SESSİZ KALMAK SUÇA ORTAK OLMAKTIR. SESSİZ KALMAK İSTEMİYORUM?

Aynı mahallede oturdugumuz gelinleriyle birlikte oturan kalabalık bir aile var. Hergün karşılaşmamıza ragmen herhangi bir iletişimimiz yok. Çünkü problemli bir aile. Şiddetin bir çok yönlü haline bir çok defa şahit olduk. Bu durum kardeşin kardeşi bıçaklamasına kadar devam etti. Bıçaklayan kişi cezaevinde. üç oglu var en büyüğü 7-8 yaşlarında. Bu oglunu geçen hafta bir dügünde gördüm. Düğün bitiminde gece saat 12 buçuk gibi eve dönmek isterken, çocuğun tek başına gittiğini farketiim. Yanına gittim, ağlıyordu. 'Neyin var? Neden ağlıyorsun?' diye sordum. 'Evimi kaybettim' dedi. İki sokak ötedeki evinin yolunu bulamamış. Sakinleştirmeye çalıştım. Başta tanıyamamıştım çocuğu, ailesinin isimlerini sorunca o ailenin oğlu olduğunu öğrendim. Evine götürürüp bıraktım. Bir hafta sonra da duydum ki çocuğa, karşılaştığımız gün tecavüz edilmiş ve bunu yapan da 12 yaşlarında bir çocuk.. Ailesi, çocuk 'popom acıyor' dediğinde şüphelenip hastaneye götürdüğünde öğreniyor başına gelenleri. Bunu yapan çocuk tekrar yapmak için götürmek istediğinde kim oldugunu ögreniyorlar çocuğa şiddet uyguluyorlar ve çocuk ellerinden kaçıyor. sadece bu kadarla sınırlı kaldı durum Aile sessiz kaldı. Bu duruma bir çare bulmalıyım. Buradaki sosyal hizmetlere ve aileye güvenemiyorum. Her iki çocukta kontrol altına alınmalı. Nasıl bir yol izlemeliyim? En doğru şekilde nasıl yardımcı olabilirim fikri olan var mı?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Savcılığa şikayet et

0|0
    0|0
  • ulan çocuğa da mı tecavüz ediliyor artık bu ülkede be. yuh ulan be yuh. insan değiller m-k

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...