Sizce KADIN'a hangi DİN daha fazla değer veriyor?

İncil. “Eğer iki adam kavgaya tutuşur da birinin karısı kocasını dövenin elinden kurtarmak için gelip elini uzatır, öbür adamın erkeklik organını tutarsa, kadının elini keseceksiniz; ona acımayacaksınız.

Kuran. Bir koca karısına zina suçu attığında ve şahit getirmediğinde ise kadının Allah adına beş kere yemin etmesi onun üzerindeki bu suçlamayı tamamen kaldırır. (Nur Suresi, 8-9)

Tevrat'ta ise zinanın cezası "taşlanarak ölüm"dür. Üstelik şahit getirme mecburiyeti bulunmamaktadır.

Güncellemeler:
:)

1|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdirde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür.(nisa 34)
    çok haklısınız. yazıklar olsun bize nasıl islam gibi kadına böylesine değer veren bir din varken inanmayız ki? bu ayette bu muhteşem değerin kanıtı :D

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Nisa 34 ude yazsaydin ya.

0|0
    0|0
    • dayak cennetten çıkmamıydı :) yalnız dini kurallara uymayan erkeklere de ceza var

• Ama orada seni dinlemeyen kadını döv yazıyor ☺
      Benim derdim ıslam ile değil, diğer tüm dinlere de tepkiliyim ama ıslami iyi göstermek içinde cımbızla laf yazmissin. Hepsi bir birinin aynı ki ıslam diğer dinlerin de varıldığını kabul ediyor.

• Her dinde kadına değer veriliyordur. Diğer dinler birer kesit Ama İslamiyet ise bir bütündür. Bu yüzden bence en çok İslamiyet'te değer veriliyor.

0|0
    0|0
  • Söze gerek kalmamış :)

0|1
    0|0
    • cumanın hutbesi kadındı bir bakiym dedim diğer Dİnler neler oluyomuş :)

• Güzel yere değinmişsiniz, teşekkürler :)

• o sizin kendi güzelliğniz :)

• Peki şu anda zina yapan yahudileri taşlayarak kı öldürüyorlar? Yoo görünene göre tel aviv gayet modern müslüman ülkelere kıyasla. Ona bakarsak incilde de en masumunuz hangisiyse ilk taşı o atsın der ama hristiyan toplumlu ülkelere bakarsak dinle yönetilmiyorlar?

0|0
    0|0
    • yani inanmama hakkımı kullanıyorum diosun galiba

• Yunanıstanın basbakanı ateıst ama toplum olarak ortodoks :) demek kı olabılıyormus. Hristiyanlıkta escınsellık yasak ama hristiyan ulkeler escınsel evlılıgı serbest kılıyor veya sosyal haklar tanıyor.

• kuzum gündemi uzaktan takip ediosun :) eşçinsellik yasası vatikandan geçti :) ama onların dini hala semavi :)

• İ slam

0|0
    0|0
  • E onlar da sözde Allah'ın gönderdiği dinler değil mi?

0|0
    0|0
    • sanırım şöyle bişi var maymunlar gelmiş ve bozulmuş insan olmuş.. dinler gelmiş ve bozulmuş olamaz mı :)

• Değil. Getirildiğinde böyle değillerdi. Değiştirildi.

• Yeterince açık değil mi?

0|0
    0|0
    • tamam recm edelim beni istersen :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Paganizm.

2|0
    0|0
    • şamanizm olsa en azından Milliyeti belli :)

• Samanizm spesofik bir inanc degil tam olarak. Bir inanc turu. Paganizm serbest.

• Çocuk tecavüzündede erkekleri haklı bulurlar din değil erkek uçkuru mübareh

1|0
    0|0
  • Gönderilen her din bulunan dönemlere göre gönderildi ve son din yani İslam dini son din olmaklq beraber hak dinidir...

0|0
    0|0
  • söze gerek kalmamış :)😂
    ama sitede ateist çok saldırırlar şimdi

1|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • kadına.. en çok değeri islam vermiştir.. istediğiniz kadar araştırabilirsiniz..

0|0
    0|0
Yükleniyor...