Para insanı zehirler mi?

"Para insanı zehirler mi?" sözünden yola çıkarak sormak istiyorum. Etrafınızda, yakın çevrenizde maddi anlamda bir güce gelip mayası değişen insanlar tanıdınız mı? Peki siz de aynı güce geldiğinizde onlar gibi mi olurdunuz?

• Zehirler
    70% (45)71% (40)71% (85)Oy Ver
  • Asla değişmem
    30% (19)29% (16)29% (35)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|21

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Değişmem diyenler lafta yaa :D bırakın allah aşkına ayı balı bol bulunca kı. çına surermis. Siz hala ne diyorsunuz :D

0|1
    0|0
  • Neden değişeyim ki elimde iki kağıt var diye..

0|1
    0|0
  • Bu para beni de bozsun beni de zehirlesin istiyorum çok şey değil

0|2
    0|0
  • değişmem

0|2
    0|0
  • hayir degismediler

0|1
    0|0
  • Kesinlikle değişirsin.

0|1
    0|0
  • Azı Zarar Çoğu karar

0|1
    0|0
  • tanıdım gerçekten ilginç

0|1
    0|0
  • karakteri zayıf olanları zehirler evet.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Mala mülke paraya bağlanmak onunla değişmek bence mantıksız.
    Malı mülkü parayı veren muhakkak allah.
    Bizler sadece emanetçiyiz.
    Bu emaneti eşimiz dostumuz çocuklarımıza bırakıp gideceğiz.
    Hani derler ya mezara götüren var mı? Diye.
    Evet var. Sen o parayla yetim okut, fakir doyur, iyilik yap, gizlice öğrencilere burs ver bak bakalım o para seninle nasıl geliyor

0|2
    0|0
  • Kişiden kişiye göre değişir.
    Kendi kazandığım para ise öz güven gelir ama babadan kalan miras vs ise pek değişeceğini zannetmiyorum çünkü benim kazandığım bir şey değil.
    Şans oyunlarından falan çıksa da değişeceğini zannetmiyorum ama oldukça rahatlık olur ama yemem o parayı..

0|1
    0|0
  • Zehirler dedim ama gerçek olarak zehirlenemez. İnsanlar paraya ulaşmaya pek çabalamaz pek zengin olmayan insanlara bakılırsa para herşey değil önemli olan mutlu olmak tarzı bir tavırda olur aslında para gelsede bir sorun olmaz ama uykumu kısıp, gece-gündüz çalışıp 4-5 kat daha fazla para kazanıp daha mutlu olmak varken ve bir işe yaradığını hissetmek istemiyorlar.

0|1
    0|0
  • para çok kuvvetli acımasız bir silah. Çoğu iyi insanı bile zor durumda bırakıp kötü şeylere yol açabiliyor

0|1
    0|0
  • adamın genlerı bozuksa suda içse zehırler. parayla adam bozulmaz sadece karakterı bozuk olanın bozulma surecını hızlandırır. işte sonradan görme denır ya bundan dolayıdır sonradan görmeler herzaman bozulur. mayası sağlam olanı asla bozmaz

0|1
    0|0
  • insanların % 95 ini değiştirir. Değişmeyen kişiler genelde geçmişte zenginliği olupta bir süre sonra o zenginliği kaybetmiş. ve uzun aradan sonra eski günlerine geri dönen insanların çoğu değişmez. ama sonradan görmelerim % 95 i değişir. çünkü değişenleri gördüm.

0|1
    0|0
  • değiştirir abi para olsa şu an bu fakir öğrenci hayatı yüzünden evde kalan genç değil şu an dışarda gecesini gece eden biri olabilirdi :D dsadas

0|1
    0|0
  • Parasizlik da zehirleyebilir.

0|1
    0|0
  • Para insani miker

0|1
    0|0
  • kendini bilmeyen , sonradan görme adamı her şey bozar aga

0|1
    0|0
  • Değişen çok var..

Ama ben değişmem karakter olarak , sadece yaşam standartim yükselir değişir.

0|1
    0|0
  • Zehirler

0|1
    0|0
  • beni zehirlemez kendimi biliyorum sonuçta ALLAH zehirletmesinde zaten

0|1
    0|0
  • aklı başında ise zor yoksa yolu şaşırtır

0|1
    0|0
  • para beni degiştirmez imkan ve olanaklarımı arttırır

0|1
    0|0
  • İnsanı hisleri ve acıma duygusunu azaltiyor

0|1
    0|0
  • para değil miktarı rahat durmaz. benim param yok o yüzden sorunda yok...

0|1
    0|0
  • O para bir gelsinde ona gore bakarız ☺

0|1
    0|0
  • Para için asgari ücretle günde 12 saat çalışanlar var. Para değiştirse ne olacak. Etrafa mı dağıtacak. Eğer çalışarak kazanmışsa güle güle harcasın.

0|0
    0|0
  • Para insanin içinde ne varsa daha çok ortaya çıkmasını sağlar örneğin iyiyse daha iyi hayırlı kötüyse daha kötü gaddar gibi...

0|0
    0|0
Yükleniyor...