Türklerin nefes alması bile ırkçılık mi?

Geçen gök türk alfabesiyle sevgilimin ve benim ismimi yazmıştım neyse bunu bir arkadaşıma gösteriyordum türk olamayan bir arkadaş sordu bende söyledim anında ırkçısın dedi şaka yapıyor sandım ama ciddiydi sen de kendi dilinde arada şarkı söylüyorsun ben veya başka bir türk sana bir şey dedik mi bu yüzden ben türkçe alfabeyle ismimi yazınca mi ırkçı oluyorum dedim bir şey diyemedi. O arkadaşla ilk tanıştığımız zamanlar mhp ye oy veriyorum diyince anında ırkçı yapmıştı beni. Cidden soruyorum Türk olmak suç mu?

0|0
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Ben anne taraf Kırım, baba taraftan Horasan Türk'üyüm.
    ırkçı değilim, ülkücü değilim, Türkçü değilim.
    Adam olup, atalarına çeken bir Türk evladıyım.
    Kimsenin ilgisine ihtiyacım yok, ferdiyetçi canım bir mahlukat değilim.
    Bütün insanlardan üstün, bir Türk'üm.
    Suçsa onlara suç, benim için suç değil.

0|0
    0|0
    • canım değil ayrıca ora tamamen sansür (geri. zekalı) yazmıştım.

• Irk üstünlüğü diye bir şey yok

En İyi Kız Görüşü

• tabiki değil. bizim ırkımızdan onlara ne? mhp olmauı ülkücü olmayı ırkçılığa bağlayan çok geri kafalı insanlar var zaten ha ülkücü olup ırkçı olanlar da var ama sanki tek ırkçılar ülkücülerde insnakar kör ve beyinlerini kullana mıyorlar

1|1
    0|0
    • Biz onlara saygı duyuruyoruz onlarda bize saygi duymak zorundalar ama onlara bunu anlatamıyorsun işte:/

• ya sana tavsiyem rahat ol ve takma bu kadar düz mantıkta ilerleyen düşünmeden yoksun kişilere birşey anlatmak zordur kapasiteleri yetmez kendini de yorma

Erkekler Ne Diyor 14

• Tabiki ırkçılık değil böyle saçma birşey ilk defa duydum. Türk olmayan arkadaşının ırkına örnek veriyorum pis lazlar desen ozaman ırkçılık olur sadece örnekti kendi ırkını tabiki sevip benimseyebilirsin bu çok doğal bu arada mhp ninde görüşünde ırkçılığa yer yoktur senin arkadaş biraz geri kalmış sanırım.

0|0
    0|0
  • Türk ırkçı olmak zorunda. Ben biliyorum ırkçı değilim diyenlerin niçin böyle söylediklerini: Irkçı değilim diyorlar, çünkü o kahraman ırka lâyık bir tiynette değiller.

1|0
    0|0
    • Türküm ama ırkçı değilim. İrkimi seviyorum ancak her insan eşittir bana göre üstünlüğe inanmıyorum

• Eğer mânâ diye bir şey varsa, bu mânânın neye müteallik olduğunu Kur’an insanlığa, Türk de dünyaya öğretmiştir. Onun için bir Türk dünyaya bedeldir. Yani eğer Türk isen üstün olmak zorundasın. Elimizdeki en büyük koz, erişkin insan olmakla Türk olmağı birleştirişimizdeki üstünlüktür.
      İstiklâl Marşı'mız da buna dahil. Irk kelimesi İstiklâl Marşı’ında, ilki ikinci kıtada, ikincisi son beş mısralık bölümde olmak üzere, yani önce baş kısımda ve sonra marşın nihayetine yakın, iki defa geçiyor. Yani istersek ırkçılık damgasını İstiklâl Marşı’na tepeden tırnağa çekinmeden vurabiliriz. Eğer bunu yapmak istemiyorsak işimiz zor.

• Beyinsizce söylenen bir cümleye bu kadar aldırma. Türk olmak suç değil, lütuftur. Irk üstünlüğü diye bir şey yok cümleside yalandır.

0|1
    0|0
  • Kendileri bile ne olduğunu çözemiyor
    Bugün sağcı olurlar yarına başa biri geçer solcu olurlar.

0|1
    0|0
  • Türk olmak suç değil elbette, ama Türk taklidi yapanlar çok. Anadolu topraklarında Türk geçinenlerin neredeyse yüzde 90 ı devşirme, ve Türklükle ne genetik olarak, ne de tip olarak hiç bir bağları yok. Bu topraklarda gerçekten Türk olan Türkmenlerdir, gerisi masal. Aynaya bakarken biraz dikkat edersen bunu sen de görürsün. Ayrıca Türkçe diye konuştuğun dili bir araştırırsan yüzde 15 türkçe kelime olmadığını görürsün :)

0|0
    0|0
    • Ben karakalpakistan türküyüm aynaya bakınca türk görüyorum

• O zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsın, sorumu değiştireyim. Bir kendine bak, bir de sokağa çıktığında etrafına bak. Kaç tanesi Türk'e benziyor sence :)

• Türküm demek irkcilik fasistlik olmus kürdüm hdpliyim demek bariscil demokrasiolnus

0|1
    0|0
  • İroni gördüm sanki :D Genelde bu durumu Kürtler yaşıyor. Kürtçe konuşunca burası Türkiye Cumhuriyeti Türkçe konuş lan demişlerdi bende bak şurda 2 kız var ingilizce konuşuyorlar git aynısını da onlara dediydim. Çok takılmamak lazım bu tarz şeylere herkes istediği gibi yaşar konuşur, şarkı söyler kimene vatana millete hainlik yapmadıgı sürece başkalarının özgürlügünü kısıtlamadıgı sürece niye milletin zoruna gidiyor anlamıyorum.

0|0
    0|0
    • İroni yok gerçek bir olay. Kürtçe şarkı söyleyen kürtçe konuşan hiç bir insana laf etmedim edemem burası özgür bir ülke isteyen istediği dilde konuşur.

• Her çeşit mal var ablacım cevabını vereceksin esirgeme.

• Hayır değil. Ayrıca ırkçılık kavramının zavallı ırkların kendilerini savunmak için ortaya attığı bir kavram olduğunu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • atın üstündeki Türk değilse yüktür derdi dedem

0|1
    0|0
  • Öylesine ırkçılık müstahak

0|0
    0|0
  • türk olmak suç değil. türkiyede yaşamak suç...

0|0
    0|0
  • Sanirim surekli asaglanmaktan kopmlexe girmis

0|0
    0|0
  • Onu sana diyenler asıl irkciligi yapanlar onlar!

0|0
    0|0
  • Irkçı olmaktan suç degil ben ırkçı bir insanım yani Türkler dısında herkes düşmanım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• O arkadaşının beyni kocaya kaçmış galiba.

1|1
    0|0
  • Onlarin m k. Irkciyiz iste var mi bir sey diyecek olan.

0|2
    0|0
  • Türk olmak suç mu ne demek ya? Sen kendi tarihini geçmişini bilmiyor musun? Türk olmak onur verici birşey.

0|0
    0|0
  • Irkçı olmayan bir millet varmı? Ayrıca ırkcı olmamız mmilletimize baglı olmamızı gösteriyor. Amerika rusya İsviçre vs. Topraklarımıza hala sahip olmazk isteyen milletler. Bunlara kucak acmamı beklenemez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...