Zina yapanlar neden gayri meşru ilişkilerini normalleştirmeye uğrasıyor?

Zinanın haram olduğunu bile bile yapanlar; neden kendileri haklı görebiliyor?

1|1
4|17

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bugünün toplumunda gerekli cevapları, gerekli tepkileri almadıkları ve de toplumun onlara bakış açısının ''daha'' esnek olmasından kaynaklanıyor bahsettiğiniz sonuç. Sonuç diyorum çünkü bu tip olgular bu sonucu doğuruyor; kimse utanmıyor ki artık, yahut kimsede iffet olgusu yok malesef. Nereye gidiyor bu, inanın ben de bilemiyorum; ama iğrenç olduğu kesin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• anlamıyorummm gerçekteennn... :@

0|1
    0|0
  • yasak meyveyi neden yedirdiyse adem peygambere havva peygamber aynı sebepten yasaklar zevklidir

0|1
    0|0
  • Erkek ve kadının kuranda bile zinasının aynı cezası olması rağmen
    Zina eden zina edenle evlenmeli ayetine rağmen
    Erkeğin yapması sevap kadının günahmış gibi empoze etmeleri anormal onu normalleştirmeye çalışıyoruz

0|0
    0|0
    • günah işleyerek mi!

• serzenişlerinde haklısın arkadasım fakat bunun islamla alakası yok ata erkil bir durum bu
      ülkemizde bu anlayış nasıl oluştu bilmiyorum üstelik insanlar bunu türklükle veya türk kültürüyle değilde sanki islam böyle istiyormuş gibi anlatıyorlar. böyle değil

• Bence tamda islam ile alakası var çünkü islam olan ülkelerde hep kadın eziliyor iranda eşine kahve getirmemesi bit kadının boşanma sebebi kötü olan da hiçbirinin kuranı açıp okunmaması

Erkekler Ne Diyor 16

• Bu sorunun cevabı çok basit aslında.
    Mesela burda çoğu kişi sigara içer. Yarar sağlayan tek bir özelliği olmadığını ve mekruh yani günaha yakın olduğunu bildiğimiz halde her gün paketi bitiririz.
    Bunun nedeni nefsimizin bu zararlı şeye alışması. Ne alakası var diyenlere şöyle anlatayım. Nefsimiz asla kendimiz için yararlı olan birşeyi alışkanlık haline getirmez. Çünkü en büyük düşmanımız nefsimizdir ve dini açıdan bakarsak Nefsiyle mücadele etmek en büyük Cihad sayılır.
    İşte bu yüzden nefsimizin bunu alışkanlık haline getirdiği için insan farkında olmadan iyi tarafı olmayan alışkanlığının iyi tarafları varmış gibi gösterir.
    İnsanız, ihtiyaçlarımız var, doğamızda var, biliyorum ama seviyorum, sevdiğim birşey neden yapmiyim vs.. vs.. gibi yüzlerce örnek. Ve hepsine bakarsak temelde kötü olduğunu bilir ama iyi bir kılıf giydirmeye çalışırız. O nedenle kötü olan herhangi bir alışkanlığı yenmenin tek yolu nefsimize hakim olmaya çalışmaktır. Ötesi değil :)

0|1
    0|0
  • Şeytanın oyunu günahı küçümsüyorlar
    Zina ediyor ama bir yandan Gusul abdestsiz çıkmıyor
    Allahtan Korkmuyor ama Ailesi duyarsa korkuyor
    Kendi Sevdiğiyle birlikte olmak için ailesine yalan söylüyor yani Aldatıyor sorun olmuyor Ama sevdiği kendisine yalan söyleyince dünyanın sonu geliyor

Saymakla bitmez kısacası akılları başlarında değil şeytanın nefislerinin oyuncağı olmuşlar bu yüzden doğruyu göremiyorlar yaptıkları tezatlığın farkında değiller.

0|2
    0|0
  • hacı bunlar hep dinsizlikten imansızlıktan ve o çok özendikleri avrupadan ah ulen mehmet akif nede güzel demiş oysaki medeniyet dedğin açıp saçmaksa bedeni desene hayvanlar bizden daha medeni :D

0|1
    0|0
  • haramlar tatlı gelir insanoğluna.
    fark ettiysen tadı güzel olan çoğu şey zararlıdır.

0|1
    0|0
  • çünkü gerçekler çok korkuttuğu gibi bide üstüne hayal aleminde yaşmaya devam ediyorlar onlar kafada yaşıyor

0|1
    0|0
  • Zina haram degildir. Tek bir ayet göster bana zina haramdır diyen

1|0
    0|0
    • dogru zira haramdır demiyor. vela takrabuz zina isra suresi 32. ayet. ZİNAYA YAKLAŞMA diyo. yaklaşmaktan alıkoyan ayet nasıl olurda zina yapana ceza vermez? hiç akletmezmisiniz? hiç düşünmezmisiniz? (bunlar kuranda sıkça geçen sorulardır.)

• evet Sen haklısın küfür etmenin kul hakkına girdiğini bilmiyorlar
      fakat ayetleri yok saymak başka bir küfür
      benim ne yapmamı bekliyorsun
      bu seninle tartışmak isterim

• tartışmak mesele değil her zaman tartışılır ama gördüğün gibi tartışılmıyor bunlarla iki laflarının birisi küfür. ilk olarak onları etiketleyip kınamanı rica ediyorum bir müslüman olarak :D

• kendilerini üstün gördükleri için. cahillik yani.

0|1
    0|0
  • Yoo, haram diye bisiy yok.

0|0
    0|0
  • ınananlar ıçın suçluluk ve korku pısıkoojısı kendımızı aklamaya çalışıyoruz ama nafıle inkarcıllar için saten aldıkları nefe sbı haram zina onlar ıçın su ıçmek gıbı ALLAH hepimize hıdayet eylesın

0|1
    0|0
  • Abi benim tüm arkadaşlarım ya da görüğüm çoğu kişi bu işi yapmış hala anlamıyorum Zina haram Tamam lakin neden hormonlar var ve insanlar çok ama çok zor durumda kalıyor cevap ver zina ya bulaşmiyim :)

Bakirim

0|0
    0|0
  • Senin bir şüphenmi var? Kuralların değişeceğinden?

0|0
    0|0
  • Herşey tamam dört dörtlük dindar oldun zina da mi takili kaldin hacı sana mı kaldı milletin mahremiyetini sorgulamak

0|0
    0|0
    • bana mı mı ! kaldı arkadasım onlar yaptığı tüm millet çekiyoruz biz

dört dörtlük dindar olma ama zina ve şirk koşma
      Furkan suresindeki ayette olduğu gibi Allaha şirk koşmak ve zina haramdır. İkisi beraber değerlendirilmiştir. Zina yapmak Allaha ortak koşmak gibidir.

• Hadi birak bu isleri bilader kimsenin namus bekcisi degilsin Kuran da bir suru ayet var icinden cimbizla ceke ceke zina yapmak ile ilgili olani mi sectin

• günah kendi yapınca değil başkası yapınca oluyo galiba

0|0
    0|0
  • Haklılar zaten. Bir inanç yanlış buluyor diye haksız mı olcaklar

0|0
    0|0
  • Amaç sadece vicdanlarını rahatlatmak.

0|1
    0|0
  • İşlerine öyle geliyor

0|1
    0|0