Eşinizin çalışan bir bayan mı yoksa ev hanımı bir bayan mı olmasını istersiniz? Neden?

şu an birçok bayan çalışmak istiyor fakat erkekler bu duruma ne diyor yani ne olsun isterdiniz?
Not:Şantiyede çalışmayı düşünüyorum. Erkeklerin tavrı bu duruma ne olur bunu da merak ediyorum :)

Güncellemeler:
Ben şunu anlamıyorum. "çalışan kadın evine eşine bakamaz " Çok afedersiniz ama ninelerimiz hem tarlaya gidip hem ahıra gidip hem de çocuk büyütmemiş mi? Ev hanımı olup çocuğuyla eşiyle ilgilenmeyen o kadar çok hanım var ki. Ben gercekten anlayamıyorum. Bu bence bir önyargıdan baska birşey değildir. Çalışan bayan pek ala dogum iznine ayrilabiliyor. Onu o halde çocukla çalıştıran elbette yok. Erkeklerin çok olduğu ortamda kadınlar giyinimine dikkat ettiği sürece sorun olacağını da düşünmüyorum.

0|1
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Ben inşaat mühendisiyim eşimde peyzaj mimarı beraber çalışıyoruz 😊😊

1|1
    0|0
    • Aradığım evlilik 👍😇 mimar ya da muhendis olsa benimki de keşke :D

• Eveet hayirlisi olsun :) sizi de allah mutlu mesut etsin insallah :)

• Tşkr ederm

En İyi Kız Görüşü

• Bazı erkekler genelde karılarını calistirinca egolari zedeleniyor, ben calisiyorum ona ne oluyor ben erkeğim gibisinden tavırlara bürünüyorlar. Bu yuzden genelleme yapmıyorum, yarisi evde oturmalarindan yana.
    Bana göre bence bir kadın çalışmalı ne olursa olsun ayağının üstünde durmali edepli bir sekilde.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Aktif bir bayan olmasini tercih ederim ne calisip erkeklerle ayni ortamlarda fazlaca bulunsun nede evde oturup gun ici programlarla bos seylerle ugrassin. Bilincli ve yardimsever bir bayan olsun insallah.

2|0
    0|0
  • eşimin kendi isteğine kalmış bir şey canım bu :) isterse çalışır isterse çalışmaz ama gebelik durumunda çalıştırtmam :D iş sahasına gelince , nerede olursa olsun , işçi hakkı yemeden ahlakıyla çalışıyorsa , eşime saygısızlık yapan herkesin sonu 112 acil olur :)

1|0
    0|0
  • Aslolan erkeklerin calismasi tabi. Ama olur ki cok buyuk maddi bir sıkıntı olur eş de isterse, sadece bayanlarla bir arada olmak sartiyla calisabilir 😊

2|0
    0|0
  • Ev hanımı olsun

1|0
    0|0
  • Karar onun çalışabilir

1|0
    0|0
  • Ben çalışmasını isterdim feminist bir erkek olarak onun hayatı sonucunda

1|0
    0|0
  • alın teriyle parayla kazanacak sonucta
    ne kadınlar var daha zor işlerde çalışan ben saygı duyarım

1|0
    0|0
  • Çalışan

0|0
    0|0
  • Kendi tercihi :D

1|0
    0|0
  • Benm hanımım asla çalışmamalı evde çocuklarımın annesi olcak bu ilerde çocuğa da çok yansıyor

2|0
    0|0
    • Çocukları okul yaşına geldikten sonra peki?

• Elestirmek icin sormuyorum nedenini merak ediyorum. neden peki?

• Ben iki kuruş para için ailemin geleceğini tehlikeye atamam bu her yönde belli eder gece işten döndüğümüzde ben yorgun olmasam o yorgun olcak ve en fazla haftada bir ilişki olcak ve eve geldiğimde yemek falan onlar da olmicak ve çocuklarım okuldan gelince evde bir başlarına aç mı olcaklar ocakla mı oynicaklar her yönden tehlike
      Bunlar en başta sorun olmasa da ilerde çok etkileyecek

• Mesleğiniz nedir öğrenebilir miyim?

0|0
    0|0
    • İnşaat mühendisliği

• 20 yaşında mezun olup hemen şantiyede iş bulabilmeniz garip geldi bana. hiç mi hazırlık okumadınız? 15 yaşında mı girdiniz üniversiteye.

• Bizim sirketimiz var haftasonlari gidiyorum

• eşim olmasını istemediğim için farketmez :)

0|0
    0|0
  • farketmez

0|0
    0|0
  • bana calıssa yeter adsfasdf

0|0
    0|0

6 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• İnşaat muhendisi misin? Şef olmak bir de işçilere iş yaptirmak çok sıkıntı.
    Erkeklerin çoğu"evi temizlesin, yemek yapsın, cocuga baksın, benle ilgilensin, bana hizmet etsin (!)" zihniyetinde. Bu zihniyeti sevmiyorum ama burnumda bitiyor resmen galiba :/

1|0
    0|0
  • Ben çalışıyorum ama genelde olumsuz bir tepki almadım.

1|0
    0|0
  • Kim çalışmak ister ki? Maddi durum yüzünden çalışıyoruz.

Eşim çalışmasın diyenler milyoner falan mı, anlamadım. İstanbul'da yaşayan yeni evlenen bir çift tek maaşla nasıl geçiniyor? Nasıl ev bark kuruyor, çoluk çocuk okutuyor, giydiriyor, sosyal aktivitesine destek oluyor? Kendi hobilerine nasıl para yetiştiriyor? Sırrı olan yazsın da bilelim.

0|0
    0|0
  • Asla ev hanımı olmam.
    Hiç bir şey için kesin konuşmam ama bunun için konuşurum benim çalışma hakkım yoksa kocamın da olmasın o zaman.

0|1
    0|0
  • Valla gerekli değilse çalışmam, ev hanımlığı yaparım. Ev hanımı olmak da bir meslek. Evinde çocuklarını kendin eğitiyorsun, evini kendin temizliyorsun vs. Eğer ihtiyaç varsa tabiiki çalışırım, ama yok ise ben de evde çalışırım :)

1|0
    0|0
  • Eli ayağı tutuyorsa çalışmalı tabi. Erkeğe söz hakkı düşmez bu konuda.

1|0
    0|0
  • Bayan diye bir cinsiyet yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...