Sizce kürt-türk sorunu gerçekten varmı?

yani bu anlaşmazlık neden? dağdakiler silahı bıraksa inse yine sorunlar devam edermi? :/

0|1
12|29

En İyi Erkek Görüşü

• yok pkk sorunu var hain sorunu var

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 28

• Kürt asıllıyım ben her ne kadar melez sayılsam da. Gerek askerliğimde yaşadığım zorluklar gerek çoook fazla insan tanıyıp gezmem den anladığım tek birşey var. Ne Kürt sorunu Ne Türk sorunu var. Sadece cahillerin bunu ardını bilmeden anlamsızca dile getirmesi var. Tamam lanet olası cahil insanlar çok ki bu sadece bir etnik kökene mi dayanıyor? Türk'üm diyen vatansızları hiç mi görmüyorlar ya da Türk' olmaktan utanıyorum diyen şeref yoksunlarını.
    Ayrıca bu sorular artık bayatlaştı. Her dönem bir kesimi çatışmaya zorladılar Alevi türk alevi kürt sağ sol vs. gibi. Şimdide Kürt Türk.
    Asıl sorun @denizliefesi20 arkadasımında dediği gibi kendi vatanına kendi devletine inanılmaz derecede bir baş kaldırı bir anarşistlik var ki buda Kürt-Türk sorunu diye birşey çıkarıp huzur bozanların oyunu. Yoksa demokrasi yok diyip istediğini söyleyecek özgürlük yok diyip istediğini yapacaksın ve hala utanmadan bu tarz lanet şeyleri dile dolayacaksın..
    Neyse..

1|0
    0|0
  • Bence yok..
    10 yıldır Müslüman Kürt kardeşlerimle birlikte yaşıyorum..
    Ne ben birine kötülük yaptım, düşündüm ne de onlar..

Sorun inançsız fasık Türklerle Kürtler arasında var..
    Ben 1 tane Müslüman Kürt kardeşimi 10 fasık Türke tercih ederim!

Bir kişi başka milletten de olsa müslüman olduğu cihette kardeşimdir!
    Bir Türk fasıksa, kardeşim dahi olsa düşmanımdır!

Derdiniz milliyetçilik yapmaksa, buyrun macarlara, müslümanlara zulmetmiş moğollarla kardeş olabilirsiniz!

Ha unutmadan 1.5 milyar İslam milleti var bunu unutmayın! Türklerden de Kürtlerden de bütün ırklardan da kalabalığız bilgşnşz olsun menfi milliyetçiler!

#Vesselam

2|0
    0|0
  • kurt-turk sorunu yok... turk-kafir sorunu var. Bu anlasmazlik orta doguya bagli birsey derin bir konu yani. Farkindaysan kurtler ve turkler yuz yil once araplar ermeniler bulgarlar rumlar Turkiye karsi kurtuslus mucadeleri verirken bir tek kurtler vermedi.

Donen bir oyun var anliyacagin ve Şu an bunun mucadelesini millet olarak veriyoruz. Dagdaki silahlilar, pkk, isid, daes, pyd gibi kukla beyinleri yikanmis cahil insanlar. Onlara kurt diyemeyiz onlar terorist.

1|0
    0|0
  • Bunlar derin mevzular, ama sadece şunu söylemek isterim; Atalarımız birlikte savaşıp, birlikte hareket etmişler. Sizce bir sorun olmuş olsa neden omuz omuza savaşsınlar ki? Sadece böyle bir sorun varmış gibi insanlara empoze etmeye (aşılamaya/kabullendirmeye) çalışıyorlar. Bir insana doğruyu bir kez söyle, doğru olduğunu anlayabilir. Ama bir insana yanlış olanı sürekli doğruymuş gibi söyle, o insan o yanlışa alışır ve doğru kabul eder... Olay bu.

1|0
    0|0
  • öyle bir şey yok abi sorunmuş bunların hepsi kışkırtmalar gaza getirmeler vs..
    çoğu doğu bölgelerde yaşayanlar batıdakilerden daha çok hakka sahip elektirk faturaları ödenmez su faturaları ödenmez batı hepsini öder. adamın benden fazla tarlası var bırakıp geliyor benim tarlamda çalışıyor. herkes yerinde kaldığı yeri güzelleştirmeye çalışsa herkes mutlu olur ki benim bir dünya kürt arkadaşımda var ve gidip mardinde urfada diyarbakırda evlerinde kaldım benim bile onları ağırlamayacağım şekilde beni ağırladılar bu olay tam bir saçmalık..

1|0
    0|0
  • hacı bunlar hep dış güçlerin oyunları ya koca ülkeyiz şurdaki bir avuç pkk yı neden yıllardır almıyoruz bunlara nerelerden destek geliyor nasılki sözde dünya işide karşı ama el altından destekçi pkkyada aynı şekilde la adamlar avrupanın merkezinde çadır açtı la bunlara kimler müsaade ediyor

1|0
    0|0
  • Devam eder çünkü arkadan onları destekleyenler fitilleyenler oluyor çaktırmadan.
    hatta ateşkes olmuştu bir ara sonrasında şehit verdik yine başladı sorunlar bu sefer komple temizleyeme çalışılıyor

1|0
    0|0
  • faşizm = gerizekalılık. net
    bu sorununu anlamak için lise tarihinden öte bir bilgiye sahip olunması gerek

1|1
    0|0
  • Türk devletinde Türk olmayanın ne işi var? Bunu açıkla!

0|2
    0|0
  • orda dur bikere dagdakiler önce senin vatanına kursun sikacak şehitler verecek sonra gelip türkiyede rahat rahat dolaşacak mı skrler adamı kürt ayrı dagdakiler ayrı dagdakilerin cogu ermeni piçi ortalıgı karıştıran itlerin hepsi ermeni tabi buna uyan kürtlerde var...

1|0
    0|0
  • Yok. olmamali yani
    Bazi fasistler sorun yapiyolar

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum milleti ama benim kurtlere kanım kaynamıyo abi

1|1
    0|0
    • Hiç merak ettin mi kökenini abicim? :) bir araştır bakalım çünkü soyum türklerden gelme diye birşey yok..

• ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar işte. maksat nasıl kargaşa çıkartabiliriz düşüncesi. mesela dağa çıkanlar hangi sebepten dolayı çıkmıştır? veya onları oraya çıkartan sebep nedir? biraz'da ince düşünmek gerekir. yaptıkları doğrudur diye birşey demiyorum. elbette yanlış böyle olmamalı diyorum sadece. boş yere onca insan ölüyor.

1|0
    0|0
  • Sorun yoksa şayet 30 yıldır yaşananlar ne?

1|0
    0|0
  • Ben kürt türk sorunu bilmem ama devlete taş atan mermi sıkan kötü söz söyleyen bayrağa laf eden 5 yaş ile 105 yaş arasında kim varsa namusunu şerefini soyunu sopunu... Noktalı yeri istediğiniz gibi doldurun : )

1|1
    0|0
  • Yoktur pkk sorunu vardir

1|0
    0|0
  • toplumda sorun yok sorun siyasetçilerde kürt siyasetciler bedava amele peşinde

1|0
    0|0
  • Dağ faresi 40 yıldır silahla, sen 40 yıl savaşsan silah bırakır mısın? askerlikten anlamayan kişiler kendisini hümanist sanır.

1|0
    0|0
  • Hayır yok

1|0
    0|0
  • Türk kürt sorunu yok devlete baskaldiri var

1|1
    0|0
  • kürtlerin rahat durmama sorunu var. düzen bozmak için çabalıyorlar. yoksa ortada sorun falan yok...

1|1
    0|0
  • Türk-kürt sorunu yok. Devlet-kürt sorunu var. kürtlerde otursunlar götlerinin üstüne.

1|0
    0|0
  • aslinda yok.. ama dis gucler bizi bu hale sokuyorlar... teroru finanse edip

1|0
    0|0
  • Dağdaki köpekleri 32 yıldır besleyen kürtler benim kardeşim olamaz.

1|0
    0|0
  • yok tabi kide okuyan bilir düz mantık kullanın..
    çocuga sorsan yok der o derece

1|0
    0|0
  • Orasıni Allah bilir

1|0
    0|0
  • kürtlerin hakları verilmeli yoksa bu savaş 400 yılda sürer bu bir tehdit değil makul yolu göstermektir

1|0
    0|0
  • türk sorunu yok bir anlayın bunu KÜRT /Ermeni kırması sorunu var

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Türkiyede Kürt- Türk sorunu diye bir şey yok. Boşnak, Pomak, Laz, Çerkez sorunu da yok.
    Memlekette sadece bir Kürt sorunu var.
    Ne Türklerin, Ne Boşnakların, Ne Pomakların, Ne Gürcülerin, Ne Lazların ne de Çerkezlerin devletle özel bir derdi yok. Varsa da dertlerimiz ortak. Tabi ki hepimizin derdi tasası var. Hayat her daim güllük gülistanlık değil. Dertte de, tasada da, kıvançta da ortak olmaktır millet olmak.

1|0
    0|0
  • etmez bence yıllardır iç içe yaşıyorduk zaten pkk tek sorun

1|0
    0|0
  • Türk ve Kürt kardeştir..
    Kurd û tirk bira ne..

1|1
    0|0
  • Eder çünkü her iki taraftada ırkçılık basladı

1|0
    0|0
  • kurtlerin bok yemesi😏

1|1
    0|0
    • Ben Kürt asıllıyım. Ve sen sosyal medyada böyle bok yercesine konusurken bundan 7-8 ay önce askerde defalarca çatışmaya katıldım. O yüzden ne bok yiyosan ye bir toplumu bir kesimi saçma sapan fikirlerinle bir tutma.

• @deluxee Hahaha bu sözlerine güldüm :-D Bende bu konuyu yıllardır araştırıyorum. Senin dediğine göre Hazar Denizinin batısında yaşayan Türklerin büyük kısmı Türk değil. O zaman bilmem kaç nesildir Balkan Türkü olan ve tipi Balkan halklarına benzeyen benimde mi soylarımda kürtlük, ermenilik ve Araplık var :-D Ben en az 6 nesildir tamamıyla ve tamamıyla TÜRKÜM. Türklerin bir kısmının soyu çeşitli halklarla karışmasına rağmen soyları hiç karışmamış Türklerde var. Mesela Atatürk'ün soylarını araştır, Atatürk 20-30 nesildir tamamıyla Türktür ve soyu Aydın ve Konyadaki Türklere dayanmaktadır. Anadoludaki Türkler kürtse o zaman sana göre Atatürkte kürt oluyor :-D

Dediklerin tamamıyla yanlış ve yalan. Biz Türkler tarihin en başından beri var olan bir ırkız. Türkler kürtlerin ve ermenilerin karışmasıyla oluşmuşsa (ki bu safsataya çok güldüm :-D ) Orta Asya'daki GÖKTÜRK devletini kim kurdu? Şimdi sana göre Göktürk Devletini de ermeniler kurmuştur :-D Birçok ırkın karışımıyla oluşmuş

• bir etnik grup varsa bu Türkler değil, KÜRTLERDİR !!! Ortadoğu'da M. Ö 400'lü yıllardan günümüze kadar TÜRKLER, Araplar, Farslar, Ermeniler, Gürcüler, Süryaniler ve Yahudiler başta olmak üzere birçok ırkın karışmasıyla kürt ismi atfedilen bir etnik grup ortaya çıkmıştır. kürtler tarihin en başından beri varsa, bana 1 tane kürtlerin yaptığı antik şehir söyle, müzelerde sergilenen kürtlerin yaptıpı 1 tane tarihi eser söyle? Söyleyemezsin. kğrtçeyi incelediğimizde, kürtçedeki bütün kelimeler TÜRKÇE, Ermenice, Farsça ve Arapçadan alınmıştır. Biz Türklerin kendimize has Göktürk ve Uygur alfabeleri varken siz kürtlerin kendinize has alfabeniz var mı? Sonuç olarak Türk ırkı tarihin en başından beri var olan bir ırktır fakat kürt isimli etnik grup en az 8 ırkın karışmasıyla oluşmuştur. Sana şu kitabı okumanı tavsiye ederim. Linki aram motoruna kopyalayıp kitabı incele.

www.odakitap.com/.../9786054125821

• aslında yok ama var gibi gösteriyorlar

1|1
    0|0
  • var gecmişten bugune gelen

1|0
    0|0
  • Şu lanet olası PKK dan dolayı hep bunlar.

1|0
    0|0
  • eder yıllardır birbirlerinin akıllarına girmişler tek inmekle çözülmez bu sorun

1|0
    0|0
  • Uygur tatar abhaz bunlar bir boydur
    karakalpak türkmen kayı bunlar bir soydur

1|0
    0|0
  • kürt-türk sorunu yok, abd ve israil sorunu var.
    pkk yı kurduran, el kaideyi kurduran, işidi kurduran ve destekleyen hep abd ve israildir.
    aslını istersen dünyada nerde bir terör örgütü varsa illaki abd nin parmagı vardır işin içinde.
    pkk abd nin ortadoğudaki maşalarından biridir aynen işid gibi

3|2
    0|0
    • Hdp ye oyu abd mi veriyor?

• Yorumunu okudum merak etme. Pkk yı halk desteklemeseydi asala gibi yok olurdu. Doğudaki insanlar o teröristleri bağrına basmak yerine ihbar etseler pkk diye bir örgüt olmazdı.

• @Börteçen
      Sen bu halkı kandırmaktan daha kolay birşey olmadığını hala öğrenemedin mi?
      Makarnaya, nohuta oyunu satan insan bunlar.
      pkk yı kuranda destekleyende abd ve israil başta olmak üzere tüm batılı emperyalist ülkelerdir

Yükleniyor...