmak isteriz, başkası da bulur ama bulanır. Allah'ım nedir bu tezatlık?

0|0
    0|0
  • Defolup gitsin bence, böyle sevmekmi olurmuş?
    Sen Allah rızası için kapanıyorsun, sakın düşüncenden vazgeçme.

0|0
    0|0
  • Bugün kapanmanı istemeyen adam yarın daha neler ister Allah korusun dininden önemli mi bırak gitsin !

0|0
    0|0
  • Kapanacagin icin ayriliyosa hemen ayrilsin
    Hayri olmaz sana

0|0
    0|0
  • sana saygısı yoksa zaten yürümez

1|0
    0|0
  • Unut gitsin yoluna bak sen.. seni öyle kabul edicek çıkar.

0|0
    0|0
  • Bende karşı çıkardım

0|0
    0|0
  • bilemem ama yolundan şaşma. bu dünya fani ;)

0|1
    0|0
  • Onu dinlemiceksen, kaybetmeyi goze alıyosun demektir. Katlanıcan

0|0
    0|0
  • hımm.

0|1
    0|0
  • Allah rizasi icin zinadan uzak dur

0|0
    0|0
  • Ayrıl gitsin. Sonuçta sen onun kölesi değilsin. Onun istediği şeyleri içine sinmiyorsa yapmak zorunda değilsin.

0|0
    0|0
  • Sen seni ahirette karşılayacak bir eşle devam et yoluna sana manevi bir yük olacak insanı hayatında tutmamalısın Allah ne diyor kimi benden çok seversen onu senden alırım ve onsuz yaşayamam deme seni onsuzda yaşstırım iyi düşün :)

0|0
    0|0
  • Bence düşüncene saygı göstererek büyük bir erdemlilik göstermiş...

0|0
    0|0
  • Kapanmak nedir ya sacmalik

0|1
    0|0
  • Dediğin gibi kula kulluk etme bir taraf aciz bir kul diğer taraf yüce yaratıcı seçim çok net kötü birşey yapmıyorsun ki kapanıyorsun buna sevinmesi lazım hatta çok yanlış düşünüyor arkadaşın bu durumu bu kadar yokuşa süren adamdan hayır gelmez sana

0|0
    0|0
  • Sen kapan gerisini düşünme biterse hayırlısı budur de. Üzülmede

0|1
    0|0
  • Seni seven öyle de sever

0|1
    0|0
  • Bosver en iyisini yapmissin

0|0
    0|0
  • Sevdiği için mi terketmek üzere bırak sevgisi onun olsun!!!

0|0
    0|0
  • Efendim ona terk edilmek denmez ona hakkınızda hayırlı olmayandan kurtulma denir

0|0
    0|0
  • Kapan Bırakırsa Bıraksın.

0|0
    0|0
  • Rabbimin emri herkesin sevgisinden üstündür. boşver giden gitsin. Seni yaratan Rabbini dinle.

0|0
    0|0
  • Bana saçma geldi kimseyi dinleme bence

0|0
    0|0
  • Allah c. c emretmis biz kullar kim oluyoz ki

0|0
    0|0
  • tam tersi olması lazım...

0|0
    0|0
  • o zaman o doğru kişi dğeil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 8

• Çocuk en iyisini yapmış. Açıkça fikrini söylemiş, sana bir şey de dayatmamış.
    Madem kararın bu yönde, yollarınız ayrılacak gibi görünüyor.

0|0
    0|0
  • Doğru yoldasın. Sevmek baş açıp kapatmakla olmaz

0|0
    0|0
  • Onun için terk ediyorsa defolup gitsin o kişi.

0|0
    0|0
  • Ne demek ben beğenmem eşim şöyle böyle olmalı ya? Seni oldugun gibi sevmeli kabul etmeliydi. Ben şahsen sevgilimin dinine baglı beni dine tesvik etmesini isterdim. Bence sen ayrıl.

0|0
    0|0
  • Kesin ve net seni sevmiyor bu adam

0|0
    0|0
    • Sevmedigi anlamani cikarttin oyle mi bu durumdan ks kizlari saka gibisiniz :D

• seni seven her halinle sever
    sana gerçekten değer veriyorsa senin isteklerine ve düşüncelerine saygı duyması lazım her nekadar beğenmese bile
    zamanla alışır
    seni bu yüzden bırakıyorsa zaten seni doğru düzgün sevmemiştir..

0|0
    0|0
  • Rabbini tercih et

0|0
    0|0
  • kapancaksan kapan sende. ne dielim şimdi kapanma desem gnaha ben giricem

0|0
    0|0
Yükleniyor...