Türkler Üstün Bir Irk mı Sizce Eğer Üstün Irksa Bunu İddia Edenin Müslüman'ım Demesi İroni Değil Mi Sİzce?

Malumunuz Üstün ırk, ulu ırk gibi Türksen övün değilsen itaat et, gibi daha birçok sözler var peki benim anlamadıgım konu şu Müslüman değil eywallah saygım var normal derim lakin Müslüman'ım diyipte üstün ırk diyipte diğer ırkları aşağılamak Müslüman'ım diyen biriyle çelişkili olmuyor mu. ?
Ayet-i Kerime : “Ancak müminler birbirinin kardeşidirler. Öyle ise, kardeşlerinizin aralarını ıslah edin.”

0|0
4|11

En İyi Kız Görüşü

• Kendimizi öyle sanıyoruz malesef

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bismillahirrâhmanirrâhim,
    “ Ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler ( şeklinde ) kıldık. Şüphesiz, Allah katında sizin en üstün olanınız, takvaca en ileride olanınızdır. “
    Kur'an-ı Kerim / Hucurat Suresi 13

Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir" (Kaynak: Müslim, imare, 53)

üstünlük ancak Allah katinda, takvadadir :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Peki müslümanların ben ateistim diyince bana saldırması ironi değil mi?

0|1
    0|0
  • üstün bir ırk değildir. ırk ayrımı yapmam bir ırkın bir ırktan üstün olduğunu düşünmüyorum.

0|2
    0|0
  • Bence üstünlük diye bişey yok ama Türklerin geçmişten gelen bir asilliği var müslümanlığın savunuculuğunu da yaptılar ve kimseyi arkasından da vurmadığı için asildir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Türkler üstün bir ırk değil. Ancak bir insan şanlı tarihi ile geçmişi ile ataları ile kısacası Türklüğü ve şanlı tarihi Müslümanlığı vs övünebilir ama diğer ırkları küçültmeden kendi ırkını üstün görmeden buda gayet doğaldır. ırkçılık dinimizce yasaklanmıştır.

0|1
    0|0
    • Tabiki zaten ondan bahsetmiyorum bir insan illaki tarihiyle övünebilir atalarıyla övenebilir lakin örnek veriyiroum aptalın birinin atası dünyayı fethetti diye kendini üstün görmesi bana saçma ve komik geliyor.

• Çünkü İnsanların kafasını karıştırdılar. Dinle, ırkla milleti gaza getirip bunlar üzerinden prim yapıyorlar ortalığı karıştırıyorlar millet birbiri arasında ayrım yapar oldu. Sefasını keyfini sürenlerde yine bu primçiler oldu.

• Doğruluk payın var.

• Aslinda bir yandan Kuran irkada vurum yapar.
    Mesela sizi kavimler olarak yarattik.
    ya da
    Bir başka ayette öncelikle soyunuzdakilere yardim edin gibi.
    Soy yalnizca senin ailen değildir. Ayni kana mensup kişiler yani ırktır.

0|2
    0|0
    • Yardımda öncelik aile ve kavimde doğru çünkü onlarla yaşıyorsun onlarla yiyip içip yatıp kalkıyorsun bunu ırkçılık ve ırklara ayırmak olarak algılaman da değişik doğrusu.

• Mesela belirli kavimlerin helakı olayı :)
      Örneği Lut kavmi :
      Yol kesen, gasp eden, hırsızlık yapan, kendi cinsleriyle seks yapan bir kavimdi.
      ve Tanrı helak etti.

Şimdi bir düşünelim. Sence bu kavmin hepsi mi aynı haltı yiyordu? Böyle bir şey biraz zor gözüküyor. İlla ki aralarından masum olanlarıda vardı. Ama hepsi helak oldu.
      Daha böyle bir çok kavim var. Herkes kendi kavminden sorumludur.

• Büyük ihtimal Müslüman değilsin dediğim gibi Müslüman olmayanlara birşey diyemem benim Müslüman olupta hoşgörülüyüz, barışçılız, kardeşiz diyipte bunu diyenlerde tabi.

• ırklar bizim zihnimizde yarattıgımız kavramlardır. içimizdeki faşistligi ayrımcılıgı dışa vuruş şeklimizdir

0|1
    0|0
  • Hayır değil. Ayrıca ırkçı olan kişi günahkardır. Müslüman değil diyemezsin.

0|1
    0|0
    • Müslüman değil demedim çelişkili bir durum dedim.

• Ne alakası var herkesin farklı günahı var milletin müslümanlığını sorgulamak kimseye düşmez

• Dünya gözünde üstün ırk vardır bence sadece güç olarak değil gelenek görenek ahlak saygı sevgi bunlarda çok önemli tabi vatan sevgisi ve ırkını insanlığını koruma gücü isteği. Bazı ırklarda bunların birkaçı veya hiçbiri varlığını koruyamadığı için tabi ırkın veya ülkenin çoğunluktan bahsediyorum ırk ayrımı yapılır tabi bizde karşıyız ırk ayrımına ama bazı ırklar hayin veya vasıfsız tembel bu sebepten bazen bende ırk ayrımı yapabiliyorum bu insanın vatanına milletine olan saygısıyla ilgili.

0|1
    0|0
  • İşin aslı Kur’an-ı Kerim’in nazil olmasıyla insanlık tarihinin, Küçük Asya’nın Türk vatanı haline gelmesiyle de dünya tarihinin uğradığı sapmada, ayrımdadır. Tarih insanlık tarihi olduğunda bir şey, dünya tarihi olduğunda başka bir şeydir. Eğer mânâ diye bir şey varsa, bu mânânın neye müteallik olduğunu Kur’an insanlığa, Türk de dünyaya öğretmiştir. Onun için bir Türk dünyaya bedeldir..

0|1
    0|0
    • İşte gerçek bir Türk kanı taşıyan birisi görmek güzel.
      Çünkü bir Türk tavırları ve ağzından yükselen kelimelerle belli olur.

• Üstün ırk diye bir şey yok.

0|1
    0|0
  • Ortalama beyine sahip herkes anlamalı bunu

0|1
    0|0
    • O zaman bazılarının ortalamanın altında bir beyine mi sahip oldugunu düşünüyorsun?

• Aynen burdaki versiyonları engelledim

• Dinen yanlış olan bir çok şey yapıyoruz ben ırkçıyım ama müslümanım. Nasıl bir tezat demeyin bakınız kimseyi öldürmüyorum. Demek ki sıkıntı yok. Bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • Üstün ırk diye bir şey yoktur. Allahsız kitapsızım :P

0|0
    0|0
    • :) Üstün ırk üstün insan bencede yoktur. Üstünlük zekadadır. Şimdi bir aptal Türk diye üstün mü oluyor ve ya başka bir ırktan biri Einstain atomu parçalamış adam Türklerden daha mı aşağıda tabiki hayır ama gelde anlat insanlara.

Yükleniyor...